Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 23:37



Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2007 20:29
Posty: 1103
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Bombowiec 650 V-Power ;)
PostWysłany: 16.11.2009 11:04 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
ja też jeżdze mniej więcej tak jak Ty z tym ze trochę więcej błota i zdecydowałem się na BH 2,myśle że będą najbardziej optymalne do 450-ki,do 700 raczej wzołbym BH1

_________________
http://www.bikepics.com/members/z444/


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 16.11.2009 21:47 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
PREZES 9999 napisał(a):
Z przyjemnością komuś sprzedam ten wspaniały zestaw jakże plastycznych oryginalnych felg do KQ stan nowe.

ma to swoje + i -
Przykład - jadę szczytem góry,sam ok. 50km/h nie zauważyłem ścietego pieńka i wjeżdżam w niego. Felga zgięta,powietrze zeszło ale opona cała - wszystko poza felgą delikatnie zgiętą ok.
Sądzę że jakbym miał założone jakieś inne felgi to w najlepszym wypadku miałbym oponę do wyrzucenia,lub oponę i felgę,lub oponę,felgę i wahacz skrzywiony :>

-- dodano 16.11.2009 21:47 --

mariuszs221 napisał(a):
A w temacie rozmiaru opon dla jazdy 60% lesne drogi, szutry, 20% piaski , 5% bloto, reszta asfalty co polecacie i jakie sa Wasze spostrzeżenia

tylko alltraki! tylko alltraki kolego! :faj:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 16.11.2009 21:48 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
a mi fabryczne czarnuchy z tyłu puszczają powietrze na rancie. Najpierw były zmontowane klasycznie, potem wulkanizator uszczelnił specyfikiem i wciąż puszczają :zły: Macie taki problem?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 16.11.2009 21:51 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
może to wina felgi? ewentualnie rant opony jest uszkodzony.

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 16.11.2009 22:04 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
mariuszs221 napisał(a):
Prezes 9999 ma rację orginalne oponki w KQ nie są zbyt dobre


... nie są zbyt dobre aby mocniej powalczyć w terenie. Zgoda. Ale już to lekkiej i spokojne jazdy po okolicy gdzie jeszcze trochę asfaltu jest OK. Mam je jako drugi komplet.

PREZES 9999 napisał(a):
Rozumiem ,że jest weekend ale na Boga trochę obiektywizmu


No właśnie, właśnie.... ;) Ktoś kto walczy o każdy kg a nawet gram masy pewnie się zastanowi - seria czy cięższe felgi. Nie wszyscy jeżdżą w rajdach, nie wszyscy są nastawieni na lepszy wygląd gada, być może niektórzy nie mieli przypadków z przyginaniem fabrycznych felg więc nie było potrzeby zmian a ~8kg masy nieresorowanej uratowane :)

-- dodano 16.11.2009 23:04 --

norbi napisał(a):
tylko alltraki! tylko alltraki kolego!


HeHe - stały tekst ;)
Ake fakt AT dają się lubić. Mam je w 5 miejscach przecięte, raz wracałem na kapciu, ale i tak jestem zadowolony i nie mam ochoty ich zmieniać choćby na BH. Dziwne, no nie? :uśmiech:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 18:42
Posty: 1015
Miejscowość: Olsztyn
Quad: KQ 750
PostWysłany: 16.11.2009 22:11 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
A ja Wam powiem co do felg to mam omf-y może nie za ładne ale za to dobre i to bardzo.
Na Ukrainie gdy mój gad rolował się bardzo szybko w dół około dwustu metrów obroty kierownica-koła to nie zdjęło ani jednej oponki a powiem więcej jeszcze po tej rolce wróciłem i ciśnienie w kołach było ok.
Co by było gdyby były oryginalne felgi ściągnęło by oponki a później Bóg raczy wiedzieć ale raczej byłoby po quadzie. Wszyscy jak staliśmy na górze a w dole gada nie było widać to myśleliśmy ,że w ogóle nie ma po co schodzić ;) Więc ta sytuacja dała mi do myślenia ,że warto było kilka PLN więcej wydać 8)


 
Profil

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 16.11.2009 22:20 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
darecki napisał(a):
ewentualnie rant opony jest uszkodzony

felgi są nowe, wg wulkanizatora bardzo dziwnie są wyprofilowane przy rancie od wewnątrz, pierwszy raz takie spotyka. Może oprócz offsetu również felgi zmienili skurczybyki w modelach z eps.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 16.11.2009 22:24 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
jkarB12 napisał(a):
HeHe - stały tekst ;)

stary ale jary ;)
Też nie mam zamiaru zmieniać na co innego - jak te mi się zedrą - to następne też będą alltraki.

PREZES 9999 napisał(a):
Więc ta sytuacja dała mi do myślenia ,że warto było kilka PLN więcej wydać 8)

no nie bądź taki skromny - nie parę złotych lecz ~5 tysięcy za felgi?
Ja też byłem świadkiem dość 'nie złej" rolki - też dobrych parę metrów z góry - w grizzlym były fabryczne opony i fabryczne felgi - więc to nie jest reguła,zasada , ani żadne uzasadnienie dla którego miałbym wydać 1/4 wartości quada na felgi.
Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia z pryzmatu własnego portfela.
Najważniejsze i tak są własne umiejętności. Można mieć mega doposażonego quada i jeździć jak ciocia,albo chińczyka i robić drapki jak np. gość który prowadził naszą grupę extr na NW2 w tzw. Chińskiej dzielnicy. :>


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 18:42
Posty: 1015
Miejscowość: Olsztyn
Quad: KQ 750
PostWysłany: 17.11.2009 07:45 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
norbi napisał(a):

