Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Moje Quadzicho i problem z : olejem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 10:05



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Moje Quadzicho i problem z : olejem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2012 00:16
Posty: 95
Miejscowość: Opolskie, Krapkowice
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Honda nsr (motór) - nadal ujeżdżam ;p
PostWysłany: 02.06.2013 21:16 
Re: Moje Quadzicho i problem z : olejem
leje coś takiego a nie jakąś samochodówkę http://allegro.pl/olej-motul-5100-4l-10 ... 32468.html

źle że używam takiego oleju ?


 
Profil

Rejestracja: 28.05.2013 15:17
Posty: 10
Quad: ltz k9
Poprzednie quady: Raptor 700, ltr, TRX 450
PostWysłany: 02.06.2013 21:39 
Re: Moje Quadzicho i problem z : olejem
badboy82 napisał(a):
Słuchaj kolego, nie chcę Cię tu pouczać, ale silniki które są zamontowane w tych maszynach (atv) są mocno wysilone ( jeden cylinder i aż 400 cm3 pojemności, to nie jest mało) więc lanie "zwykłego" np. samochodowego oleju silnikowego, czy motocyklowego to zabójstwo dla takiej jednostki napędowej ( diametralnie skraca się żywotność części silnika), do tego typu maszyn są specjalnie stworzone oleje (mają niby tą samą klasę lepkości ale zupełnie inny skład chemiczny), więc kupując olej, który nie nie jest dedykowany do mocno wysilonych jednostek napędowych, takich jak cross czy atv sam robisz sobie krzywdę a raczej swojej atv-ce.


Od razu zaznaczam, że nie mam zbytnio doświadczenia jeśli chodzi o silnik, ale w motocyklu też przecież jest wysilony jakby nie było. I osobiście nie widzę różnicy quad/cross/motocykl bo oleje do tych sprzętów poza ochroną silnika mają chronić sprzęgło i przekładnie co taki samochodowy olej nie czyni. Według mnie najważniejsze by nie używać samochodowego syfu i będzie cacy. Osobiście jeżdżę na syntetyku z Amsoil i póki co żadnych problemów nie miałem(odpukać) a trochę mth nabiłem.

Dodam jeszcze, że za oceanem z tego co czytałem masę tematów też śmigają na motocyklowych syntetykach przeróżnych typu rotella czy amsoil.


Ostatnio zmieniony przez Franio, 02.06.2013 21:39, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.01.2010 20:43
Posty: 476
Miejscowość: Wlkp
Quad: Raptor
Poprzednie quady: Zonda 200, Suzuki Ltz 400
PostWysłany: 03.06.2013 15:07 
Re: Moje Quadzicho i problem z : olejem
badboy82 napisał(a):
(nie motul, bo to olej do motocykli, nie atv),

Pierwszy raz coś takiego słyszę, dlaczego tak sądzisz ? Przecież wiele quadowców leje Motula i jest wszystko okej. Sam lałem 300v i nie zauważyłem tego żeby szkodził on silnikowi.

_________________
Fx Zonda 200 ---> Suzuki Ltz 400 ---> Raptor?

Wymiana napędu Ltz - viewtopic.php?f=110&t=52380


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2012 18:25
Posty: 17
Miejscowość: Olsztyn
Quad: Raptor 700
Poprzednie quady: chińszczyzna, LTZ 400
PostWysłany: 03.06.2013 18:12 
Re: Moje Quadzicho i problem z : olejem
badboy82 napisał(a):
nie motul, bo to olej do motocykli, nie atv


Po pierwsze totalna bzdura!
Po drugie silnik w LT-Z i Kawasaki kfx 400 jest żywcem wzięty z motocykla Suzuki DR-Z.

Franio napisał(a):
nie widzę różnicy quad/cross/motocykl bo oleje do tych sprzętów poza ochroną silnika mają chronić sprzęgło i przekładnie co taki samochodowy olej nie czyni. Według mnie najważniejsze by nie używać samochodowego syfu i będzie cacy.


Tego się trzymaj.


 
Profil
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 03.06.2013 23:29 
Re: Moje Quadzicho i problem z : olejem
badboy82 napisał(a):
gorolex napisał(a):
u mnie nie kopci nic a nic , wszystko pieknie ładnie chodzi , raz stuka a raz nie, olej leje według mnie bardzo dobry a nie jakiś shit tam za 30 zł z orlena.... narazie wszystko chodzi i co moge sam konserwowac to konserwuje....


Słuchaj kolego, nie chcę Cię tu pouczać, ale silniki które są zamontowane w tych maszynach (atv) są mocno wysilone ( jeden cylinder i aż 400 cm3 pojemności, to nie jest mało) więc lanie "zwykłego" np. samochodowego oleju silnikowego, czy motocyklowego to zabójstwo dla takiej jednostki napędowej ( diametralnie skraca się żywotność części silnika), do tego typu maszyn są specjalnie stworzone oleje (mają niby tą samą klasę lepkości ale zupełnie inny skład chemiczny), więc kupując olej, który nie nie jest dedykowany do mocno wysilonych jednostek napędowych, takich jak cross czy atv sam robisz sobie krzywdę a raczej swojej atv-ce i jeśli ktoś pisze, że l"ej castrola do quada i będzie git" to za przeproszeniem g...wno wie o tych silnikach, bo nawet jak mu się coś rozsypie, to się nie przyzna i dalej wciska ludziom kit, żeby nie było, że źle doradził. Zapewniam Cię, że jeśli kupisz dobry olej dedykowany do atv-ki typu bell-ray, czy ipone (nie motul, bo to olej do motocykli, nie atv), to zobaczysz, że stukanie w silniku ustanie, pod warunkiem, że już nie zarżnąłeś go tym Twoim olejem.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego


badboy82 co Ty za reklamy bel-reyowi robisz. a może to jedyne które znasz?
nie ważny jest napis na bańce z olejem -ważne jest norma jaka olej ma spełniać.
Shelton klarował Ci to nie raz.

motul , castrol, millers, bel-rey wszystko byle miało odpowiednia klasa acae lub api.
koniec w temacie..

-- dodano 04.06.2013 00:29 --

Comander16 napisał(a):
badboy82 napisał(a):
(nie motul, bo to olej do motocykli, nie atv),

Pierwszy raz coś takiego słyszę, dlaczego tak sądzisz ? Przecież wiele quadowców leje Motula i jest wszystko okej. Sam lałem 300v i nie zauważyłem tego żeby szkodził on silnikowi.


większość leje motula... czym singiel z g660 różni się od singla z Yamahy 660 dakar? też jeden gar i 660 cm3 pojemności...
klasa oleju i jego wymiana decyduje o długowieczności...
o seriwsie filtra powietrza nie wspomnę bo to jest jasne

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


Ostatnio zmieniony przez vqsoft, 03.06.2013 23:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.