Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 16:58



Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 29.12.2008 20:59 
Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
Własnie nabyłem kolejnego quadzika czyli Renie 800 X oczywiscie czarna.

Kiedys był temat czy nadaja się do przeprawy i w ogóle jakie ma wady a jakie zalety.

Postaram się wyrazic swoje spostrzeżenia.

Po dwóch dniach jazdy, przede wszystkim żuca na kolana MOC i sposób jej przenoszenia. Kazde nawet delikatne dotkniecie manetki gazu powoduje niesamowita reakcje.

Rewelacyjna sprawa do "latania" bokami po szutrówkach.

Poki co na asfaldzie 123km/h dalej trochę strach.

Kolejana sprawa to ...rewelacyjne zawieszenie. Wprawdzie to nie Ohlins z gornej półki ale roznice w prowadzenie i reakcje na przeciazenia w porównaniu z typowa ciezka przeprawowka wprost wysmienite.

Kało jakby zawsze były przyklejone do podłoza. To co najbardziej daje się wyczuc to reakcja zawieszenia przy małych lub wiekszych skokach. Po uderzniu w ziemie kołami podczas ladowanie nie ma typowego dla przeprawowek odbicia w gore z siła katapulty.

Wprawdzie zawieszenie nie jest zestrojone miekko ale kazde ladownia czujemy jakbysmy upadali w pierzynke babci. Sprezyscie, bez zadnych nerwowych reakcji.

być może to kwestia ustawienia amorków ale daje się wyczuc trochę przyciezkawy przód co powoduje ze on jako pierwszy czesciej laduje przy skokach jako pierwszy.

No ale przejdzmy do oceny pod katem jazdy przeprawowej.

Po pierwsze wiele wzniesień, podjazdów rózniez tych bardzo stromych da się zrobic na "kole" bez uzycia wincha.
Zasada zachowania pedu w tym przypadku daje czasami lepsze efekty niz powolna jazda na pograniczu poslizgu.

Po drugie reduktor. Szczerze powiedziawszy nie bardzo widze jego zastosowanie. Na biegu HI quad i tak lepiej ciagnie od dołu niz wikszosc przeprawowek na LOW.
Ale pewnie za mało jeszcze kilometrów nim zrobiłem.

Po trzecie, hamowanie silnikiem. Powiem krotko działa lepiej niz w moim Vinsonie wszystkie hamulce naraz. I tu po raz kolejny nie widze zastosowania reduktora na ktorym quad z kazdej góry dosłownie stoi a nia jedzie. Jak dla mnie troszke niebezpieczne.

Po czwarte to całe Visco jakos do mnie nie przemawia. Na stromym podjezdzie zanim się właczy to już mamy przednie koła w gorze.
Mam nadzieje ze podobnie jak w innych przeprawowakch da się "oszukac" przedni mechanizm róznicowy przednim hamulcem. Jeszcze nie sprawdzałem.

Po piate nie zbyt duzy promien skretu. Mniejszy niz np. w Vinsonie

Po szóste zawieszenie o krótkim skoku czasami sprawia problem podczas przejezdzania przez strome rowy.

Na plus moge powiedziec relatywnie dobre a wrecz bardzo dobre trzymanie na trawersach. może to tylko złudzenie na razie ale lepiej się składa niz np. G700 czy KQ.

Jakos srodek ciezkosci jest jakby nizej a może to wiekszy rozstaw kół. Nie wiem jeszcze ale tu jest ok.

Równiez bardzo dobre hamulce. Jesli już marudze to jakby dla mnie zbyt dobre. Tylny hamulec działa trochę jakby przycisk czyli albo nie hamujemy albo pełne zatrzymanie. Pewnie to kwestia wyczucia.



Ogolnie rzecz biorac Renegate prowadzi się stosunkowo lekko. Nie czuc tych 270kg.
Wiekszosc zakretów i tak skrecamy operujac gazem a mniej kierownikiem
:D

Jazda tym quadem daje duzo frajdy i satysfakcji. Jutro zobaczymy jak się sprawdzi w 150 kilometrówym maratonie.

Na razie to taka fajna bardzo szybka zabawka. Jak załoze Zille to sprawdzimy w błocie.