Najważniejsze i tak są własne umiejętności. Można mieć mega doposażonego quada i jeździć jak ciocia,albo chińczyka i robić drapki jak np. gość który prowadził naszą grupę extr na NW2 w tzw. Chińskiej dzielnicy. :>


Tutaj odbiegamy od tematu. Rozmawiamy o kołach.
Tak jak mówisz można maluchem wymiatać a s-klasą się roz....ać co nie znaczy ,że nie spędzimy przyjemniej chwil spędzonych za kierownicą ;)

Lubię to forum zwłaszcza w takich momentach kiedy ktoś próbuje udowodnić ,że coś co tak naprawdę jest wykonane tak żeby quad wyjechał na tym z salonu , co się gnie a oponki topnieją w oczach jest lepsze bądź porównywalne z firmowym doposażeniem :wizi:

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i będę walczył z pozytywnymi opiniami o badziewiu :uśmiech:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 17.11.2009 08:36 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
Amortyzatory też zmieniłes?
Może wydech,półośki na gorille?
No bo to są przecież tylko seryjne elementy :-)
Tak jak i felgi-seryjne,a dają radę i to w górach-już 3700km za nimi.
Jedyna rzecz dla,której miałbym zmienic felgi na jakieś inne-to chęć zyskania troszkę dystansu z tyłu-tak ze 2-3cm. na stronę-nic więcej,ale i bez tego jeździ się dobrze (normalnie)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.09.2009 10:09
Posty: 105
Miejscowość: Mińsk Maz.
Quad: KQ700 '06
PostWysłany: 17.11.2009 08:44 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
Prezesie, ale tak jest w kazdym przypadku...samochodu, motoru, jak widac też quada... dla jednych wystarcza fabryka, dla drugich nie, i udoskonalaja (czyt. zmieniaja) wg swoich potrzeb i upodoban. Widzimy na ulicach roznego rodzaju tuningi, ktore nam się podobaja lub nie a dzentelmeni o gustach nie dyskutuja ;) Ja na razie jezdze na zwyklych felach i oryginalnych Dunlopach - na asfalcie znikaja w oka mgnieniu, do nauki też wystarczaja ale już czytam Wasze opinnie na w/w temat gdyz będę musial wymieniac gumy i nie beda to "D" ponieważ jezdzilem KQ na carlisach (moglem nazwe przekrecic ;) ) i o wiele lepiej się smiga.

_________________
Wypożyczę przyczepkę 4.20x2.20 z hamulcem i najazdami montowanymi z każdej strony przyczepki. Mieszczą się spokojnie 3 Kingquady i zostaje jeszcze miejsce :) Zapytania na PW.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 18:42
Posty: 1015
Miejscowość: Olsztyn
Quad: KQ 750
PostWysłany: 17.11.2009 09:26 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
Darecki
i w pełni się z Tobą zgadzam ;)

-- dodano 17.11.2009 09:26 --

norbi napisał(a):
Amortyzatory też zmieniłes?
Może wydech,półośki na gorille?
No bo to są przecież tylko seryjne elementy :-)
Tak jak i felgi-seryjne,a dają radę i to w górach-już 3700km za nimi.
Jedyna rzecz dla,której miałbym zmienic felgi na jakieś inne-to chęć zyskania troszkę dystansu z tyłu-tak ze 2-3cm. na stronę-nic więcej,ale i bez tego jeździ się dobrze (normalnie)


Amorków nie zmieniłem ani półosi też są fabryczne ale nie tak do d..y jak koła oraz światła ;) .

Norbi jak jesteś tak rozkochany w oryginalnych felach to pamiętaj ,że u mnie komplet czeka na właściciela który będzie je darzył taką miłością jak Ty :D
Zgoda da się na nich jeździć ja nie twierdzę ,że nie ale nie są porównywalne z felgami markowymi z dobrego stopu z beadlockiem (mówię o wytrzymałości jak również o możliwości ściągnięcia opony w terenie) i jak byś się nie pocił to tego nie zmienisz.
Co do ceny to dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ;)


W ogóle uważam ,że źle zrobiłem kupując KQ bo teraz wybór padł by na coś innego ale to inna historia ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.07.2008 11:44
Posty: 343
Miejscowość: wawa i okolice
Quad: KQ 750
PostWysłany: 17.11.2009 10:25 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
No Prezes ! już nie chcesz swojej Suzuki? Nie załamuj mnie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 18:42
Posty: 1015
Miejscowość: Olsztyn
Quad: KQ 750
PostWysłany: 17.11.2009 12:00 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
TomekD napisał(a):
No Prezes ! już nie chcesz swojej Suzuki? Nie załamuj mnie...


Nie chcę i nie chcę też Polarisa ani reni czekam może w 2011 wyjdzie mój typ z większym silniczkiem a jak nie to kupię chyba z takim jakim jest ;)


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 17.11.2009 12:22 
Re: Proszę o info na temat kół w Kingquadzie 700
PREZES 9999 napisał(a):
Zgoda da się na nich jeździć ja nie twierdzę ,że nie ale nie są porównywalne z felgami markowymi z dobrego stopu z beadlockiem (mówię o wytrzymałości jak również o możliwości ściągnięcia opony w terenie) i jak byś się nie pocił to tego nie zmienisz.


Plusem seryjnych jest to że są lżejsze. Nie zapominajmy także o wpływie dodatkowej masy na trwałość elementów zawieszenia - myślę że dlatego produceni zapodali lekkie aluminiowe felgi. Dla robiących spore przebiegi (w tym wyprawy) ma to znaczenie, aby maszyna jak najdłużej nie potrzebowała zjazdu na serwis.

Nie widziałem także, aby wszyscy od razu jako niezbędny element zmieniali felgi na te z beadlockiem, jeśli już to są to raczej osłony spodu, wyciągarka, bumper...

Pozdrawiam! :D


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.