Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z ośką/piastą Suzuki LTR 450
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 08.06.2024 19:48



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Problem z ośką/piastą Suzuki LTR 450 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.08.2010 23:15
Posty: 12
Miejscowość: Rybnik
Quad: Suzuki LTR 450
PostWysłany: 14.08.2013 20:40 
Problem z ośką/piastą Suzuki LTR 450
Witam!
Jak w temacie mam problem z osią w LTR K8. Jakiś czas temu zaczęły się stamtąd wydobywać dziwne szmery, stuki. Po odkręceniu osłony małej zębatki okazało się że brakuje na niej kilku zębów, a łańcuch naciągnął się samoczynnie jak nigdy wcześniej. Więc wymieniłem kompletny napęd, jednak nie pomogło to w pełni ponieważ nadal wydobywały się dziwne dźwięki które nasilały się wraz z przejechanymi kilometrami. Stwierdziłem, że mogą to być łożyska i diagnoza była słuszna bo by były one już rzeczywiście w kiepskim stanie i wymienione zostały wszystkie 4 łożyska. Niestety nadal coś dziwnie stuka w tylnej osi. Jestem pewien że stuki dobiegają stamtąd ponieważ dzieje się to również kiedy łańcuch nie jest założony. Najlepiej można to zaobserwować poruszając quadem do przodu i do tyłu na skręconych przednich kołach, podczas jazdy oraz kiedy tylne koła znajdują się w powietrzu można zaobserwować dziwne szarpnięcia i podbijanie łańcucha. Proszę o jakiś pomysł/diagnozę na rozwiązanie tego problemu bo już nie wiem co robić ;(

-- dodano 14.08.2013 21:40 --

Okazało się, że dziwne stuki były spowodowane luzem krzyżaka do którego jest przykręcone koło i to już udało mi się zlikwidować, częsciowo równiez rzucanie łańcuchem przez wyczyszczenie prowadnic itp. Niepoki mnie jednak jedna rzecz mianowicie wszysto jest już w miare ok, ale przednia (mała) zębatka ma luz, rusza się na boki, chciałem zapytać czy to jest normalne? I czy może być spowodowane tą blaszką przy pomocy której jest zamocowana zębatka?


Ostatnio zmieniony przez Walek661, 14.08.2013 20:40, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 08.07.2009 21:16
Posty: 82
Quad: LTR
PostWysłany: 29.08.2013 11:21 
Re: Problem z ośką/piastą Suzuki LTR 450
Tak ma być


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 29.08.2013 15:04 
Re: Problem z ośką/piastą Suzuki LTR 450
U mnie też jest lekki luz.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.