Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingquad 700 - brak mocy i potem brak braku mocy.. - co to ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 15:13



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Kingquad 700 - brak mocy i potem brak braku mocy.. - co to ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 05:14
Posty: 5
Miejscowość: Suchy Dwor
Quad: KQ 700
PostWysłany: 14.11.2008 11:47 
Kingquad 700 - brak mocy i potem brak braku mocy.. - co to ?
hej


problem mam taki; nietopiony kingquadzik 700 po ostrym gazowaniu (100km/h po asfalcie 20 min non stop mniej wiecej) stracil moc;

zatrzymalem się, odpoczal; bylo ok, potem 5min jazdy i znowu stracil moc (v max 50km/h);

znowu odpoczalem (dluzej) i znowu bylo super dobrze - po jakies pol godzinie po ponownym dluzszym gazowaniu - znowu lekka trata mocy.... pojechalem trochę wolniej - i znowy bylo ok...

co to za cholerstwo ? jak pompa paliwa siada - to spadek mocy jest chwilowy czy ciagly... ?

acha - quadzik traci moc i zaczyna glosno jakby strzelać - podobny odglos jak pry jechaniu na wstecznym - jakby nadmiar mocy szedl w tlumik ...

co mam sparwdzic ?

dzikuje z gory z pomoc,
l.

_________________
http://lorsol.googlepages.com/ - prywatna stronka naszego malego sQUADziku :diabeł:


 
Profil WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto

Rejestracja: 01.04.2008 20:47
Posty: 143
Miejscowość: Sopot
Quad: KQ 750
PostWysłany: 14.11.2008 15:23 
Ja bym tu zaczal od sprawdzenia ukladu paliwowego.
1. Czy pompa podaje wlasciwe Ciśnienie ? (mechanik samochodowy sprawdzi)
2. może odpowietrzenie baku się zapchalo, potestuj z odkreconym korkiem paliwa.
3. A może padl czujnik wstecznego ? zobacz czy wlaczanie overdrive cos pomaga

Maciej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 05:14
Posty: 5
Miejscowość: Suchy Dwor
Quad: KQ 700
PostWysłany: 14.11.2008 16:02 
zrobilem wieczorne jezdzenie wokol komina i znowu to samo;
poczatek super - po jakiejs pol godzinie spadek mocy i to 'pierdzenie'....
trochę wolnej jazdy i znowu ogien;

1. sprawdze w poniedzialek... ale raz dziala raz nie... jakos to dziwne...
2. sprawdzilem - bez zmian
3. to nowosc dla mnie - nie sadzilem ze jest zwiazek... sprawdze

sprawdzilem też fitr powietrza i klemy na aku - wyglada ok;
aku ladowalem dzien wczesniej... może miec to jakis zwiazek ?

to chyba ma zwiazek z temeratura 'czegos;... zimny czy trochę oszczedzany quad - i jest ok, trochę gazowania - i pojawia się problem;

czy mozliwe ze pasek w skrzyni jest do wymiany i przy ostrej pracy zaczyna się slizgac .. ?

pzdr,
l.

_________________
http://lorsol.googlepages.com/ - prywatna stronka naszego malego sQUADziku :diabeł:


 
Profil WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto

Rejestracja: 01.04.2008 20:47
Posty: 143
Miejscowość: Sopot
Quad: KQ 750
PostWysłany: 14.11.2008 17:50 
>czy mozliwe ze pasek w skrzyni jest do wymiany i przy ostrej pracy zaczyna się slizgac .. ?

Mozliwe, ale slizganie się slychac w innej pracy silnika a i strzelania w wydech nie powinno wtedy być.

Maciej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 05:14
Posty: 5
Miejscowość: Suchy Dwor
Quad: KQ 700
PostWysłany: 14.11.2008 18:34 
rozumiem;

nie mniej mnie jakos korcilo by sprawdzic ten pasek; wlasnie mierzylem (nie zdejmowalem go do mierzenia... trzeba ???): 33.4mm.. czyli okolo 2mm ponizej serwisowego limitu szerokosci... nie wiem czy to duzo czy malo i czy może powodowac to co powoduje czyli niemoznosc szybkiej jazdy przy rozgrzanej maszynie;

nie wiem czy dobrze nazywam to 'spadkiem mocy' - bo jak mowilem silnik az wyje przy cynglu docisnientym do konca - tyle ze laduje wiecej sily w tlumik niz w napedzanie pojazdu... to nie jest typowe strzelanie w tlumik jak przy zlej mieszance i 'wybuchy' za kufrem, ale te wlasnie glosne i miarowe 'pierdzenie' jak przy wstecznym;

może jest jakis modul, który przy poslizgu zuzytego paska na kolach w skrzyni karze wypuscic wiecej 'pary' w wydech, az kola pasowe znowu zlapia pasek 'na sztywno' ?

trudno mi podejrzewac paliwowe sprawy kiedy jest zle tylko po duzym upalaniu - quadzik odsapnie i znowu ciagnie;

dzięki duze za dotychczasowe info,
l.

_________________
http://lorsol.googlepages.com/ - prywatna stronka naszego malego sQUADziku :diabeł:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2006 21:41
Posty: 61
Miejscowość: Lublin
Quad: KQ 700,Grizzly 660,Grizzly 700,teraz can-am 800!
PostWysłany: 16.11.2008 20:49 
jeżeli slyszysz ze obroty rosna a quad nie jedzie to jest to pasek lub ogolnie cos z przeniesieniem napędu,jesli jednak nie wchodzi na obroty to paliwo badz sterowanie
u kolegi w kq700 silnik się dlawil,wymienili wtryskiwacz,filtr sterownik a nawet cylinder z tlokiem kompletny!!!(na gwarancji) a przyczyna byla prozaiczna WODA W ZBIORNIKU PALIWA;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.09.2008 18:07
Posty: 211
Miejscowość: Jędrzejów
Quad: Foreman 500 & G700 & KTM EXC 450
PostWysłany: 18.11.2008 09:05 
a silnik (sam silnik nie strzaly z wydechu) pracuje normalnie ??? nie ma spadku obrotów ani nic ???

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=OtisEe0JJgo


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 05:14
Posty: 5
Miejscowość: Suchy Dwor
Quad: KQ 700
PostWysłany: 19.11.2008 12:33 
hej

silnik wydaje się pracowac normalnie...ale braki mocy zdarzaja się przy wysokich obrotach + plus strzaly z wydechu = trudno mi wylapac czy nie ma tam jakis spadkow obrotow... cholernie jest glosno ;)

dzisiaj jechalem do serwisu; pol godziny - i zero problemow; choc quadzk wydaje się lekko zmlulony; w serwisie zostal do diagnozy, ale podobno to nie pompa raczej, bo jak raz jest dobrze, raz zle - to nie pompa;

sprezanie ?... mozliwe ?

nic, zobaczymy;

pzdr,
l.

_________________
http://lorsol.googlepages.com/ - prywatna stronka naszego malego sQUADziku :diabeł:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 05:14
Posty: 5
Miejscowość: Suchy Dwor
Quad: KQ 700
PostWysłany: 21.11.2008 15:53 
hej


dzisiaj mam wiesci z serwisu - kmpresja 8.0... chca robic zawory - nie byly robione dluuugo; i wtedy zobacza co dalej...

mozliwe ze to tylko moga to być zawory ?
czy to jednak będzie dalej w las - pierscienie, itd ?

pzdr,
l.

_________________
http://lorsol.googlepages.com/ - prywatna stronka naszego malego sQUADziku :diabeł:


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.