Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - King 450 - 2 sprawy na temat Quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 22:53



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
King 450 - 2 sprawy na temat Quada 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.09.2023 19:44
Posty: 2
Imię: Piotr
Quad: Suzuki KQ 450
PostWysłany: 19.09.2023 20:08 
King 450 - 2 sprawy na temat Quada
Witam wszystkich forumowiczów :D Jestem nowy na forum oraz od niedawna posiadaczem Kinga 450 (2009r.) i jak w temacie 2 pytania do osób które myślę że na quadach zjadły zęby ew. znają Kinga od podszewki :mysli:

1.Przekopałem forum i znalazłem kilka tematów w sprawie sterowności quada w sensie ciężko skręca w miejscu ;/ (quad bez wspomagania)

Wymieniłem dolna tuleje (z tworzywa) oraz górną na panewce przez co wyeliminowałem luzy na kierownicy lecz trochę tylko poprawiło skręcanie w miejscu oraz zmieniłem opony z 26 na 25 . Może ktoś miał podobny problem i zaradził temu na co zwrócić jeszcze uwagę (drążki, sworznie, połosie,..?)
Dodam jeszcze przy niskich prędkościach jak skręcam jest miarę lecz jak dodam gazu prostuje kierownice (tak na zasadzie sprzężenie zwrotnego?)

Chyba że te quady tak maja i wymagana do nich jest siła w łapach :D

2.Moją uwagę zwróciło jeszcze jeden fakt mianowicie przedni dyfer

Sprawdzałem przedni napęd załącza się oraz rozłącza tak samo jak blokada dyfra załącza się lecz nie wiem czy się rozłącza ponieważ i tu nie wiem czy dobrze to sprawdzam czy wgl jest to jakiś wyznacznik mianowicie podnoszę quada do góry i kręcę 1 kołem to 2 kreci się w tym samym kierunku i jak zatrzymam to drugie koło także się zatrzymuje oraz jak zablokuje 1 koło to 2 nie jestem wstanie przekręcić ;/

Proszę forumowiczów o wyrozumiałość jestem lajkiem w tych tematach będę wdzięczny o porady :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.09.2023 21:56 
Re: King 450 - 2 sprawy na temat Quada
nie rozłącza ci blokady , koła powinny się kręcić niezależnie bo masz mechanizm różnicowy , przy blokadzie kręcą się tak jak mówisz, problem ze skręcaniem może być spowodowany zapiętym napędem 4x4 z blokadą , ewentualnie masz źle ustawioną zbieżność a w zasadzie koła mogą być za bardzo rozbieżne , wtedy też ciężko się kręci kierownicą , najlepiej zbieżność ustawić na zero lub delikatnie rozbieżnie ,ale dosłownie minimalnie , w pierwszej kolejności sprawdź wtyczki od napędów i blokady , przeczyść je jakimś preparatem do elektroniki i sprawdź czy ci ją rozpina .


 
Profil

Rejestracja: 19.09.2023 19:44
Posty: 2
Imię: Piotr
Quad: Suzuki KQ 450
PostWysłany: 01.10.2023 15:02 
Re: King 450 - 2 sprawy na temat Quada
Dzięki za odpowiedź trochę mnie nie było posprawdzam wtyczki i zbieżność spróbuje na 0 ustawić jak się z tym uporam to dam znać jak wyszło :okok:


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.