Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 06:49



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.08.2004 09:58
Posty: 119
Quad: Polaris 800EFi-czorny-zadatkowany
PostWysłany: 12.02.2008 23:58 
Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Jak w temacie.Jeden ze sprzedawców z którymi rozmawiałem powiedział,że jeśli chodzi o części do Kawasaki to w Polsce porażka;że czeka się po 3 tygodnie,że drogie strasznie..itd.itp.Proszę o info od użytkowników jak jest naprawde,bo przecież jeśli jest taki problem ,to skąd w Polsce tak dużo Kaw jeździ?A może się nie psują i nikt z użytkowników nie wie,że tak jest...?;)

_________________
http://www.motosuchy.abisar.com/galeria_cross.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2007 15:32
Posty: 133
Miejscowość: okolice: Żory/Suszec/Wodzisław
Quad: KFX-700 V-Force, Brutus 750, Brutus 750Fi
PostWysłany: 13.02.2008 08:02 
lavaa napisał(a):
A może się nie psują i nikt z użytkowników nie wie,że tak jest...?


zgodziłbym się z tym,

osobiście pytałem kiedyś o dostępność drążków skrętu do KFX700 i pewnym serwisie Kawasaki powiedziano mi 107zł za szt. i czas realizacji około 7 do max 10dni.

Co do dostępności reszty części osobiście nie wiem jak jest, nie miałem potrzeby żadnych innych wymian.

ps:ale zaczekaj zapewne odezwie się jakiś użytkownik Kawasaki który zna dobre źródło na dostępność części do Kawasaki.

_________________
Cylinder + Cylinder = dwa Cylindry


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.02.2007 18:29
Posty: 125
Miejscowość: slupsk SIEMIANICE
Quad: Kawasaki 750
PostWysłany: 13.02.2008 12:20 
hej :) masz racje czas oczekiwania jest długi ja na uszczelik czekalem 60 dni teraz też mam w serwisie quada już czekam 30 d

_________________
smierc czycha na kazdego


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.10.2007 07:20
Posty: 77
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Brute Force 750 & Foreman 450s kiedyś, teraz Vinson camo
PostWysłany: 13.02.2008 17:03 
Porażka jest z częściami, wcale też nie są niezawodnie, szczególnie że to sprzęty do tyrania, a ... typu sworznie wahaczy , to w serwisie majątek( 1800 zł razem ze zwrotnicą), końcówki drążków to dopasujesz bez najmniejszych problemów od auta, półoś 2100zł, lampa tylna 450, a na wszystko musisz czekać mega długo.Średniowiecze!!! Nie wiem jak do innych maszyn, ale myślę że jest podobnie, jedynie do chinoli masz wszystko i w miarę tanio! :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2007 15:32
Posty: 133
Miejscowość: okolice: Żory/Suszec/Wodzisław
Quad: KFX-700 V-Force, Brutus 750, Brutus 750Fi
PostWysłany: 13.02.2008 17:17 
miniek77 napisał(a):
jedynie do chinoli masz wszystko i w miarę tanio!


właśnie pozmieniało się to trochę, kiedyś słyszałem od kilku osób że chinole to będą quady jednorazowe do pierwszej usterki, jak już się coś zepsuje to albo do ślusarza, albo sprzedać na kilogramy do skupu złomu.
Kiedy się wejdzie na allegro, to części do chinoli jest cała masa, dosłownie z tych części można by poskładać samemu sobie chińczyka, a do firmowych quadów jedyne czego jest dużo to opony, felgi, podłogi, i osłony metalowe, ewentualnie filtry i jeszcze kilka innych ..., a gdzie konkrety typu sworznie, wahacze, drążki to co się najczęściej może uszkodzić / zużyć..

_________________
Cylinder + Cylinder = dwa Cylindry


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.08.2004 09:58
Posty: 119
Quad: Polaris 800EFi-czorny-zadatkowany
PostWysłany: 13.02.2008 17:18 
no to ładny syf.Przecież ten sport jest niesamowicie popularny w Polsce;widoczne jest to choćby po ilości ogłoszeń na Allegro.pl, czy po tym forum tu taki zonk.Ciekawe jak do innych marek.