Pierwsze testy w terenie były przeprowadzone na trasie Silesia i PT tylko ciiii zeby się Maciek nie dowiedział bo to jego teren.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 29.12.2008 21:07 
Bardzo dobry opis :okok:

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 29.12.2008 21:20 
tekst pocieszający .... bardzo się cieszę, że przeczytałem to właśnie teraz :uśmiech:

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 29.12.2008 22:01 
Po pierwsze gratulacje z zakupu tak czy siak czy się sprawdzi jako przeprawówka hmm czas pokaże

moje wady tego quada jako typowo przeprawowego:


Cytuj:
Po dwóch dniach jazdy, przede wszystkim żuca na kolana MOC i sposób jej przenoszenia. Kazde nawet delikatne dotkniecie manetki gazu powoduje niesamowita reakcje.


MOC jest tak przenoszona na koła że jak chcesz w trudnej sytuacji pokonać 10 cm. to pokonujesz chcąc nie chcąc 1,5 mb ;)

brak miejsca na mocowanie bagażu co w przeprawach typu np. RFC czy zwykła wyprawa typu Romania dyskwalifikuje tego quada

krótko mówiąc ATV to tylko slogan reklamowy sprzedawców czterokołowców, możemy zacząć wymyślać teraz nazwy DTV Drap Terrain Vehicle to chyba najbardziej odpowiednia nazwa dla tego quada ;)

kolejną sprawą będzie elektryka, jak podepniesz wszystko co lubisz to się zacznie :P

a co do pozytywów to BRP zrobiło majstersztyk w swoim rodzaju drapki, trawersy, brak siłowania się z samym quadem a odpowiednie naciskanie manetki po prostu zaskakuje

Powodzenia :okok:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 30.12.2008 10:53 
Re: Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
Markus napisał(a):
Po szóste zawieszenie o krótkim skoku czasami sprawia problem podczas przejezdzania przez strome rowy.

Chyba nie o skok zawieszenia Ci tutaj chodziło, bo Kayaby w X-e, mają 2-razy większy skok od moich Ohlinsów w G700.

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.07.2007 20:09
Posty: 242
Miejscowość: novikielce.pl
PostWysłany: 30.12.2008 10:55 
ja bym nigdy do celów typowo przeprawowych nie kupił skoro są już plusy to podam minusy :lol:

4x4 to porażka tym się nie da jechac szybko po śliskich blotnych zakrętach sakramencko wynosi przód po drugie to trzeba się zatrzymac zeby dołączyc przod próbowałem podczas jazdy i zdecydowanie coś strzela i chrobocze np. w g7 bez problemu można podczas jazdy przełączac

Jeżeli chodzi o to tzw hamowanie silnikiem to quad rzeczywiście hamuje po odpuszczeniu gazu i raz dzięki temu w zimie wypakowałem w drzewa, jadąc w dół zjazdem odpuściłem gaz na oblodzonym a efekt był taki jakbym tylnym hamulcem zahamował trzeba uważac

Po trzecie grzanie silnika. na enduro czy CC często się gotują a już przy pełnym wysiłku przy zerowej prędkości w błocie przeprawowym itp to w ogóle tego quada nie widzę seryjnie jest do tego dużo za niski

po czwarte rozpoczęcie jazdy renatą jest jak 11 września nic już nie jest tak samo :lol: Raz sprobujesz i nie chcesz nic innego :lol: 8) :lol: 8)

_________________
te quady to wszystko...:D


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.07.2007 20:09
Posty: 242
Miejscowość: novikielce.pl
PostWysłany: 30.12.2008 10:58 
Re: Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
moto*rebel napisał(a):
Markus napisał(a):
Po szóste zawieszenie o krótkim skoku czasami sprawia problem podczas przejezdzania przez strome rowy.

Chyba nie o skok zawieszenia Ci tutaj chodziło, bo Kayaby w X-e, mają 2-razy większy skok od moich Ohlinsów w G700.


Siema Mariusz a Ty już przygotowałeś renatę?

pozdrawiam serdecznie krążą plotki że jest już kalendarz :idea:

_________________
te quady to wszystko...:D


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2006 20:13
Posty: 718
Miejscowość: Jabłonna
Quad: Nie ma :( bo nie mogę jeździć :-((((((
PostWysłany: 30.12.2008 11:16 
Markus napisał(a):
Własnie nabyłem kolejnego quadzika czyli Renie 800 X oczywiscie czarna

Odebrało mi mowę, po Eigerze i Vinsonie nabyłeś Renię????? albo Markus zmieniłeś upodobania albo dopadła Cię chwila szaleństwa. Nie to żebym miał coś przeciwko Reni ale to zestawienie mi nie pasuje. Obstawiam że do połowy roku będziesz chciał ją sprzedać! Renia nie lubi wody, a Ty wprost przeciwnie.

