Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ile Wam palą quady??
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.04.2024 20:36



Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Ile Wam palą quady?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 13.09.2010 22:16 
Re: Ile Wam palą quady??
Pali bo musi quadem jeżdzimy dla przyjemności a autem do pracy itp więc nie ma co asz tak porównywać. Quad nie pali mało ale taka cena tego hobby.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 13.09.2010 22:25 
Re: Ile Wam palą quady??
Prawda jest taka, że nie każdego forumowicza stać na nowy sprzęt, dodatkowe oświetlenie, nowe opony, osłony, bumpery, itp. A quad w garażu stoi i czeka. Jeden wyjazd kosztuje 5 dych, to człowiek liczy i się zastanawia. 10 wypadów w miesiącu i masz 5 stów na samo paliwo, a gdzie kiełbasa jeszcze z grilla i cola?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 13.09.2010 23:25 
Re: Ile Wam palą quady??
Dobry tekst :^^D:
Kiełbasa z grilla jest trująca, składniki konserwujące zawarte w wędlinie pod wpływem ognia zamieniają się w trującą chemie a tłuszcz który kapie na żar wydziela rakotwórczy dym :)
Lepiej kupić paliwo niż kiełbe, samo zdrowie


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 14.09.2010 06:48 
Re: Ile Wam palą quady??
maq - moim zdaniem i nie tylko moim quady to pasja dla kogos kto ma stały (i przy tym niemały) zasób kasy. Wszystko kosztuje. Dobra ciuchy, kask, ochraniacze i buty to koszt rzędu 1500-2500 zł. Potem to nieszczęsne chrzczone paliwo - jak quad lubi sobie wypić to rzeczywiście maq ma rację - 5 stów nie nasze jeśli wypadów jest ok 10 w miesiącu...(średnio po 2-3 wyjazdy w tygodniu) - chyba, że ktoś lubuje weekendowe wypady - wtedy wychodzi nieco mniej. Do quadowania wchodzą m.in. wymiany: pasek, dolewka oleju lub płynu chłodniczego, zmiana oleju i filtra, zmiana opon też jest konieczna jeśli są już "łyse" (to średnio od 900 zł do 2500 zł - quad przeprawowy). Rejestracja też kosztuje jeli ktoś chce jeździć na legalu.

Summa sumarum - quad to droga zabawka dla duzcyh dzieci :)

andrejus17
Kiełbasa to "zło", ale jakie smaczne :P

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 14.09.2010 07:13 
Re: Ile Wam palą quady??
bestyjka_atv napisał(a):
moim zdaniem i nie tylko moim quady to pasja dla kogos kto ma stały (i przy tym nie mały) zasób kasy
Tak byłoby powiedzmy 'idealnie', jednak jeżeli poczytać forum nieco wnikliwiej, to okazuje się, że ogromna część forumowiczów fantazji finansowej nie ma, liczą każdy grosz. Takie życie... Dyskutowanie zatem o ekonomicznych aspektach quadowania ma sens. A zresztą, nawet posiadacze 'wypasionych' maszyn piszą o zamiennikach i co, że lepsze??? NIE!!! bo tańsze... :uśmiech: :wizi:
Oczywiście, że to pasja, bo kto mądry jechałby tak po prostu przed siebie i cieszył się, że głębokie błoto za zakrętem jest? (jeszcze zawrócił nie raz...) Nie zawężałbym użytkowników quadów do ludzi majętnych jedynie, bo nie tylko tacy tu są i podejrzewam, że rozkład dochodów mamy na forum podobny do tego w społeczeństwie naszym... :pop:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 14.09.2010 07:36 
Re: Ile Wam palą quady??
maq
Sa tacy co pchają się w quady dla szpanu nie mając pojęcia do czego quad służy...nie wiedzą jakie to koszty. No ale to ich problem - ja zamuje się swoim quadowaniem:)

