Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - JinLing JLA21B Nie odpala
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 22:56



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
JinLing JLA21B Nie odpala 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 05.03.2013 13:03 
JinLing JLA21B Nie odpala
Witam, czytałem forum ale niestety nic mi nie pomogło. Zacznijmy może od początku opowieści.

Jeździłem sobie aż w końcu quad sam zgasł. Próbowałem odpalić ale nic nie pomogło. Sprowadziłem go do garażu i zacząłem zastanawiać się co jest nie tak. Po rozebraniu silnika okazało się że tłok ma wypaloną dziurę od góry. Zamówiłem nowy tłok, wymieniłem wszystko skręciłem i o dziwo nadal nie chce odpalić. Zacząłem sprawdzać podstawy, iskra na świecy jest. Jak wykręcę świecę i przyłożę palec to kompresja jest. Próbowałem wlać trochę paliwa bezpośrednio pod świece ale nawet nie zajęknie. Zauważyłem że króciec ssący jest lekko pęknięty i lekko dmucha nim, ale myślę sobie że skoro miał paliwo bezpośrednio pod świecą to i tak powinien dać chociaż jakąś oznakę życia. Rozrząd wydaje mi się że jest okej, zresztą próbowałem już z wałkiem w jednej pozycji a później w pozycji o 180stopni. Znaczniki mi się pokrywają. Nie mam już najmniejszego pojęcia co mam dalej sprawdzać. Chciał bym się też dowiedzieć czy tłok powinien dość lekko chodzić, czy z lekkim oporem.

Quad posiada silnik Loncin LC172MM

Czy jest możliwe że jest to np wina modułu CDI albo czegoś innego, a nie samego silnika ?

Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam
Łukasz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 05.03.2013 15:33 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
jigaboo napisał(a):
Rozrząd wydaje mi się że jest okej, zresztą próbowałem już z wałkiem w jednej pozycji a później w pozycji o 180stopni. Znaczniki mi się pokrywają.
Tej próby z wałkiem w jednej pozycji a następnie w pozycji o 180° nie można przyjąć jako poprawne ustawienie rozrządu, dlatego dla siebie i wielu innych na tym forum opisz dokładnie jak ten rozrząd ustawiłeś (reg. zaworów włącznie), a my wskażemy na pewno wszystkie błędy które popełniłeś po drodze, wszystko wskazuje na to że rozrząd nie jest ustawiony poprawnie, wskazuje na to twoje wyjaśnienie cytowane wyżej.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 05.03.2013 21:07 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
A więc wałek wygląda tak :

http://imageshack.us/photo/my-images/16/s6303478.jpg/

Ma tylko dwa otwory do mocowania zębatki. Nie pamiętam dokładnie jak włożyłem wałek, ale przykręciłem zębatkę. Ustawiłem na magneto znak T a żebatkę tak aby pokrywała się ze znacznikiem u góry w taki sposób:

http://imageshack.us/photo/my-images/706/s6303475.jpg/

Próbowałem odpalić i nic, więc pomyślałem że przestawię wałek o 180stopni, więc przekręciłem magnetem tak aby ktopka znajdowała się na dole (czyli wałek obkręcił mi się), odkręciłem śruby od zębatki. Przekręciłem tak aby znowy znak T był kiedy znaczyniki u góry się pokrywały i znowu nie chciał odpalić. Wydaje mi się że generalnie nie ma możliwości innego położenia wałka, opcje zawsze są tylko dwie.

Przyznam się że zaworów nie regulowałem bo myślałem że nie trzeba. Byłem po południu trochę popatrzeć bo wyczytałem kilka jeszcze informacji na forum, i sprawdziłem że prąd do modułu dochodzi ze stacyjki , ale o dziwo teraz nie wychodzi na cewkę zapłonową. Dziwnę bo rano jak sprawdzałem to iskra była. I teraz nie wiem czy moduł w jakiś sposób się zacina itd.

