Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Opony najlepsze do Canam Outlander XMr 1000r?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 23:33



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Opony najlepsze do Canam Outlander XMr 1000r? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.03.2007 09:07
Posty: 91
Miejscowość: Elbląg
Quad: 2017 Can-am Outlander XMr 1000R
Poprzednie quady: Honda TRX400FAG Rancher; Kawasaki Brute Force KVF750D
PostWysłany: 06.12.2021 14:49 
Opony najlepsze do Canam Outlander XMr 1000r?
Witam i jak w temacie.
Szukam najlepszej opony do Outlandera XMr 1000r (2017);
Charakterystyka jazdy:
- 50% las, podjazdy zjazdy, strumyczki;
- 25% - bagno błoto;
- 25% - szutry, czasem piachy;
Nie rozpatruję asfaltu - chociaż nie chciałbym opon typowo błotnych - chyba ze na asfalcie nie telepią.
Teraz mam Gorilla Silverback - 30"x9x14" - wszystkie 4 identyczne - tak wychodziłw oryginale ten XMr.
Jeździłem na nich tylko 200km i chce zmienić.
25% - w bagnie - rewelacja, jadac ostatni przejeżdzałem na tych oponach jakby nigdy nic a bagno zawsze było zacne (nie bagienko);
25% - na szutrze - bardzo zła przyczepność i jak ktoś lubi latać bokiem, ciągłe kontrowanie kierownicy, drifty i uślizgi to też super ale ... jak lecimy szutrem to po to żeby lecieć szutrem a nie walczyć z quadem, wszyscy inni/opony/ jadą szybciej :)
50% - lasem ok, tutaj fajnie można dodać gazu i przestawić dupę quada jak się chce (pitbule np od razu pchaja do przodu i nie przestawisz ...), podjazdy już gorzej bo opona nie wgryza się w podłoże chociaż wybiera wszystko ile może (nie czuję jak rymuję), chodzi mi o to, że na podjazdach Silverback wykopie ro miekkie do twardego i będzie buksować, bo się nie wgryzie w twarde, na zjazdach .... nie mam uwag bo nie ma problemów, homowanie silnikiem w XMr 1000 robi robotę opona nie slizga się na zjeździe.
Co polecacie do Outlandera 1000r?
PS: Nie piszcie proszę o ponach mniejszych jak 27" bo nie chcę się zakleic podczs 25% w błocie

-- dodano 15.11.2021 09:55 --

Chciałem zwrócić uwagę, że mi zwrócono uwagę, że na felgi 14" nie jest dobrze jak się zakłada szerokośc opony więcej jak 10".
W oryginale Silvebacki za właśnie wszystkie 4 na rozmiarze 30x9-14.
Mówią że szersze opony są mocno napięte i mogą spaść nawet - a badlocka w oryginale nie mam.
Szukam więc opon najlepszych do mojego 1000 ca ale na felgi 14".
pozdr

-- dodano 15.11.2021 10:20 --

Dzisiaj jeszcze ściągnę całe koło, zważę i to też będzie wartościowa informacja.
Bo od tego zależy zużywanie elementów zawieszenia. Nie rozpatruję wagi opon pod katem mocy quada bo wątek jest własnie dla 1000cc bez myślenia o mocy.

Proponuję tak zrobić ze swoimi kołami: zdjąć i zważyć sztukę (u mnie wszystkie 4 identyczne więc ściągam tylko jedno :P );
do napisania... mam nadzieję

-- dodano 17.11.2021 12:38 --

No CAMAN!
Sam do siebie chyba nie będę pisał.
Ma ktoś oponę 28x11-14 naciągniętą na oryginalną felgę 14" Canama bez badlocka.
Zastanawiam się czy kupić komplet opon 4x28x9-14 czy na tył dwie szersze.
Są opinie, nie potwierdzone faktami, że opona szerokości 11" jest ciężka do założenia (ale to mmnie nie interesuje bo to wulkanizator się będzie martwił) i że słabo pracuje na feldze 14 bo jest napięta. Ma ktoś taką konfiguracje.
Obecnie myślę nad:
MAXXIS MAXX ZILLA opcja "I" 4 sztuki 28x9-14, albo "II" na tył 28x11-09
ITP Mud Lite XXL - 4szt 30x10-14 - ale cena kosmos!!!!
Mega Mayhem w konfiguracji "I" lub "II" jak ZILLA powyżej.
Ktoś? Coś?

-- dodano 06.12.2021 14:49 --

Moje koło na feldze OEM 14"x6,5" z oponą silverback (trochę startą waży )25,2kg.
Na nowej oponie można liczyc 26kg na koło co daje masakryczne ponad >100kg masy nieresorowanej. SZOK!


Ostatnio zmieniony przez tbodzio 06.12.2021 14:49, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.