Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:20



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.01.2018 09:59
Posty: 9
Imię: Tomasz
Quad: Ltz 400
PostWysłany: 03.02.2018 05:48 
Re: Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.
Czyli dawka paliwo powietrzna ok. Trzeba szukać innej przyczyny. Podmienić moduł.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.01.2013 16:22
Posty: 54
Quad: Ltz 400 k7
Poprzednie quady: nie było, ltz 400 ze mną od 2013r ! :)
PostWysłany: 24.04.2018 15:58 
Re: Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.
MindHunter napisał(a):
Czyli dawka paliwo powietrzna ok. Trzeba szukać innej przyczyny. Podmienić moduł.


trochę minęło od daty postu, ale ja mialem podobnie :) u mnie trafilo na wężyk podcisnienia, strzelal, mulilo zaraz jechal i znow to samo :) mialem malutkie pęknięcie :D

-- dodano 24.04.2018 16:58 --

Jatub90 napisał(a):
Witam ponownie. Temat jest odległy ale problem nigdy nie został rozwiązany. Bardzo mało jeździłem ostatniego czasu. Teraz wracając do jazdy staje się to strasznie uciążliwe, wręcz denerwujące. Dodajesz gazu a tu dusi go a po chwili rakieta. Nie zbiera się tak jak powinien. Problem wciąż ten sam.
Od tamtego czasu naprawdę zmieniłem sporo rzeczy myśląc, że to jedna z przyczyn.

Jeszcze raz wszystko od początku.
-Remont silnika, robiona była cała góra, cylinder (oryginalny, nowy nikasil, zawory, tłok pierścienie)
-Wymieniony cały układ zapłonowy (cewka, przewód, fajka)Moduł stary
-Sprawdzone przewody paliwowe, powietrzne
-Wymieniony filtr powiertrza
-Gaźnik umyty w myjce infradźwiękowej
-Sprawdzone i wyczyszczone wszystkie kostki,styki, masa.
-Zalane trzy rodzaje paliwa( bez żadnych zmian) z różnych stacji benzynowych.

Chyba niczego nie pominąłem.
Wydaje mi się, że to będzie wina modułu, ewentualnie regulacja gaźnika.
A być może to membrana w gaźniku, oglądałem gołym okiem, wydaje się być okey.
Jeżeli to kwestia regulacji i jest ktoś w temacie to może mi powiedzieć o co chodzi ? Regulacja polega na wymianie dysz(zestaw naprawczy gaźnika??)

Myślałem na podmianą modułu zapłonowego, ciężko osiągalne w moim zadupiu. Podobno Serwis Suzuki świadczy takie usługi, na zasadzie jakiejś symulacji.

Fajnie by było gdyby ktoś mógł użyczyć moduł zapłonowy, na próbę.


też kiedyś miałem inną przyczynę takich "wybryków" po lewej stronie przy akumulatorze jest mala "kostka" z niej wychodzi kabelek, który jest podpinany pod minus miałem lekko przerwany przewód. Ale może już zdążyłeś rozwiązać problem :D


Ostatnio zmieniony przez MrErosS 24.04.2018 15:58, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 28.11.2012 10:29
Posty: 19
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 15.10.2019 10:38 
Re: Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.
Po bardzo długim czasie w końcu udało mi się dojść do tego co mogło być przyczyną! Okazała się nią dysza główna gaźnika. Przy myciu gaźnika, została dokręcona nie odpowiednim wkrętakiem, który spowodował, że otwór w dyszy zrobił się w kształcie owalu(Jajo) było to dopiero widoczne pod szkłem powiększającym. Wszystkim dziękuje :) Może kiedyś w przyszłości przyda się taka informacja :D Pozdrawiam Jakub.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.