Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Duży problem z elektryką w reni
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 09:15



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Duży problem z elektryką w reni 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.10.2010 17:08
Posty: 109
Quad: Can-Am Renegade 800R XXC
Poprzednie quady: Hummer 110, Linhai 300, Yamaha Grizzly 450, Yamaha Grizzly 660.
PostWysłany: 11.01.2014 01:37 
Duży problem z elektryką w reni
Witam mam duży problem z prądem w reni xxc model 2011 na ramie g1. Mianowicie od jakiegoś czasu jest tak ze jak przekręcę zapłon z włączonymi światłami to po wyświetleniu komunikatu "dps max" od razu zapala się kontrolka silnika i pisze "check dps" (w kompie błąd pokazuje jako "low voltage") niestety prąd jest normalny quad bez problemu odpala światła święcą wszystko ok, nie ma z Tym problemu jeżeli zaraz po przekręceniu zapłonu odpalę quada. Żeby było śmiesznie równocześnie z tym zaczęło palić mi bezpiecznik od lamp. Po prostu topi je na miazgę tak że ostatnio mało nie wtopił mi się w moduł z bezpiecznikami. A wszystko to wyszło kiedy postanowiłem zamontować ksenony, po prostu nie startowały, natomiast podłączyłem je w taki sam sposób w commanderze też z 2011 roku i wszystko działa bez problemu. Wydaje mi się że większość sprawdziłem a mianowicie: Wymiana akumulatora na którym ksenony działały (z commandera do reni) niestety to samo, też pokazuje na wspomaganiu ze niby low voltage ale po włożeniu do commandera nic takiego się nie wyświetla. Zmieniałem regulator napięcia, odłączałem wspomaganie, czyściłem klemy i odłączałem wszystko tak że zostawała seryjna instalacja. Dodam jeszcze że jak tylko kupiłem renie to zauważyłem że tamten właściciel jak montował coś typu kierunkowskazy to wpinał je w czerwony kabel przy wtyczce diagnostycznej. Wszystko przez jakiś czas działało pod tym kablem (przednie ledy, tylne ledy, kierunkowskazy) aż nagle z dnia na dzien zaczęły się te problemy czyli światła, wspomaganie, palący się bezpiecznik i rozlutowałem wszystko ale problem nie ustał, tyle że przez dobry szmat czasu to działało. Dodam jeszcze że jeżeli wyciągnę bezpiecznik od lamp przednich to quad może stać z włączonym zapłonem i komunikat z dps nie wyskakuje. Więc wydaje mi się że może być to coś z lampami. I bezpiecznik momentalnie się grzeje po włączeniu "długich", mam zrobione to że świecą się 4 soczewki. Siedziałem dzisiaj i grzebałem od 17 do 00:30 ale nic nie udało mi się zrobić ;/ Problem wydaje mi się że dość skomplikowany i wygląda tak jak by na jednym z któryś kabli od długich świateł zwierał się i dlatego tak grzeje bezpiecznik i wywala błąd że low voltage. Nie wiem co robić, chyba przyjdzie sprawdzić mi całą instalację :(

_________________
ATV-Team Sulechów
https://www.youtube.com/user/Tomek1974b/videos


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 11.01.2014 07:06 
Re: Duży problem z elektryką w reni
jak będziesz grzebał to podmień sobie przekaźnik ten po prawej jak stoisz przed quadem z innym z tej skrzynki bo sporo miałeś pod niego podłączone


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.10.2010 17:08
Posty: 109
Quad: Can-Am Renegade 800R XXC
Poprzednie quady: Hummer 110, Linhai 300, Yamaha Grizzly 450, Yamaha Grizzly 660.
PostWysłany: 11.01.2014 12:16 
Re: Duży problem z elektryką w reni
Jeśli chodzi o ten przekaźnik co jest w skrzynce z bezpiecznikami z prawej strony to podmieniełem go tylko zapomniałem napisać.

_________________
ATV-Team Sulechów
https://www.youtube.com/user/Tomek1974b/videos


 
Profil Facebook
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.