Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 20:12



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.05.2017 08:48
Posty: 34
Miejscowość: Śrem
Imię: Jurek
Quad: Suzuki Kingquad 700 2007rok
Poprzednie quady: Bashan 250, Polaris Scrambler swap GPZ550, Goes 520
PostWysłany: 19.06.2018 17:40 
Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
Witam, tak jak w temacie KQ 700 sporadycznie gaśnie na niskich obrotach lub czasami wskakuję po odpaleniu na wysokie obroty co powoduję brak możliwości wbicia biegu.
Sprężanie wzorowe, luz zaworowy zrobiony silnik w nienagannym stanie, filtr powietrza wymieniony oczywiście na model gąbkowym quad bez żadnego problemu wchodzi na obroty nie dusi się ma moc jedyne co jeszcze jest ważne z rury wydechowej wydobywa się zapach paliwa tak bym to ujął. W piątek mam w planie wymiane TPS, czy to może być to, załączam filmik z mojego Vloga w
W 16:31 odpalam maszynę i wszystko jest słyszalne


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 21:02
Posty: 264
Quad: Kingquad 700
Poprzednie quady: exc 525
PostWysłany: 20.06.2018 21:41 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
po co wymieniac tps jak można go najpierw sprawdzic, czy jest dobrze ustawiony i czy trzyma parametry, jesli ok do sprawdzenia Ciśnienie paliwa czy pompa daje Ciśnienie(bolaczka kingow szczegolnie przy tym przebiegu), potem ewentualnie przeczyscic wtrysk, bo nie ukrywam ze ewidentnie wydaje mi się ze będzie cos z ukladem zasilania


 
Profil

Rejestracja: 28.05.2017 08:48
Posty: 34
Miejscowość: Śrem
Imię: Jurek
Quad: Suzuki Kingquad 700 2007rok
Poprzednie quady: Bashan 250, Polaris Scrambler swap GPZ550, Goes 520
PostWysłany: 16.07.2018 17:20 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
Więc pompa raczej odpada bo King ma problemy tylko na niskich obrotach i tu dzieją się cyrki że gaśnie czasami lub trzyma wysokie obroty. TPS miałeś rację nie on był powodem, wymiana była wykonana przez sugestie serwisanta motocykli. King tak jak by nie przepalał na niskich obrotach ale od momentu wkręcania manetki do samego końca nie ma problemu ciągnie bez prykania. Dzisiaj pomyślę jeszcze o czyszczeniu wtrysku, świeca nadal czarna może wymiana świecy jeszcze pomoże.

-- dodano 28.06.2018 16:36 --

Witam, po krótkiej przerwie napraw ciąg dalszy. Tps wyregulowany zmieniony na nowy, zawory wyregulowane, wtrysk wyczyszczony, silnik krokowy przemyty efektów brak. Silnik na niskich obrotach przebiera z wydechu dymek i swąd benzyny czasami gaśnie, natomiast w chwili kiedy naciskam manetkę przepustnica się otwiera Suzuki wraca do życia przyspieszenie świetne zero problemów w chwili kiedy puszczam manetke przebiera, tutaj padło podejrzenie jedyne i chyba słuszne na silnik krokowy który odpowiada za utrzymanie niskich obrotów, świeca czarna, smród benzyny z tłumika falowanie i gaśnie na niskich obrotach no wypisz wymaluj silnik krokowy, i tu pytanie czy silnik krokowy jest rozbieralny(w tej chwili czyściłem go z zewnątrz), czy jestem w stanie bez podmiany stwierdzić jego uszkodzenie, czy jest się go w stanie wyregulować po podłączeniu do komputera?

-- dodano 16.07.2018 17:20 --

Więc kontynuacja przeprawy serwisowej, pompa zmieniona i tu ciekawostka jakiś Janusz serwisu już tam był, kolanko plastikowe pod które podpięty jest wąż zasilający wtrysk, polepił silikonem............. podsumowując silikonowa naprawa usunięta instalacja szczelna i zrobiona fachowo, wtrysk sika piękną mgiełkę, pompa zmieniona i du... niestety quad dalej gaśnie i przebiera na wolnych + czarny dymek z tłumika. Błagam o pomoc ta usterka niszczy mi przyjemność z jazdy muszę cały czas trzymać palec na manetce gazu aby maszyna nie gasła. Jeżeli nie wspomniałem to dodam iż regulator napięcia wymieniony na wzmocniony ŁAPY OPADAJĄ POMOCY !!!!