Mam jeszcze pytanie czy bez dostania się bezpośrednio do górnego wałka rozrządu jest możliwość sprawdzenia czy wałek leży prawidłowo i czy prawidłowo jest ustawiony rozrząd? Niestety jedna ze śrób zrobiła mi się półokrągła i nie mogę jej odkręcić, pozostało mi albo szlifowanie pilnikiem na mniejszą, albo naspawanie innej nowej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 05.03.2013 23:14 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
jigaboo napisał(a):
Nie pamiętam dokładnie jak włożyłem wałek
Wałek rozrządu należy włożyć w łoże głowicy krzywkami do dołu, i przykręcić zębatkę punktem u góry, tak żeby punkt pokrywał się z wycięciem na pokrywie zaworów, w okienku pokrywy statora ma być widoczny pkt. ,,T,, skręcamy całość i w tym położeniu przystępujemy obowiązkowo do regulacji zaworów, ssący 0.05 mm, wydechowy 0.07 mm.
jigaboo napisał(a):
prąd do modułu dochodzi ze stacyjki , ale o dziwo teraz nie wychodzi na cewkę zapłonową
Prawidłowo, że prąd dochodzi do modułu ze stacyjki, ale z modułu wyjdzie impuls do CWN w momencie kręcenia rozrusznikiem.
jigaboo napisał(a):
czy bez dostania się bezpośrednio do górnego wałka rozrządu jest możliwość sprawdzenia czy wałek leży prawidłowo i czy prawidłowo jest ustawiony rozrząd
Tak jest to możliwe, wałek włożony prawidłowo to brak podparcia obydwu zaworów obraca się w miarę lekko bez oporu (bez podnoszenia zaworów) a sam rozrząd opisany jest wyżej.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 07.03.2013 18:52 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
george05 napisał(a):
Prawidłowo, że prąd dochodzi do modułu ze stacyjki, ale z modułu wyjdzie impuls do CWN w momencie kręcenia rozrusznikiem.


Tak ale właśnie kręcę stacyjką i prądu nie ma, więc nie ma iskry dziwne bo ostatnio jak sprawdzałem to było ok, chociaż w sumie akumulator jest słaby, podładuję go i sprawdzę.

A co do rozrządu to w sobotę idę robić, będę po kolei robił zdjęcia co i jak i dam znać czy udało się odpalić czy niestety nie


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 07.03.2013 19:21 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
jigaboo napisał(a):
Tak ale właśnie kręcę stacyjką

Napisz na czym polega kręcenie stacyjką, czego używasz do sprawdzenia czy jest iskra, i jak to dokładnie sprawdzasz.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 08.03.2013 10:51 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
Dokładnie to wykręcona świeca fajka założona na świece i dotykam cylindra, klikam rozrusznikiem start kręci ale iskry nie ma. Dziwne bo właśnie ostatnio była. Do tego biorę miernik ustawiony na 20V czarny do masy czerwony dotykam kable o ile pamiętam czarno - żółtego przez cewką i prąd w granicach 0,1 do 0,3V


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.10.2012 14:16
Posty: 495
Miejscowość: Stare-Boiska
Imię: Daniel
Quad: Bombardier 125
Poprzednie quady: Quad 110
PostWysłany: 08.03.2013 14:26 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
Może regulator.

_________________
Silny Byk Quad 125
Nie maszyna a technika czyni z Cb zawodnika
https://www.facebook.com/pages/Chi%C5%8 ... ts&fref=ts Lajkować


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 08.03.2013 16:31 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
jigaboo napisał(a):
Do tego biorę miernik ustawiony na 20V

Na jakie 20V - ACV czy DCV !

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 08.03.2013 19:17 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
DCV


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 08.03.2013 19:41 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
No właśnie - błąd, powtórz ten sam pomiarm tak jak to opisujesz wyżej, ale miernik ustawiamy na ACV

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 09.03.2013 22:22 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
A więc byłem dzisiaj w garażu. Odnośnie iskry okazało się że kable przy module nie stykały więc na nowo zarobiłem i iskra jest.

