Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 04:22



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Przeróbki elektryczne - Kingquad 700 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2021 11:38
Posty: 4
Miejscowość: Zakopane
Imię: Mateusz
Quad: KQ 700
PostWysłany: 28.09.2021 12:11 
Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
Witam,
jestem nowym forumowiczem.
Około pół roku temu kupiłem swojego pierwszego ATV - Kingquada 700 z 2005 roku. Jako, że quad stał się dla mnie praktycznie sprawą nr 1 w życiu to cały czas go modyfikuje co pozwoliło mi wyjść z ciężkiej depresji na prostą . Jeżdżę na razie mało - grzebie bardzo dużo.

Jako, że jakiejkolwiek mechaniki i elektryki uczę się od zera chciałbym po kolei podpytać czy modyfikacje które robię są bezpieczne dla sprzętu.

1. Wyniosłem chłodnice na maskę i podpiąłem termometr KOSO płynu przy górnym wężu przy chłodnicy. Czy jest to dobre miejsce ? gdy pokazuje się na nim 92 stopnie włącza się wiatrak i chłodzi do ok. 86 stopni i tak w kółko niezależnie jak intensywnie go używam. Czy takie temperatury są ok ?

2. Po przeniesieniu chłodnicy szperacz stał się bezużyteczny więc odpiąłem kostke od lampy i podłączyłem bezpośrednio do tej kostki listwe LED. Po prostu kabel od listwy do kostki. Działa wtedy jakbym włączał szperacz. Czy tam musi iść jaki dodatkowy bezpiecznik czy transformator ? Bo jak myślę szperacz ma już jakieś zabezpieczenia, ale to zwykła żarówka była a to jednak LEDY.

3. Założyłem wyciągarkę na przód. Zrobiłem hebel na minusie między minusem wyciągarki a przekaźnikiem ( nie między akumulatorem a przekaźnikiem). Działa natomiast czy jest to bezpieczne i bez różnicy ?
Plan mam taki, żeby podłączyć tylną wyciągarkę do tego samego przekaźnika i zrobić dokładnie taki sam hebel na minusie od przekaźnika do minusa tylnej wyciągarki i wtedy będę mógł "heblami" wybierać sobie która wyciągarka ma działać. Nie będę potrzebował dwóch przekaźników i dwóch przełączników bo miejsca mam już na kierownicy jak na lekarstwo. Nie będzie jakiś spadków mocy wyciągarek jeżeli są obie podpięte pod ten sam przekaźnik a rozłączane heblem na minusie ? w sensie czy jak używam jednej to czy przez to że druga jest podłączona plusem do przekaźnika ale rozłączona minusem nie będzie "kradła mocy" ?

Modyfikacji poczyniłem znacznie więcej ale najpierw chciałem rozwikłać te sprawy.

Dziękuje i pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 28.09.2021 18:02 
Re: Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
ściągnij sobie serwis manuala i przeczytaj przy jakich wartościach załącza się wentylator u mnie w brutku załączał się chyba przy 95 stopniach i studził do 88 stopni , co do twoich to myślę ,że są ok , pamiętaj że czujnik nigdy nie poda ci idealnie temperatury , co do lampy znowu powiem ci tak idź do serwis manuala i będziesz miał napisane ile żarówka szperacza ma wat i wtedy sprawdź ile ma led porównaj i będziesz miał pewność czy nie przekroczyłeś fabrycznego zabezpieczenia , tzn jeśli szperacz ma np.50 wat i jest na bezpieczniku np. 5 amper to nie powinno się przekraczać ledem tych 50 wat bo bezpiecznik może siadać , ja w starym quadzie miałem podłączone pod długie światła leda , ale tam zabezpieczenie było na 90 wat 2x żarówka 45 wat a leda miałem chyba 60 lub 72 waty. Co do wyciągarki bezpieczniej robić odcięcie pomiędzy aku a przekaźnikiem , bo głównym winowajcą różnych problemów jest właśnie przekaźnik , jeśli odetniesz prąd do niego to nic się nie stanie jeśli odłączysz za nim to może coś się sfajczyć w nim , w końcu dalej będzie dostawał napięcie , co do montażu dwóch wyciągarek to się nie wypowiem bo nigdy czegoś takiego nie robiłem , osobiście robił bym to na dwóch przekaźnikach , bo jeden może się sfajczyć przy częstej pracy dwóch wyciągarek , nie będzie miał czasu na ostudzenie się .Co do kradzieży mocy od wyciągarek najgorszym winowajcą z reguły jest pilot bezprzewodowy , co do twojego zamysłu to nie powinno kraść prądu , ale jak już wcześniej pisałem na jednym przekaźniku słabo to widzę, wszystko zależy od częstotliwości używania wyciągarek


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2021 11:38
Posty: 4
Miejscowość: Zakopane
Imię: Mateusz
Quad: KQ 700
PostWysłany: 29.09.2021 21:39 
Re: Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
Dzięki za konkretną odpowiedź ! :)
Mógłbyś mi w wolnej chwili doprecyzować co masz na myśli mówiąc, że najwięcej mocy zżera pilot bezprzewodowy ?

Kolejne sprawy:
1. Mam do reflektora podpięte grzane manetki + termometr. Czy dobrym i skutecznym pomysłem było by poprowadzenie w miare grubych kabli od akumulatora bo jakiegoś włącznika i do tego włącznika już cieńsze kable od manetek czy właśnie termometru ? bo do lampy podpiąłem, żeby nie działało gdy wyłącze stacyjkę, a w sumie fajnie by było mieć to osobno, poza instalacją fabryczną.

2. Quad ma nowy aku ale źle pali z rozrusznika, raz od razu a raz trzeba kilka razy próbować. Ze zrywki super. Ładowanie super. Jakieś pomysły ?

3. W wodzie tak z 40cm po pewnym czasie mi zgasł. Tak po 10 minutach znów palił. Raczej świeca zalana. Jak uszczelnić fajke ?


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 30.09.2021 14:57 
Re: Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
Ad.2 Pomiar kompresji przy tych objawach powie Ci wszystko.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2021 11:38
Posty: 4
Miejscowość: Zakopane
Imię: Mateusz
Quad: KQ 700
PostWysłany: 06.10.2021 09:48 
Re: Przeróbki elektryczne - Kingquad 700
Ok, wyremontuje cały silnik w zimie i zobaczę czy to było to - i tak chciałem to zrobić by być pewnym silnika. Rozumiem, że jeżeli nie ma innych objawów a silnik chodzi świetnie mogę śmiało jeździć ?

1. Czy wiecie co to jest ? wylał mi się przez to olej gdy quad był podwieszony za wyciągarkę przodem. Wchodzi tam pręt na co najmniej 5 cm: https://ibb.co/JHjKMgC

2. Wiecie może czy łączenie kolektora wydechowego z silnikiem ma być ruchome ? tzn. czy kolektor ma się swobodnie obracać wokół własnej osi ? próbowałem to dokręcić, nawet dałem podkładki ale nadal jest luźne i cały kolektor jest luźno.


Ostatnio zmieniony przez mdZak 06.10.2021 09:48, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.