Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 03.05.2024 23:57



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Renegade 800 grzeje się. Pomocy! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.12.2009 15:41
Posty: 5
Quad: Renegade 800X
PostWysłany: 01.07.2013 06:32 
Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Witam,
Mam Renegade 800X. Jeżdżę już nim trochę czasu i od niedawna zauważyłem ze przy osiąganiu maksymalnej prędkości (już od 90km/h jak dam mu gaz do końca) pojawia mi się komunikat: check engine, limp home mode, wcześniej także High Temp. Wcześniej dlatego że już próbowałem usunąć usterkę poprzez sprawdzenie całego układu chłodzenia, zrobiłem: wymiana płynu na nowy ( i tu pytanie, czy jakiś specjalny płyn się leje czy zwykły Petrygo jest OK?), nowy termostat, wyciągnąłem i umyłem chłodnicę, sprawdziłem pompę wody. Problem nie zniknął. Chcę dodać ze objawy są bardzo schematyczne i zawsze niemal występują -99,9% przy osiąganiu v-max. Po wejściu Renegade w tryb Limp Home Mode nic się nie zmienia na dobrą sprawę, moc ta sama obroty też. Dodam że wentylator działa poprawnie. Olej czysty. Płynu nigdzie nie ubywa.

Moje pytanie:
-czy problem leży po stronie jakiegoś czujnika?
-czy może jakiś obcy element blokuje przepływ płynu w obiegu. Nie jestem pewien ale istnieje szansa że jakiś obiekt o wymiarach ok. 5x5x5mm wpadł podczas wymiany termostatu w kartery. Tylko skąd się wziął bo na pewno nie z zewnątrz. Musiał się skądś oderwać, zawiesić na termostacie i wpaść jak go wyjmowałem. Ale nie jestem tego pewien bo oświetlenie mam słabe w garażu i mogło mi się wydawać. Czy jest sposób by zmierzyć wydajność układu chłodzenia? tzn. zmierzyć przepływ wody czy jest wystarczający. ?
ewentualnie jak sprawdzić czy taki obiekt może blokować, gdzie go szukać i jakie konsekwencje mogą być dalszej jazdy?


Jestem z zachodniopomorskiego koło Koszalina
POMOCY!!! 537497307 Łukasz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.01.2013 15:47
Posty: 105
Quad: Renegade 800R,11r
Poprzednie quady: shineray, lucky star FU300-SD
PostWysłany: 02.07.2013 21:10 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
a chłodnica jest ciepła? i czy na pewno czysta i w miarę drożna? Jest taki dodatek który można zalać purple ice się nazywa na allegro znajdziesz podobno sprawdzony i faktycznie dobry, ewentualnie założyć chłodnice oleju która bardzo dużo poprawia sytuacje, a sprawdzałeś czy wirnik od pompy wody dobrze siedzi na wałku?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2006 16:25
Posty: 642
Miejscowość: Koninki/Gorce
Quad: Renegade X
Poprzednie quady: Rincon 650
PostWysłany: 02.07.2013 21:51 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
200mph napisał(a):
czy może jakiś obcy element blokuje przepływ płynu w obiegu. Nie jestem pewien ale istnieje szansa że jakiś obiekt o wymiarach ok. 5x5x5mm wpadł podczas wymiany termostatu w kartery. Tylko skąd się wziął bo na pewno nie z zewnątrz. Musiał się skądś oderwać, zawiesić na termostacie i wpaść jak go wyjmowałem. Ale nie jestem tego pewien bo oświetlenie mam słabe w garażu i mogło mi się wydawać.


Jaja sobie robisz???
To zabrzmiało jak "waliłem waliłem ale nie zdążyłem wyjąć i nie wiem czy zalałem bo było ciemno"
Ogarnij się. :lol:

_________________
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Draper


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.10.2010 17:08
Posty: 109
Quad: Can-Am Renegade 800R XXC
Poprzednie quady: Hummer 110, Linhai 300, Yamaha Grizzly 450, Yamaha Grizzly 660.
PostWysłany: 03.07.2013 22:44 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
EJSTOBER napisał(a):
To zabrzmiało jak "waliłem waliłem ale nie zdążyłem wyjąć i nie wiem czy zalałem bo było ciemno"
Ogarnij się.


Ahahahahahhahahahahahahahhahaha leżę płaczę! Ale co racja to racja :D

_________________
ATV-Team Sulechów
https://www.youtube.com/user/Tomek1974b/videos


 
Profil Facebook

Rejestracja: 01.12.2009 15:41
Posty: 5
Quad: Renegade 800X
PostWysłany: 06.07.2013 07:48 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Chłodnica ciepła cała, pracuje raczej ok.

Pomijając mój komentarz na wypowiedź kolegów postanowiłem, że wykonam jeszcze parę czynności tj:
-przepłucze cały układ specjalnym płynem
-odkręcę i sprawdzę wirnik pompy wody
-całość zaleje lepszym płynem i dodam ten magiczny dodatek :D
Oczywiście wyniki tych prac opublikuje. :P


P.S. Na wczorajszej przejażdżce w chłodną noc problem się nie pojawił; można było lecieć 120 :)
Jest duża poprawa po czyszczeniu chłodnicy.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2013 20:37
Posty: 18
Miejscowość: Małopolska
Imię: Kamil
Quad: Renegade 800X, Grizzly 700
PostWysłany: 06.07.2013 14:46 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Ja miałem taki problem, ponieważ chłodnica była lekko pęknięta i właśnie przy dużym natężeniu jazdy i przy większych prędkościach bardzo szybko się grzał.
Na Twoim miejscu podjechał bym z tym do dobrego mechanika.


 
Profil Facebook

Rejestracja: 01.12.2009 15:41
Posty: 5
Quad: Renegade 800X
PostWysłany: 14.07.2013 13:03 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Prace wykonane i kolejny fakap.
Pompa wody na 100%ok, układ przepłukany i zalany płynem z dodatkiem. Dodatkowo do tego całego zestawu założyłem inline cooler'a. Problem dalej siedzi, ehh...
Zauważyłem że mam lekko podgiętą chłodnicę na dole, jeden rząd jest całkowicie wyeliminowany i ten wyżej nad nim raczej też. Chyba to jest powód zamieszania. Zamówię nową chłodnicę bo już chyba nic więcej nie wymyślę. Jeśli to nie pomoże, to poddaję się... :D


 
Profil

Rejestracja: 19.07.2011 21:16
Posty: 64
Quad: KVF 650 2005-->renagade 800x '08
PostWysłany: 28.07.2013 08:07 
Re: Renegade 800 grzeje się. Pomocy!
Płyn proponuję preston
Chłodnicę wyciągnąć i umyć tak aby był prześwit .
To że taśmy chłodzące od chłodnicy (pierwsze) są pogniecione nie jest przyczyną twoich problemów , wiem co mówię bo pracuję w firmie produkującej wymienniki ciepła dla automotive.
Stawiam na zapchaną chłodnicę- sprawdź od przodu czy widzisz łopatki wiatraka a czy lamelki taśm nie są pozagniatane od mycia myjką ciśnieniową?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.