Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sprzęgło, serwis LTR450
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 21:21



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Sprzęgło, serwis LTR450 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25.03.2024 10:27
Posty: 1
Miejscowość: London
Imię: Dawid
Quad: LTR450
PostWysłany: 25.03.2024 12:17 
Sprzęgło, serwis LTR450
Witam wszystkich. Niedawno kupiłem LTR450. Mało mam jeszcze wiedzy na temat tego sprzętu jak ogółem ATV. Mam problemy z wbiciem biegu jałowego. Reszta biegów wbija się bez problemu. Czasem wbije się normlanie czasem po ruszeniu mam problem z wrzuceniem czy poruszając się czy stojąc. Podejrzewam że to problem ze sprzęgłem, ponieważ też bierze dopiero na samym końcu gdzie nieraz pojawiają się nawet problemy z ruszeniem.. myślałem że może być źle wyregulowane, podciągałem i kompletnie nic to nie zmieniło.
Jakie polecacie sprzęgło? Czytałem że EBC jest dosyć dobre.
Zastanawiałem się nad Hinson, tylko czy jest sens montowania tarcz, przekładek oraz sprężyn z Hinson bez całego systemu z hinsona? Tzn. Kosza, docisku etc. (Trochę brakuje mi wiedzy na temat nazw części także przepraszam za brak konkretów) oraz czy do oryginalnego sprzęgła podejdą te tarcze przekładki itd z Hinson?

Oraz na jakich obrotach powinien pracować silnik, ponieważ wcześniejszy właściciel moim zdaniem za bardzo to podkręcił ponieważ silnik aż huczał ( jego wytłumaczeniem było tłumacząc na polski „podkręcił obroty ponieważ przy starcie czasem musiał dodawać więcej gazu i nie umiał wyczuć bo jest na rollgaz i jak puszczał ze sprzęgła to go podrywało. A na zwiększonych obrotach praktycznie bez gazu ruszał tylko puszczał sprzęgło…
Dlatego jak szarpało go ciągle przy ruszaniu itd to niby biegi wchodzą dosyć normlanie wymiana sprzęgła pewnie wszystko by zmieniła, ale mam małe obawy czy nie doj*bał już tej skrzyni biegów.. sądzicie że powinienem sprawdzić to od razu czy zmienić sprzęgło i patrzeć czy jest poprawa?

Oraz na co powinienem zwrócić uwagę i co przeserwisować priorytetowo?
Myślałem jeszcze nad rozrządem, czy zmienić łańcuch.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.