Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problemy z silnikiem Kingquad 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 16:09



Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Problemy z silnikiem Kingquad 700 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 20:08
Posty: 6
Miejscowość: Konstancin
Quad: KQ700
PostWysłany: 27.11.2006 12:10 
Problemy z silnikiem Kingquad 700
Witam
Jestem posiadaczem KQ700. Niestety jakiś czas temu go zalałem. Następnie w serwisie rozebrano silnik wymieniono olej wraz z płukaniem oraz zrobiono holowanie głowicy. Mimo tego sprzęt nie chciał zapalać a jak już się udało to po rozgrzaniu gasł. Po ostatniej wizycie w serwisie oczyszczono gniazda zaworowe z nagaru oraz przeszlifowano je. Dowiedziałem się jednak, że sprzęt ma kompresję po tym zabiegu w okolicach 8 barów zamiast 11 (przed operacją miał 6)Ponadto występuje luz pomiędzy cylindrem a tłokiem (sprzęt spala olej). Mechanik powiedział mi, że przez najbliższe 500 km nie będzie problemu a potem mam dwa wyjścia.
1. Wymiana tłoka i cylindra na nowy (koszt ok 4000 zł)
2. Nałożenie powłoki niklotexu (czy jakoś tak) w czeskiej firmie Sanchez (podobno reweacja) - koszt około 500 zł
W związku z tym, że nie lubię półśrodków proszę brać quadową o pomoc. Poradźcie co robić. Może ktoś ma namiary na jakieś firmy, które robią tuning sillnika poprzez rowiercenie głowicy i wymianę tłoka na większy? Może ktoś zna profesjonalistów, którzy reanimuja sprzęt? Może któryś z kolegów ma jakiś inny pomysł.
Czekam z niecierpliwością na wszystkie pomysły.
Pozdrawiam
Tomek


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 27.11.2006 12:17 
Rozwiert bloku, planowanie głowicy i wszelkie takie zabawy w Piasecznie za małym CPN jadąc w kierunku Magdalenki po prawej stronie. Trzeba wjechać jakieś 100 metrów w boczną drogę, teraz ją chyba wyłożyli kostką. Co prawda robili mi tam VW ale podjechać i zapytać nic nie szkodzi. Jak znajdę wizytówke to wrzucę numer


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 27.11.2006 14:35 
Szczerze gladz w KQ jest już fabrycznie powlekana.... czy powlekanie ktore tyczy się silnikow raczej 2T pomoze... jak bym zainwestowala w fabryczne części. Jak nie to sprowadz je na wlasna reke. Sprawdz też uczeszelke pod glowica. Nikasil to jest powloka ktora się powleka scianki cylindra. Co nie zmienia faktu, ze same nadwymiarowe pierscienie nie wystarcza i bedziesz musial kupić nowy tlok. może się okazac, ze te zabiegi zbliza Cię do ceny fabrycznych części...


 
Profil Facebook WWW
ATV Polska Member

Rejestracja: 23.11.2003 19:41
Posty: 161
Miejscowość: Żarki k/Częstochowy
PostWysłany: 27.11.2006 16:29 
jestem tylko ciekaw, dlaczego po zalaniu rozebrano silnik?
i pewnie stąd tyle problemów.
poz,


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2005 11:20
Posty: 214
Miejscowość: Gdynia
Quad: TRX 500 FE 4x4
PostWysłany: 27.11.2006 17:54 
TomekKQ po co planowali głowice w serwisie? Czy po zalaniu i "reanimacji" silnik odpalał czy nie?
Być może coś popsuli sami i szukają Kozła Ofiarnego...?
Jeżeli było płukanie silnika przy uzyciu ON (ropy) i wykonali to partacze masz odpowiedź co się stało.
Silniki w KQ są bardzo dobre i trudno ot tak sobie go zdemolować.
Gdyby winna była woda, która zalała silnik miałbyś pewnie zdemolowane elementy rozrządu.
Czy serwis do którego oddałeś sprzęt to serwis ASO?

_________________
Quad do tylko dodatek a nie sposób na życie...


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 20:08
Posty: 6
Miejscowość: Konstancin
Quad: KQ700
PostWysłany: 27.11.2006 21:25 
Kwinto napisał(a):
TomekKQ po co planowali głowice w serwisie? Czy po zalaniu i "reanimacji" silnik odpalał czy nie?
Być może coś popsuli sami i szukają Kozła Ofiarnego...?
Jeżeli było płukanie silnika przy uzyciu ON (ropy) i wykonali to partacze masz odpowiedź co się stało.
Silniki w KQ są bardzo dobre i trudno ot tak sobie go zdemolować.
Gdyby winna była woda, która zalała silnik miałbyś pewnie zdemolowane elementy rozrządu.
Czy serwis do którego oddałeś sprzęt to serwis ASO?