_________________
http://www.motosuchy.abisar.com/galeria_cross.html


 
Profil

Rejestracja: 02.10.2007 07:20
Posty: 77
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Brute Force 750 & Foreman 450s kiedyś, teraz Vinson camo
PostWysłany: 13.02.2008 20:05 
Mega luka w rynku, firmy improtujące te części np. z U.S,A mogły by nieźle zarobić. Kiedyś tak było z częściami do aut zachodnich, a teraz... Może dożyjemy takich czasów,ze wpadniemy z karteczką do sklepu i wyjdziemy ze wszystkim :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 09.04.2012 14:57 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
czy coś się zmieniło na PLUS w tym temacie? rozważam zakup Kawasaki Brute Force 750 r.2008 i jest to dość ważna sprawa..

_________________
Pozdrawiam
Metus


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 09.04.2012 15:25 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Części oryginalne dostępne w ciągu 3-4 dni od momentu zamówienia w przypadku braku na półce.

Lub od ręki jeśli to coś popularnego co na półce wystepuje :-)

Dość dobrze zaopatrzony magazyn w Holandii Kawka ma :-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 09.04.2012 16:25 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Metus
Potwierdzam, tak jak mówi krecik, do ASO części idą 2-3 dni z Holandii i mają tam wszystko, od najmniejszej śrubki po sprzęgła itp.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 09.04.2012 16:29 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
tak jak mowisz :-) Mamy wszystko.

Niestety czasem ceny sa trudnoakceptowalne :/ Szczególnie do 4 letniego uzywanego pojazdu, ale i na to są jakieś tam sposoby - czy to wyszukiwarka części używanych, czy jakieś regeneracje, generalnie daje się to zrobić tak zeby w miarę rozsądnie wychodziło.

Co nie zmienia faktu że już kiedyś robiliśmy remont pojazdu wartego przed naprawą 11 tyś, po naprawie też 11 tyś ;-) Gdzie na naprawę poszło też 11 tyś... Ale jak to mówią, klient nasz Pan :-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 09.04.2012 16:36 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Powiem tak.. używanego bruta jak chcesz kupić to go baardzo dobrze sprawdź. Jeśli poprzedni właściciel zadbał i zakonserwował kostki, robił regularnie przeglądy i dbał o poziom olejów i płynów to na pewno Cię nie zawiedzie :)
Mój z 2010 jakby teraz poszedł na sprzedaż to dałbym gwarancje, że wszystko jest okej i jeszcze długo pojeździ :uśmiech:

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 09.04.2012 16:55 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Dzięki za odpowiedzi.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2261001230

Nic więcej o nim nie wiem.. wiem tylko, że osoba oferująca sprzęt sprowadziła go z Litwy. Podejrzewam, że nic nie wie nt. traktowania maszyny przez poprzedniego właściciela.

Mam wrażenie, że Kawasaki nie ma zbyt dobrych opinii na tym forum. Z tego co zdążyłem się zorientować to po pierwsze dość awaryjny sprzęt a po drugie bardzo drogie części. Czy części do Kawasaki rzeczywiście są droższe od części do Gryzaka czy KingQuada?

_________________
Pozdrawiam
Metus


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 09.04.2012 17:58 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Nie - ceny Yama/Kawa/Suzuki są praktycznie takie same, a przynajmniej bardzo zbliżone. W niektórych przypadkach wręcz Kawasaki jest mocno tańsze od innych (vide cena paska napędowego ori do BF750 - 420 zł (lub od teryxa za 250zł, podobno pasuje) versus Yamahowski pasek za bodajze 680zł)

Co do quada - nie da się nic stwierdzić ze zdjęcia ;-( Sam przebieg to mało.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 09.04.2012 20:26 
Re: Jak z dostępnością części do Kawasaki?a ceny?
Poza częściami "OEM" są też tuningowe, lub zamienniki ;) Za oceanem do Brutka możesz kupić dosłownie wszystko, a żyjemy w takich czasach, że wszyscy wysyłają paczki do europy więc z tym na pewno nie będzie dużego problemu ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.