Wałek włożyłem w taki sposób:
http://imageshack.us/photo/my-images/845/img0736lt.jpg/

W wizjerze oczywiście miałem znak T, zębatka została przykręcona w taki sposób że punkt był u góry i zgrywał się ze znacznikiem na obudowie
http://imageshack.us/photo/my-images/163/img0738bw.jpg/

Zdziwił mnie fakt że w "głowicy" (nie wiem czy dobrze to nazywam) była wygięta taka rurka ze sprężynką. Naprostowałem ją i włożyłem ponownie. Chciał bym się dowiedzieć co to jest i do czego służy. Na zdjęciu można zlokalizować ją z prawej strony
http://imageshack.us/photo/my-images/855/img0739qq.jpg/

Ostatnią krzywkę tą którą można kręcić ustawiłem również pionowo w dół (nie wiem czy dobrze). Nie próbowałem odpalić ponieważ okazało się że króciec od gaźnika popękał i poza tym chciałem się najpierw dowiedzieć czy na pewno wszystko dobrze złożyłem ?

Nie robiłem pomiarów na cewce zapłonowej ale w celach informacyjnych chciał bym się dowiedzieć jakie powinny być tam pomiary.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 11.03.2013 16:50 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
jigaboo napisał(a):
Wałek włożyłem w taki sposób:
Prawidłowo
jigaboo napisał(a):
Chciał bym się dowiedzieć co to jest i do czego służy
Odprężnik, dekompresor (zwany też: dekompresatorem) – w tym przypadku jest to mechanizm mimośrodowy który odpowiada za dekompresję, który znajduje się w pokrywie zaworów , przy niskich obrotach - odpalanie, dźwigienka zaworowa stawia na tyle mały opór dzięki czemu dodatkowa krzywka (mimośród) poprzez (sprężynkę/bolec) cofa się i jest szybciej otwierany zawór wydechowy, unosząc go delikatnie, a przede wszystkim nie pozwala mu się całkowicie zamknąć, w tym momencie następuje odprężanie – część ładunku jest odprowadzana na zewnątrz silnika, przez co wydatnie zmniejsza się ciśnienie sprężania. W okresie zimowym ułatwia to przemieszanie oleju w wyziębionym silniku, umożliwia to szybszy i łatwiejszy rozruch silnika, samo odprężanie, działa tylko przy odpuszczeniu gazu i rozruchu do chwili zaskoczenia silnika – czyli jest zależne od obrotów i obciążenia.
jigaboo napisał(a):
statnią krzywkę tą którą można kręcić ustawiłem również pionowo w dół (nie wiem czy dobrze)
Prawidłowo, początek otwarcia mimośrody następuje krótko przed otwarciem zaworu wydechowego.
jigaboo napisał(a):
Nie robiłem pomiarów na cewce zapłonowej ale w celach informacyjnych chciał bym się dowiedzieć jakie powinny być tam pomiary.
Badanie cewki to:
* pomiar I: rezystancja uzwojenia pierwotnego;
* pomiar II: rezystancja uzwojenia wtórnego.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2012 06:39
Posty: 19
Quad: JinLing JLA-21B-001
PostWysłany: 15.03.2013 11:36 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
Byłem dzisiaj poskręcać wszystko i niestety nie odpalił. Sprawdziłem iskrę no i iskra jest. Paliwo do gaźnika dochodzi. Wyczytałem na forum że można wlać trochę benzyny pod świecę tak też uczyniłem. Jak wlałem mu benzynę to przez chwilę tak jak by chciał odpalić ale niestety po chwili zero reakcji. Po prostu opadają mi już ręce w teorii wszystko jest dobrze więc nie wiem dlaczego nie chce odpalić.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.10.2012 14:16
Posty: 495
Miejscowość: Stare-Boiska
Imię: Daniel
Quad: Bombardier 125
Poprzednie quady: Quad 110
PostWysłany: 15.03.2013 14:10 
Re: JinLing JLA21B Nie odpala
Zawory przepuszczają .

_________________
Silny Byk Quad 125
Nie maszyna a technika czyni z Cb zawodnika
https://www.facebook.com/pages/Chi%C5%8 ... ts&fref=ts Lajkować


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.