Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przegrzana Renia
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 02:47



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Przegrzana Renia 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.08.2012 06:41
Posty: 14
Miejscowość: Piotrków Trybunalski, łódzkie
Quad: Renegade X 2008
PostWysłany: 29.08.2012 06:59 
Przegrzana Renia
Witam, jest to mój pierwszy post tu na tym forum. Mam Renegade X 2008r i następujący problem: po przejechaniu ~ 2km w mieście aby dojechać na bezdroża mojej okolicy sprzęt mi się przegrzewa. Wiatrak chodzi, chłodnica czysta, niezabłocona, check engine i hi temp wyskakuje.
Płynu jest na max. Towarzyszy temu parowanie z odpowietrzenia ukł. chłodzenia z przodu nad prawym przednim kołem.
No i jazda dalsza się kończy.
Wyjątek jest gdy po asfalcie jedzie się powyżej 40km/h. NIc się nie dzieje wtedy złego. Ale jak się zatrzymam i go wył. to paruje woda z odpowietrzenia. Proszę o jakieś sugestie.
Najgorsze jest to że w mojej okolicy nie ma żadnego serwisu (może jeszcze o nim nie wiem). Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego.


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 29.08.2012 09:35 
Re: Przegrzana Renia
Przyczyn może być kilka - jak zwykle. Sprawdź termostat - demontaż i test na otwarcie oraz w drugiej kolejności stan pompy wody. Kolejna sprawa to uszczelka pod głowicą. Na koniec test szczelności korka od chłodnicy. Brak szczelności układu - brak obiegu cieczy i ciśnienia.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.08.2012 06:41
Posty: 14
Miejscowość: Piotrków Trybunalski, łódzkie
Quad: Renegade X 2008
PostWysłany: 30.08.2012 18:43 
Re: Przegrzana Renia
Sprawa rozwiązana.

Chłodnica niby była czysta ale jak podjechałem na myjkę no i wyszło to co mi grzało sprząta. Syfu co nie miara, za 5zł tylko na chłodnię lałem. Rezultat jest znakomity. Nic nie przeszkadza mi teraz w użytkowaniu ani ostre błotko, ani koreczek w mieście-nic.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.06.2010 12:10
Posty: 336
Miejscowość: Grajewo
Quad: Bombka
PostWysłany: 02.09.2012 21:16 
Re: Przegrzana Renia
Ja jednak poleciłbym wytargać chłodnice na wierzch i ją dobrze umyć bo ja swoją w Oucie myłem 2 dni zanim cały brud wypłukałem więc nie wierzę że za 5 zł przez 5min da rade bez wyciągania wymyć chłodnicę w Reni tym bardziej że te Twoje mycie może rozwiązać problem na jakiś czas a później powróci,ja nauczony doświadczeniem po każdym wyjeździe płukam z obu stron żeby znów nie zabić.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.