Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dymi na czarno, KG750
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 04:30



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Dymi na czarno, KG750 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.12.2008 11:52
Posty: 165
Miejscowość: Stanica (koło Gliwic)
Quad: Kingquad 750 EPS CAMO
PostWysłany: 07.11.2021 14:27 
Dymi na czarno, KG750
Witam, co jakiś czas mam w quadzie dziwne objawy, quada mam od nowości, silnik pracuje normalnie a tu nagle zaczyna przerywać, brak wolnych obrotów, jak zgaśnie trudno odpalić, jak kilka razy "strzele" z przeustnicy (na wyłączonym silniku) to odpali, po odpalniu zaczął pracować normalnie, ale znowu kopci na czarno. Ewidentnie cos z dawka paliwa, wedlug komputera tps ma dobre ustawienie (dodam ze tps kiedys wymieniłem jednak na zamiennik, to byl pewnie blad). Co byście podejrzewali?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 07.11.2021 16:38 
Re: Dymi na czarno, KG750
Przyczyn może być wiele ale tak jak napisales trzeba sprawdzic tps


 
Profil

Rejestracja: 15.12.2008 11:52
Posty: 165
Miejscowość: Stanica (koło Gliwic)
Quad: Kingquad 750 EPS CAMO
PostWysłany: 15.11.2021 18:03 
Re: Dymi na czarno, KG750
Zmierzylem TPSa, według instrukcji ma mieć 1.12 - 4.32 v, początkowe wskazanie miałem od 0,99 do.. nie wiem, nie sprawdziłem, skorygowalem ustawienie (trzeba było rozwiertac dziurki, nie dało się przestawić), wyszło 1.12 - 4.64, ta wyższa wartość już przekracza normę, nie wiem na co to ma wpływ. Dalej jednak quad dymi lekko na czarno, na filmiku tego dokładnie nie widać przy sztucznym oświetleniu. Dodam jeszcze TPS gdy był wybudowany, przy kręceniu nim ręcznie zauważyłem że nie odbija do końca, 2 - 3 mm przed ustawieńiem zerowym zatrzymuje się, prawie za każdym razem. Co robić? Sama usterkę opisałem wyżej, najgorsze jest to że quad raz działa raz nie, a w takim prYpadku trudno jednoznacznie określić przyczynę

https://youtube.com/shorts/UcpcrY73NOM?feature=share


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.