Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Suzuki LT 50 nie pali
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 23:41



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Suzuki LT 50 nie pali 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.09.2006 09:54
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 07.10.2006 16:54 
Suzuki LT 50 nie pali
Witajcie

Niedawno poszukiwałem guada dla 5 latka. Kupiłem jak radziliście Japończyka a nie Chiński chlam. Jest Suzuki LT 50 . Zakup odbył się wczoraj i quadzik ładnie palił z pierwszego pociągnięcia linki. Malo było benzyny więc dolaliśmy nową bezołowiową 95. Właściciel mówił, że to właśnie taką trzeba nalać. Tu podejrzewam, że mógł być mały błąd, bo jako zbiornik benzyny wykorzystaliśmy stary kanister. Był on pusty, ale może miał jakąś rdzę od wewnątrz.:diabeł:
Na początku wyprawy wszystko było dobrze, ale jak synek jechał i potem puścił gaz i quad się zatrzymał, to gasł. Po ponownym odpaleniu z linki nie było problemu i dopiero po przejechaniu pewnego odcinka i zatrzymaniu się, zmów mógł zgasnąć. Tak sytuacja wyglądała, więc synek dodawał trochę gazu przy zatrzymywaniu żeby quadzik nie gasł.
Potem wjechaliśmy na górę z piachu i zaczęły się problemy. Quadzik zgasł i niechial ruszyć. Po kilku pociągnięciach linki, silniczek działał, ale jak się dodało gazu to znowu gasł. Nie mógł wejść na wyższe obroty. Raz sytuacja się trochę poprawiła i przejechał jeszcze kawałek po normalnej drodze i w trakcie jazdy zgasł i odtąd nie może w żaden sposób zapalić.

Co się mogło stać? Czy jakoś zapchaliśmy gaźnik, Może kawałki z kanistra, może piach? W to drugie wątpię, bo synek jeździ powolutku jak wjeżdżał na górę to piasek nie sypał się na wszystkie strony. Może jakieś fusy z zbiornika się przesunęły i popłynęły dalej.

Czy te objawy wskazują na gaźnik? A może to automatyczna skrzynia biegów?

Co można zrobić? Czy jest jakaś dysza, która wystarczy przeczyścić? Czy trzeba oddać quada do warsztatu? Ja mieszkam w Piasecznie kolo Warszawy. Czy możecie polecić jakiś odpowiedni zakład?

Muszę działać szybko, bo synkowi jest przykro, bo mu się prezent urodzinowy zepsuł po pierwszej wyprawie.

_________________
quad super zabawa


 
Profil

Rejestracja: 12.09.2006 09:54
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 07.10.2006 17:04 
to kupilem
Jeszcze link do tego co kupilem

http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... 5770#photo

_________________
quad super zabawa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 07.10.2006 18:00 
Ja bym stawiał na brudny gaźnik. Może paliwo było "lipne"?

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 07.10.2006 18:02 
Aha, jeszcze jedno, jaki olej lałeś do paliwa?

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 07.10.2006 18:28 
reggae_boy napisał(a):
Aha, jeszcze jedno, jaki olej lałeś do paliwa?


.. i czy w ogóle wlałeś ??? :uśmiech:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 12.09.2006 09:54
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 07.10.2006 20:20 
oleju nie lalem, bo on ma zbiornik z olejem do dwusówów i sam sobie dozuje.

_________________
quad super zabawa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 07.10.2006 21:27 
Lepiej go odłączyć, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zaprotestuje :(

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 08.10.2006 00:47 
podobnie jest w starszych skuterach snieznych 2T - eliminuje się dozownik oleju bo może przestac poprawnie działać ( choc niektórzy mechanicy odradzaja to :) ) i leje się do zbiornika gotowa mieszanke

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 12.09.2006 09:54
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 08.10.2006 05:53 
jak go teraz próbuję odpalić to widać że cylinder się kręci. Może więc to jakaś dysza z paliwem się zatkala?

_________________
quad super zabawa


 
Profil

Rejestracja: 12.09.2006 09:54
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 08.10.2006 08:25 
Ciąg dalszy
:idea:
Witajcie, dzisiaj rano wyjąłem książkę obsługi. :szok: Piszą, że jeżeli quad w ogóle nie pali to mogą być dwie przyczyny: nie ma iskry lub benzyna nie dochodzi do gaźnika.
Piszą jak sprawdzić czy jest iska. Sprawdziłem i jest. :oczy:

Benzyna dochodzi również do gaźnika. Sprawdza się to w ten sposób, że spuszcza się benzynę z gaźnika. Zakręca zawór (śrubkę). Pociągnąć kilka razy za linkę i znowu odkręcić zawór. Jeżeli leje się benzyna to znaczy, że dochodzi.

Spuściłem również benzynę z baku do słoika i troszkę brudów w niej widziałem , lecz nie dużo. Trochę piasku!. Nie wiem jak jest skonstruowany gaźnik ale wydaję mi się, że piasek mógl zapchać jakąś dyszkę.

Kiedyś miałem malucha i potrafiłem przeczyścić gaźnik. Może ma ktoś instrukcję do tego gaźnika. Jeżeli nie to może jakiś adres do mechanika który zajmuje się takimi przypadkami lub motorami w Warszawie.

Pozdrawiam i czekam na komentarze. Przepraszam za tyle ikonek ale piszę ze swoim synkiem który je uwielbia. :lol:
:diabeł:

_________________
quad super zabawa


 
Profil

Rejestracja: 17.04.2021 21:38
Posty: 7
Imię: Kamil
Quad: Suzuki lt 50
PostWysłany: 17.04.2021 22:05 
Re: Suzuki LT 50 nie pali
wiecie jak podlaczyc ten dozownik do gaźnika?
Oraz w jakim położeniu ma być dźwignia na on


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.