Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Lampy Eiger - homologacja?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 21:04



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Lampy Eiger - homologacja? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 29.03.2011 19:27 
Lampy Eiger - homologacja?
Wiatm, przymierzam się do rejestracji eigera jako SAM, i pierwsza rzecz jaka mnie zastanawia to lampy przód, czy ktoś posiada lampy w Eigerze z oznaczeniem homologacji? na moich tylko pisze stanley p1775 czy coś takiego, lecz nie ma oznaczenia E..., orientowałem się i tylne lampy i kierunki przejdą przegląd bez homologacji, musi być odpowiednia barwa, lecz przednie lefrektory muszą posiadac homolke.


 
Profil
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 29.03.2011 20:03 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
zrobiłeś jakąś znaczącą zmianę w konstrukcji pojazdu ze chcesz go zarejestrować jako SAM?

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 30.03.2011 18:33 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
maszyna jest sprowadzona, nie mam do niej papierów, import jednostkowy odpada przez moc quada, bo zmniejszenie mocy może dokonac jedynie producent, wiec pozostal SAM, jednak moje pytanie czy ktoś posiada eigera (moj rok 2004) w ktorym lampy przednie maja oznaczenie homologacji?


 
Profil
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 30.03.2011 20:29 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
SAM jest wtedy jak SAM coś zrobisz
wiec pytam - czy dokonałeś istotnych zmian w konstrukcji pojazdu ? np zrobiłeś SAM rame!
inaczej zapomnij o SAM

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 31.03.2011 09:32 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
Kolego vqsoft zgadzam się z Toba odnosnie konstrukcji SAM jednakze zyjemy w takim kraju że trzeba sobie jakoś radzić, mam plan pogladowy, zdjęcia gołej ramy, i potwierdzenie że jest własnej produkji, i jak mnie zapewniono w OSKP tyle mi trzeba do przeglądu, a to czy ja to robilem czy nie, i czy wygląda ten pojazd tak czy inaczej pana z przegladu to nie interesuje, on ma miec dokument i ocenic stan techniczny, - to jego rola i tak mi powiedział, w UK jak jest przegląd to jest OK.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 18:06
Posty: 107
Quad: Kymco MXU500
Poprzednie quady: Suzuki Eiger Grizzly 700
PostWysłany: 03.07.2012 12:08 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
Witam wszystkich:)

Ponawiam temat lecz pod trochę innym kątem.
Mianowicie jestem po rozmowie z naczelniczką WK, która oznajmiła mi, że zarejestrują mojego Eiger'a na import jednostkowy, jeżeli ten przejdzie badanie techniczne.
Zwiedziłem 6 OSKP z czego tylko na jednej stacji panowie okazali się pozytywnie nastawieni do mojej sprawy.
Wymagania jakie postawili to zaświadczenie o zredukowaniu mocy z pieczątką Suzuki (nie wymagają żądnych wykresów z hamowni ani rzeczoznawcy-samo zaświadczenie (jak sami stwierdzili nie będą z tym robić problemów)) oraz lampy spełniające wymagania homologacji.
Lampy spełniające wszystkie warunki czyli kierunki, mijania, drogowe.
Moje pytanie, czy moglibyście doradzić jakie lampy kupić aby: były niezbyt drogie, spełniały warunki homologacji, nie obciążyły nadmiernie układu elekt. mojego eigera.
Ponadto czy może znacie autoryzowaną jednostkę Suzuki która wydałaby owo zaświadczenie?


 
Profil

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 03.07.2012 18:53 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
Witam, przerabiałem temat z każdej strony. Nikt ci nie wyda takiego zaświadczenia , bynajmniej nikt z Suzuki, powołuja się na taki świstek z OSKP bo pisze w rozporządzeniu że obnizenia mocy w pojezddzie homologowanym może dokonać tylko producent stąd chcą od Suzuki. Ja próbwałem przekonac kazdego że to nie dotyczy mojego eigera bo on nie jest homologowany i obniżyć moc mógłby każdy odpowiedni zakład, ale nie przeszło. Jeśli coś w tej kwesti zdziałasz to daj znac.


Ostatnio zmieniony przez vqsoft, 03.07.2012 18:53, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 18:06
Posty: 107
Quad: Kymco MXU500
Poprzednie quady: Suzuki Eiger Grizzly 700
PostWysłany: 03.07.2012 19:32 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
A w ilu autoryzowanych serwisach byłeś? Pytałeś o samo zaświadczenie, czy o zredukowanie mocy potwierdzone zaświadczeniem?


 
Profil

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 08.07.2012 08:25 
Re: Lampy Eiger - homologacja?
w rozporządzeniu na które powołuja się diagności jasno pisze , zmian w homologowanym pojeździe może dokonywać tylko producent więc tylko Suzuki polska, i niestety autoryzowane serwisy już pod producenta nie podchodzą, ja byłem w serwisie przy salonie Suzuki i pytalem konkretnie o zaswiadczenie o mocy do 15kw, i odpowiedz jaka uzyskałem to że dostane takowe zaświadczenie do pojazdu bez homologacji na podstawie nr VIN ale tylko i wyłącznie do pojazdów o poj nie przekraczającej 350ccm, na wyzsze pojemnosci to już tylko musi być oryginalna homoloacja.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.