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 14.09.2010 07:56 
Re: Ile Wam palą quady??
Jak pisałem wcześniej, masz na myśli sytuację 'idealną'. Popatrz na przykład jakimi motocyklami śmigają czasem ludki po torach z piasku? Strach do tego się nawet zbliżyć, żeby coś się nie urwało i nie poleciało w naszą stronę. A jeżdeżą? No jeżdżą. Gdyby każdego uprawiającego swoją pasję było na nią stać, mielibyśmy kraj przeszczęśliwych ludzi. Wśród posiadaczy najdroższych modeli quadów, też są osoby, które robią to dla szpanu. Potem ktoś chce sprzedać dwuletnie XP 850 z przebiegiem 100 km...
W tym wątku mamy użytkowników, którzy nie dziwią się spalaniu quada i tacy, dla których to jest zaskoczenie (czasem z braku pieniędzy, a innym razem z błędnego porównywania tego do samochodu). Ot i cała mecyja... :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 14.09.2010 08:26 
Re: Ile Wam palą quady??
bestyjka_atv napisał(a):
maq
Sa tacy co pchają się w quady dla szpanu nie mając pojęcia do czego quad służy...nie wiedzą jakie to koszty. No ale to ich problem - ja zamuje się swoim quadowaniem:)

Są jeszcze tacy co mieszkają z rodzicami - sponsorami o nic się nie martwią :)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 14.09.2010 08:31 
Re: Ile Wam palą quady??
andrejus17 mnie uderza np takie coś...taki dajmy na to 12-latek pisze na forum, że CHE KUPIĆ SOBIE quada...od kiedy to dzieci kupują same takie maszyny?? Co najwyżej rodzice mogą mu kupić :) Nie to żebym się czepiała...patrze na szczegóły....typowy humanista jestem :P

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 14.09.2010 08:45 
Re: Ile Wam palą quady??
Ale mamy również i w tym przypadku 'i takich i takich'. Tak ja rodziców, mamy rozsądną młodzież i mniej rozsądną :uśmiech: W tym temacie jednak sądzę, że wypowiadają się wyłącznie płacący za paliwo do quada ze swojego wynagrodzenia, nie z kieszonkowego :wizi:
bestyjka_atv Od rozpoczęcia przygody quadowej, mój syn (11 lat) ma mniej więcej sprecyzowane swoje marzenie off-roadowe. Przejechał się przeprawówką, zrobił rundkę DS-em 450 i plany w jego głowie już są :uśmiech: Oczywiście nie będzie kupował sam, ale decyzja będzie obarczona jego wpływem znacząco. Rower na przykład sam wskazał który ma być (na allegro poszperał i ze Szczecina poprosił, bo taniej) - oczywiście zbierał na to grosz do grosza, ale decyzja była jego od początku do końca :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 14.09.2010 08:55 
Re: Ile Wam palą quady??
Dobrze że dziecko ma możliwość wyboru, uczy się w ten sposób podejmować rozsądne decyzje :)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 14.09.2010 09:21 
Re: Ile Wam palą quady??
andrejus17
maq
Ja rozumiem dziecko ma prawo wybrać quada i rodzicom ułatwia manewry w poszukiwanaich,ale i tak to w 100% zależne od tego czy rodzice pieniązki maja czy nie :)

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 14.09.2010 09:26 
Re: Ile Wam palą quady??
Kolumbem nie zostałaś :lol2:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 14.09.2010 09:34 
Re: Ile Wam palą quady??
andrejus17
tylko sumuję.

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 14.09.2010 12:09 
Re: Ile Wam palą quady??
Mam nadzieje że te porównanie do 12-latka nie było z mego nicka ? :wizi: Załuję że dałem sobie taki nick . Wpisałem 12 bo urodziłem się 12 luty i tak mi to wpadło do głowy a ludzie teraz mnie biorą za dziecko. :zalamka: Przynajmniej czuje się młodo :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.