Ostatnio zmieniony przez jureczek87 16.07.2018 17:20, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 21:02
Posty: 264
Quad: Kingquad 700
Poprzednie quady: exc 525
PostWysłany: 16.07.2018 20:03 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
a sprawdzałeś ciśnienie paliwa ?? może być za niskie bądź za wysokie mimo wymiany pompy, ponieważ coś się może dziać z regulatorem ciśnienia


Ostatnio zmieniony przez Piteros1 16.07.2018 20:03, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil

Rejestracja: 28.05.2017 08:48
Posty: 34
Miejscowość: Śrem
Imię: Jurek
Quad: Suzuki Kingquad 700 2007rok
Poprzednie quady: Bashan 250, Polaris Scrambler swap GPZ550, Goes 520
PostWysłany: 16.07.2018 20:37 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
Nie sprawdzałem regulatora ciśnienia ponieważ wydaję mi się że jest on wbudowany w wkład pompy paliwa, a gdzie on się znajduję dokładnie?Dodatkowe pytanie chodzi o czujnik ciśnienia powietrza o oznakowaniu 1562035f00 przed wykonywaniem jakichkolwiek manewrów komputer wykazuję -C00 natmiast po wypięciu wężyka dochodzącego do niego nic się nie zmienia w wężyku wyczuwalne są zmiany ciśnienia natomiast quad nie reaguję, dodatkowo delikatne stałe wdmuchiwanie bądź robienie podciśnienia w czujniku nic nie zmienia natomiast odpięcie czujnika zwiększa obroty silnika, czy to może świadczyć o jego niesprawnym działaniu?


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 21:02
Posty: 264
Quad: Kingquad 700
Poprzednie quady: exc 525
PostWysłany: 16.07.2018 21:57 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
z czujnikiem to nie wiem bo nie miałem z nim styczności, ale nie koniecznie wypięcie i wzrost obrotów świadczy o jego zepsuciu, po prostu komputer po wypięciu go nie widzi i ustawia sobie wtedy jakieś nominalne ustawienia, tak samo jest z sonda lambda w aucie , a co do regulatora to tak znajduje się w obudowie plastikowej, ale regulator tylko da się sprawdzić mierząc ciśnienie, tym bardziej ze masz nowa pompę wiec "powinna" być pewna, chociaż nie wiadomo co ci tam wsadzili jaki zamiennik, ja np parę dni temu miałem podobne objawy, ze raz chodził na niższych obrotach potem na trochę wyższych, potem się okazało ze nie jedzie na maksa ze go dusi po wciśnięciu kciuka, okazało się ze świeca była na wykończeniu bo potem całkowicie padła brak iskry(pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło żeby tak umarła świeca) ale i dodatkowo za duże ciśnienie 4 bary i go prawdopodobnie zalewało, po ogarniecu odrazy zaczął lepiej palić , wiec jak dla mnie podstawa to pomiar ciśnienia paliwa można kupić taki tester za kilkadziesat zloty, a przyda się nie raz


 
Profil

Rejestracja: 28.05.2017 08:48
Posty: 34
Miejscowość: Śrem
Imię: Jurek
Quad: Suzuki Kingquad 700 2007rok
Poprzednie quady: Bashan 250, Polaris Scrambler swap GPZ550, Goes 520
PostWysłany: 08.08.2018 22:19 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
Panowie ponieważ ostatnio przeglądam forum i trafia się masa wątków z brakiem odpowiedzi wina w moim przypadku leżała w 3 miejscach
1. Uszkodzony wężyk od sensora podciśnienia w kolektorze dolotowym
2. Uszkodzony sensor podciśnienia w kolektorze dolotowym, wymieniłem na sensor z Suzuki burgman 400 Suzuki An k3 400 100798-720
3 Wymieniłem wkład pompy paliwa na pompe z hyundaya która biła max 3,5psi niestety dopiero wymiana na oryginał wraz z obudową pomogła i silnik przestał gasnąć czyli jednak co oryginał to oryginał.

Teraz pozostały mi jeszcze dwie kwestie:
1 Silnik ma delikatnie za wysokie obroty co powoduję że biegi wchodzą z oporem (regulacja TPS nie patrząc na kreske??)
2 Quad nie hamuje silnikiem mianowicie od 50km/h do 0km/h brak hamowania od 90km/h do 50km/h jest hamowanie silnikiem (łożysko jednokierunkowe?) chyba że podwyższone obroty silnika mogą być tego powodem ??


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 21:02
Posty: 264
Quad: Kingquad 700
Poprzednie quady: exc 525
PostWysłany: 25.10.2018 10:03 
Re: Kq 700 gaśnie na wolnych obrotach nierówna praca FILM
1. jest srubka w gardzieli ktora podpiera przepustnice/ ewentualie zbyt naciagnieta

off top ile taka pompa orginalna ??


Ostatnio zmieniony przez Piteros1 25.10.2018 10:03, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.