Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Can Am DS450 Problem z ładowaniem.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 03:01



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Can Am DS450 Problem z ładowaniem. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.12.2022 14:13
Posty: 1
Imię: Piotr
Quad: Can Am ds450
PostWysłany: 23.12.2022 14:38 
Can Am DS450 Problem z ładowaniem.
Cześć wszystkim, mam do was pytanko i wielką prośbę. Niedawno kupiłem can ama ds450 i po paru jazdach zaczął słabo palić aż akumulator zaczął "tykać". Podmieniłem go na inny i bangla puki co. Jednak zacząłem kopać dalej żeby znaleźć przyczynę padnięcia poprzedniego akumulatora (nie wykluczam że padł sam z siebie ale podobno był wymieniany rok lub dwa lata temu, a nie był to jakiś tani chinol) i dokopałem się do problemów z ładowaniem. Mianowicie:
1. Podłączyłem miernik do aku i pokazał 12.6V, przy włączonym silniku (bez obciążenia) miernika pokazał 14.0V, przy włączonym silniku (z obciążeniem, światła itp. włączone) miernik pokazał 12.8-13.2V czyli ładowania brak tak naprawdę. (Chyba)
2. Odpiąłem regulator napięcia i zacząłem sprawdzać piny na wtyczce (wtyczka 6 pin, 5 pin wchodzi do niej, jeden pin zaślepiony. 3 piny żółte, według mnie od statora i 2 piny, czerwony i czarny wychodzące na akumulator czyli + i -, z regulatora wychodzi 6 pinów męskich). Mierząc piny żółte od statora (oczywiście przy włączonym silniku bez obciążenia) miernik pokazuje 0V, + i - 11.7V.
Przy wpięciu regulatora z powrotem, miernik na żółtych pinach (od statora) pokazuje wartości ok. 0,4V na wszystkich pinach, a na wyjściu bezpośrednio na aku pokazuje 14.4V i na samym aku 14.0V wszystko bez obciążenia. Z obciążeniem na wyjściu z regulatora ok. 7V i standardowo jak wcześniej na aku 12,8-13.2V.
Jeszcze dodam że normalnie podczas jazdy moto normalnie pali, światła nie gasną więc jakieś ładowanie musi być.

Pytanie czy takie ładowanie jak tutaj podaje jest ok czy powinno być ono ok.14V i na obciążeniu i bez na aku. Drugie pytanie to czy na pinach na wyjściu ze statora nie powinno walic dużym napięciem 30-50V, chyba że to ja coś źle mierzę.
Jaka jest wasza opinia i co o tym myślicie? Może jest tutaj ktoś to już przerabiał ten temat. Moim skromnym zdaniem problemem może być regulator ale wolałbym zasięgnąć opinii osób, które znają się na tym lepiej niż ja ;)
Z góry dzięki za każdą odpowiedź i oczywiście Wesołych Świąt każdemu z was ;)

Ps. Nie mogę dodać zdjęć ale jeden z pinów w regulatorze jest tak jakby trochę przyjarany.


Ostatnio zmieniony przez Piti3 23.12.2022 14:38, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 05.01.2023 21:25
Posty: 1
Imię: Jarek
Quad: Ds450
Poprzednie quady: Trx450
PostWysłany: 05.01.2023 21:48 
Re: Can Am DS450 Problem z ładowaniem.
Ja mam podobny problem. Polega na tym że lądowanie na postoju ma ok ale podczas jazdy spada do 12.5-13 czasem 13.5 i tak się waha. Już 3 Aku w pół roku. I dalej nie wiem co to. Kupiłem a Ali nowy regulator napięcia ale jest to samo. Alternator sprawdzałem i na wyjściu ma na każdej cewce 28V tak jak podaje serwisowka. Elektryk sprawdził masy i mówi że są ok. Quad z 2014r.


Ostatnio zmieniony przez Zjarus, 05.01.2023 21:48, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.