_________________
Honda TAK ------ Honda POLSKA - NIE


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 30.12.2008 11:36 
Cytuj:
Siema Mariusz a Ty już przygotowałeś renatę?

pozdrawiam serdecznie krążą plotki że jest już kalendarz


Hehehehe dobre. Wiem coś o tym. Zbrojenia trwają, ale to jest tajemnica ;)


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 30.12.2008 12:59 
Romulus powiem Ci że jak Ty byś był na NW2 to też byś się zajawaił renią ;) - z jaką lekkością pokonuje coraz większe drapki, coraz ostrzejsze trawersy, pionowe zjazdy - normalnie bajka.
Grupa riderów z limanowej już powoli o tym się przekonała i po "szałe" jaki był na g700 teraz wszyscy przesiadają się na renegady. ANT - również - Gomez,Kain.

A co do przeprawówek to Strychal ostro startuje-chyba daje radę ;) nawet nie wiem czy nie wygrał sudetów?!
choć oczywiście nie zmienia to fakty że im prostsza budowa quada tym lepiej w przeprawówkach - np.Benek,Mariusz. :bezradny: ;)

Albo może być też tak że Marku zmienił całkowicie styl jazdy i teraz będzie robil same drapki :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2005 18:45
Posty: 845
Miejscowość: legionowo
Quad: Suzuki Vinson 500, Honda Rincon 680
PostWysłany: 30.12.2008 14:10 
Koniec świata :uśmiech:

Ciekawe jakie beda Twoje opinie za pół roku?

Czy po poczatkowym zachłysnięciu się mocą nie zacznie Cię wkurzać elektryka, podzespoły czy choćby czas reanimacji po zalaniu quadzika.
Zakładam oczywiście że nie zmienisz stylu jazdy więc ten 'test' pewnie wypadnie obiektywnie.


Poczekamy zobaczymy :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 30.12.2008 16:40 
Re: Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
endru napisał(a):
Siema Mariusz a Ty już przygotowałeś renatę?

pozdrawiam serdecznie krążą plotki że jest już kalendarz :idea:

Przygotować to ustrojstwo to ze pół roku trzeba :lol: Na razie leży rozkręcona w garażu i nie ma kiedy tego złożyć, a już nie mówię o jeździe.

Kalendarz mój drogi to już dawno na stronie pzm.
Pzdr

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 30.12.2008 18:29 
...a po jakimś czasie wysiadają nadgarstki od przeciążeń...albo to tylko moja emerycka dolegliwość :oops:
Trzeba jednak przyznać, ze 800ki dają FUN. Ja przeszedłem drogę: G660--> Outy800XT--> G700 i jestem zadowolony z tej ewolucji. :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.07.2007 20:09
Posty: 242
Miejscowość: novikielce.pl
PostWysłany: 30.12.2008 19:26 
Re: Renegade 800 X okiem zawodnika przeprawowego.
moto*rebel napisał(a):
endru napisał(a):
Siema Mariusz a Ty już przygotowałeś renatę?

pozdrawiam serdecznie krążą plotki że jest już kalendarz :idea:

Przygotować to ustrojstwo to ze pół roku trzeba :lol: Na razie leży rozkręcona w garażu i nie ma kiedy tego złożyć, a już nie mówię o jeździe.

Kalendarz mój drogi to już dawno na stronie pzm.
Pzdr


dokładnie dopiero dziś widziałem

powodzenia w montowaniu renaty i do zobaczenia w kwietniu w kielcach :D pzdr

_________________
te quady to wszystko...:D


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.07.2007 20:09
Posty: 242
Miejscowość: novikielce.pl
PostWysłany: 30.12.2008 19:28 
ja się na przeprawowych rajdach nie znam ale na tyle co pojmuje o co w tym chodzi i miałbym do wyboru seryjne to wybrałbym G7 i to na 100% :lol:

_________________
te quady to wszystko...:D


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.