Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsze)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 20:42



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsze) 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.10.2016 20:29
Posty: 62
Miejscowość: Siewierz
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 15.05.2018 21:43 
KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsze)
Hej. Założyłem nowy temat bo nie znalazłem nic podobnego. Problem z gadem jest troszkę uciążliwy. Gaśnie, ale tylko podczas dojeżdżania do przeszkody kiedy trzeba się zatrzymać, bądź zwolnic by zawrócić... nie za każdym razem z 6-7 razy na wyjazd. W czasie jazdy nigdy się nie zdarzyło żeby zgasł gdy ma obroty. Zaznaczam ze nie ma znaczenia czy maszyna jest sucha czy mokra po kontakcie z wodą porostu tak jakby coś "zdmuchiwało iskrę" Świeca jest nowa, fajka wymieniona na inną używaną co prawda,ale dalej to samo. Quad ma przejechane 3200km. zaznaczam,że jak zgaśnie to odpala bez problemu od razu. Wciskam hamulec rozrusznik i już jadę dalej, ale przez takie nie spodziewane zatrzymanie parę razy by mi kolega wjechał w tył na szczęście nigdy do tego nie doszło :D Gdzie szukać przyczyny moi drodzy forumowicze?


 
Profil

Rejestracja: 31.07.2017 18:50
Posty: 6
Imię: Tomasz
Quad: Suzuki Kingquad 750 4x4 AXi
Poprzednie quady: Honda Rincon TRX 650
PostWysłany: 15.05.2018 22:49 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
Mnie pomogło czyszczenie wtrysku plus regulacja tps. Opisane co i jak na forum.


 
Profil

Rejestracja: 15.10.2016 20:29
Posty: 62
Miejscowość: Siewierz
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 16.05.2018 20:36 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
dzięki za info, tps mam OK bo "-000" a co do wtrysku też o tym myślałem, może na początek zakupie jakiś dodatek do paliwa do czyszczenia wtrysków, pomieszam z Pb98 może pomoże bo nie chciałbym demontować wtrysku bo to chyba poważniejsza praca a ze mnie jest mechanik taki średni :oczy: A może macie jakiś sprawdzony specyfik ?


 
Profil

Rejestracja: 31.07.2017 18:50
Posty: 6
Imię: Tomasz
Quad: Suzuki Kingquad 750 4x4 AXi
Poprzednie quady: Honda Rincon TRX 650
PostWysłany: 16.05.2018 22:37 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
Czyszczenie wtrysku jest proste. Ściągasz filtr powietrza z obudową i odkręcasz wtrysk który jest dokręcony dwiema śrubkami. Podpinasz go pod plus i minus z aku poprzez dorobione kable i psikasz z jednej i drugiej sprayem do gaźników i traktujesz go powietrzem z pistoletu. Powtarzasz operację kilka razy. Wierz mi żadne specyfiki dolane do baku nie pomogą. Dokładna regulacja tps jest opisana na forum. To że pokazuje -c00 to jeszcze nic. Przy okazji sprawdź ładowanie na aku jakie masz.


 
Profil

Rejestracja: 15.10.2016 20:29
Posty: 62
Miejscowość: Siewierz
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 18.02.2019 22:25 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
Hej. Temat ogarnięty widocznie wina była zabrudzonego wtrysku. Wstawiłem dodatkowy filtr paliwa samochodowy zamontowałem nowy wężyk paliwowy na całym odcinku zbiornik - wtrysk i wszytko działa aż miło. Wtrysk czyszczony ultradźwiękami w profesjonalnym warsztacie. Z ciekawości zajrzałem do zbiornika,ale było tam czysto. Filtr na pompce również czysty. Zrobiony standardowy wypad w teren gdzie maszyna gasła z 6-7 razy teraz ani razu. Wszytko gra !!!

-- dodano 10.06.2018 21:26 --

Hej. Temat ogarnięty widocznie wina była zabrudzonego wtrysku. Wstawiłem dodatkowy filtr paliwa samochodowy zamontowałem nowy wężyk paliwowy na całym odcinku zbiornik - wtrysk i wszytko działa aż miło. Wtrysk czyszczony ultradźwiękami w profesjonalnym warsztacie. Z ciekawości zajrzałem do zbiornika,ale było tam czysto. Filtr na pompce również czysty. Zrobiony standardowy wypad w teren gdzie maszyna gasła z 6-7 razy teraz ani razu. Wszytko gra !!!

-- dodano 18.02.2019 23:25 --

siemka,
i znowu to samo. Wczoraj śmigałem ok 4h i quad zgasł mi z 4 razy. Teren suchy bez wody. Co to może być ? Wtrysk wykluczam bo był wyczyszczony profesjonalnie ultradźwiękami i dodany filtr wiec na pewno się nie zabrudził tym bardziej,że w zbiorniku czysto. Może to być np cewka czy problem z masą?


Ostatnio zmieniony przez pejter03 18.02.2019 22:25, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 15.12.2008 11:52
Posty: 165
Miejscowość: Stanica (koło Gliwic)
Quad: Kingquad 750 EPS CAMO
PostWysłany: 19.02.2019 11:19 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
ja bym mimo wszystko spróbował jeszcze raz wyczyścić wtrysk ale tak jak kolega pisał wyżej, zrobić to z napięciem, tak aby wtrysk się otworzył, wtedy to przedmuchać i użyć środków do czyszczenia.

ps. ciśnienie paliwa sprawdzałeś?
ps2. wartości TPSu zamierzone miernikiem? może być tak że porostu się wyrobił i nie za każdym razem po puszczeniu manetki wraca na te same parametry.


Ostatnio zmieniony przez marek85, 19.02.2019 11:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.11.2017 19:11
Posty: 1
Imię: Hubert
Quad: Honda
Poprzednie quady: Yamaha
PostWysłany: 19.02.2019 20:55 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
pejter03

Cześć. Z czego założyłeś filtr paliwa. Ja kiedyś do G 660 ( na gaźniku) zwykły przeźroczysty do benzyny.
Tu jednak jest wtrysk, i większe ciśnienie, więc pasuje dać metalowy.
Dziękuję.


 
Profil

Rejestracja: 15.10.2016 20:29
Posty: 62
Miejscowość: Siewierz
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 19.02.2019 21:52 
Re: KQ 750AXI 2011 gasnie przy puszczeniu manetki (nie zawsz
marek85 napisał(a):
ja bym mimo wszystko spróbował jeszcze raz wyczyścić wtrysk ale tak jak kolega pisał wyżej, zrobić to z napięciem, tak aby wtrysk się otworzył, wtedy to przedmuchać i użyć środków do czyszczenia.

ps. ciśnienie paliwa sprawdzałeś?
ps2. wartości TPSu zamierzone miernikiem? może być tak że porostu się wyrobił i nie za każdym razem po puszczeniu manetki wraca na te same parametry.


1 ) Wtrysk był czyszczony ultradźwiękami więc było to zrobione jak trzeba (mam taka nadzieję) bo po zamontowaniu było ok,ale tylko na jakieś 6 wyjazdów :(

2) ciśnienia nie sprawdzałem, ale pytanie czy może być słaba pompa jak wszystko po czyszczeniu wtrysku działało przez jakiś czas ok?

3) TPS nie mierzyłem miernikiem tylko na krótko to pokazało wartość " -000" a jak to zrobić miernikiem ?

Hubert 2000

Co do filtra zamontowany metalowy samochodowy w którym też jest układ zasilany wtryskiem.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.