Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Vinson krzywy wahacz???
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:16



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Vinson krzywy wahacz??? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.11.2008 09:04
Posty: 18
Miejscowość: Warszawka Mędzylesie a również Władek
Quad: Suzuki Vinson 500
PostWysłany: 21.07.2011 13:54 
Vinson krzywy wahacz???
Witam, poproszę o radę
Podaczas jazdy ściąga mi delikatnie quada na lewo i ścina lewą przednią oponę, miałem nadzieję, że to kwestia zbieżności, ale dziś po jej ustawieniu nic się nie zmieniło, jednocześnie okazało się, że lewe przednie koło nieco krzywo stoi (dolna część bardziej do wewnątrz). Podobno lewy dolny wahacz do wymiany. Jest to dla mnie zaskakujące, bo nie przyąłem żadnego uderzenia a w zasadzie w czasie kiedy to by się niby miało stać quad stał w garażu.
Czy mogą być inne powody złego ustawienia koła niż krzywy wahacz? Co jeszcz mogę sprawdzić?
Czy możeci polecić jakeś sprawdzone miejsce w necie można taniej kupić wahacz, cena nowego w Suzuki zabija :-(


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 21.07.2011 17:04 
Re: Vinson krzywy wahacz???
Zbieżność to inny pomiar ,u ciebie wygląda mi na zły kąt pochylenia zwrotnicy ( koła).Jeżeli byłby zgięty dolny wahacz to koło utraciło by wymiar zbieżności lub rozbieżności w zależności z której strony dostał by wahacz.


 
Profil

Rejestracja: 14.11.2008 09:04
Posty: 18
Miejscowość: Warszawka Mędzylesie a również Władek
Quad: Suzuki Vinson 500
PostWysłany: 22.07.2011 10:33 
Re: Vinson krzywy wahacz???
Możesz powiedzieć jak sprawdzić kąt pochylenia zwrotnicy? z jednego z moich poprzednich postów dowiedziałem się, że kątów w Vinsonie się nie ustawia, więc co może być skrzywione jak nie wahacz?
dodam jeszcze, że nigdzie nie widać śladów uderzenia i nie ma luzów na drążkach, zwrotnicy czy łożyskach.
dzięki


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 22.07.2011 13:05 
Re: Vinson krzywy wahacz???
Zrób tak : postaw maszynę na równym płaskim podłożu ( podłoga w garażu) i dużym kątownikiem przykładając do felgi zmierz odległość u góry i u dołu felgi , wymiar powinien być taki sam lub góra mniejszy o około 1-3mm . Tak tego wymiaru się nie reguluje , nie ma takiej możliwości a może wahacz jest ugięty nie od tyłu czy przodu tylko od dołu ( nastąpiło min. skrócenie wahacza ,też koło dołem wciągnie.
Jeżeli masz możliwość włożyć dwie listewki pomiędzy koła u góry dotykając do felgi zaznacz odległość i taki sam pomiar na dole koła zobacz jaka jest różnica.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.