Sprzęt robiłem w PolandPosition, ale patrząc na ich niekompetencje więcej się tam nie pojawię.
Przykład pracy ASO Suzuki w Piasecznie
Ja: Czy sprzęt jest sprawny
Kierownik serwisu (TK): Tak sprawdzilismy wszystko oprócz pompy paliwa, bo jest cholernie trudno się do niej dostać

No comments!!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 27.11.2006 21:43 
Sprzęt robiłem w PolandPosition, ale patrząc na ich niekompetencje więcej się tam nie pojawię.
Przykład pracy ASO Suzuki w Piasecznie
Ja: Czy sprzęt jest sprawny
Kierownik serwisu (TK): Tak sprawdzilismy wszystko oprócz pompy paliwa, bo jest cholernie trudno się do niej dostać

No comments!!![/quote]

Co to jest ten Poland Position, czy to jest jakiś ASO i czemu nie mogą naprawić sprzętu, a masz może fakturę i gwarancję?, czy na Suzuki w PL jest w Polsce gwarancja? I gdzie ten sprzęt kupiłeś?

No pytam tylko, bo myślałem serio o zakupie Kinga ale trochę się zdygałem? :?

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 13:28
Posty: 54
Miejscowość: magdalenka
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 27.11.2006 21:58 
Nie ma się co dygać to naprawde dobry Sprzęt , Ci co ze mną jeżdzą wiedzą jakie hardkory przeszedł mój KQ i jestem z niego bardzo zadowolony , co prawda w tej chwili właśnie też stoi w Piasecznie w serwisie Suzuki na tą samą przyczynę co Kolegi tylko ja dałem go tam ze swiadomoscią , zalałem go podczas sezonu ładnych naście razy i cylinder szlak trafił, nikasil spłynął przez wydech oczywiście w przenośni i bez wachania zamówiłem nowe części , powód jest jeden , jest to dosyć nowa technologia i nie ma co kąbinować tylko składać na nowych gratach , a co do zalewania silnika jest jeden prosty sposób rzeby tego uniknąc , snorle które właśnie zakładam , jest to nauczka iście finansowa bo remoncik będzie mnie kosztował nomen omen bagatela ok 7 tysi . pozdrawiam

_________________
--------------------------------------
www.quadteam.pl


 
Profil Tlen Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2005 11:20
Posty: 214
Miejscowość: Gdynia
Quad: TRX 500 FE 4x4
PostWysłany: 27.11.2006 21:59 
KQ to doskonały sprzęt pod warunkiem, że dbasz o niego.
Pod warunkiem, że Twój serwis jest wiarygodny i że ufasz im w 99% w to co robią i jak robią.
Być może szlif cylindra cos pomoze? Może to będzie pretekst do zwiększenia pojemności KQ do 750 ccm?
:D

_________________
Quad do tylko dodatek a nie sposób na życie...


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 13:28
Posty: 54
Miejscowość: magdalenka
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 27.11.2006 22:07 
z przykrością zawiadamiam wszem i wobec że szlif w KQ jest rzeczą nie wykonalna

_________________
--------------------------------------
www.quadteam.pl


 
Profil Tlen Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 20:08
Posty: 6
Miejscowość: Konstancin
Quad: KQ700
PostWysłany: 27.11.2006 22:12 
marcin napisał(a):
z przykrością zawiadamiam wszem i wobec że szlif w KQ jest rzeczą nie wykonalna


Hmm chyba się pomału przekonuję do nowego tłoka i cylndra. BTW czy mógłbyś przedstawić mi pomysł/koncepcję wykonania z KQ U-boota czyli przeróbkę na sprzęt ze snoorklem lub kilkoma :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 13:28
Posty: 54
Miejscowość: magdalenka
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 27.11.2006 22:14 
Mój KQ jest właśnie składany na nowych częściach , czekałem na nie niestety 2 tyg. ale już za kilka dni usłyszę jużznowu ten miły warkot

_________________
--------------------------------------
www.quadteam.pl


 
Profil Tlen Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 20:08
Posty: 6
Miejscowość: Konstancin
Quad: KQ700
PostWysłany: 27.11.2006 22:17 
marcin napisał(a):
Mój KQ jest właśnie składany na nowych częściach , czekałem na nie niestety 2 tyg. ale już za kilka dni usłyszę jużznowu ten miły warkot


No widziałem Twoją bestię. Dzięki temu spotkaniu wymieniłem oponki na ITP i jest super. A jak zamierzasz założyć snorkla? Sam czy w serwisie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 13:28
Posty: 54
Miejscowość: magdalenka
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 27.11.2006 22:36 
będą mi zakładać w serwisie ale z pomysu mojego autorstwa

_________________
--------------------------------------
www.quadteam.pl


 
Profil Tlen Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 20:08
Posty: 6
Miejscowość: Konstancin
Quad: KQ700
PostWysłany: 27.11.2006 23:06 
Jak będziesz mial zalozone to chętnie bym podpatrzył


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.