Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingquad napęd.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.04.2024 18:31



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Kingquad napęd. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.01.2018 01:10
Posty: 2
Imię: Kuba
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 18.01.2018 01:21 
Kingquad napęd.
Witam . Panowie mam takie pytanie.KQ700 2006
Zastanawia mnie co się dzieje gdy po przełączeniu napędu słyszę taki specyficzny dźwięk.
Jadę sobie na włączonym tyle nagle zatrzymuje się wciskam hamulec dołączam przedni napęd, i gdy ruszam wtedy słyszę taki specyficzny dźwięk, jakby coś trzymało i puściło po chwili jak dodam gazu tak jakby trzymał hamulec. Taki to jest dźwięk podobny do hamowania na rowerze na hamulcu szczękowym I czuć że tak jakby coś trzymało, i nagle gdy skonczy się ten specyficzny dzwięk to puszcza. Od czego to może być?
Gdy w garażu tak przełączam to mało kiedy się mi to daje we znaki, ale jak już pojade gdzies dalej, stanę i chce przelaczyc na 4x4 wlasnie o to ten dźwięk slychać.
Mam nadzieję że ktoś mi udzieli odpowiedzi :)


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 18.01.2018 09:30 
Re: Kingquad napęd.
A dzieje się tak tylko gdy dołączysz przód czy wystarczy ostro zahamować?
Bo jeżeli tylko to drugie to jest prawie normalne gdy hamujesz kołami szybciej niż zdąży silnik i przekładnia. Wtedy pasek mocno wciska się w tarcze przekładni (zwłaszcza jak jest już w końcowej fazie życia) i przy ponownym ruszeniu musi stamtąd wyskoczyć. I to jest podobne do tego co opisujesz.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 18.01.2018 01:10
Posty: 2
Imię: Kuba
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 18.01.2018 10:51 
Re: Kingquad napęd.
Ale to mi się najczęsciej dzieje jak się zagrzebie w sniegu. Włącze 4x4 i jak ruszam to jest wlasnie ten dźwięk. Ale cos jest w tym co piszesz bo po ostrym hamowaniu dolaczeniu napędu tak się dzieje. jak stoje dajmy na to i daje 4x4 nic się nie dzieje.


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 19.01.2018 11:03 
Re: Kingquad napęd.
Wg mnie to jest tylko i wyłącznie ten temat: pasek i/lub przekładnia.
Biorąc pod uwagę Twój rocznik może być już zmęczona CVT (wytarte talerze).
Zmień pasek (najlepiej oryginalny) i wtedy będziesz miał odpowiedź.
Po prawdzie, jeżeli nie zrywa paska, nie szarpie a tylko wydaje dźwięk to bym się mocno nie przejmował :)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.