Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 14:21



Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 24.06.2018 22:16 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Z manualną nie mam doświadczeń, chyba że to automat z manualną zmiana biegów. Klasyczna skrzynia automatyczna to skrzyni ła taka jak w samochodach, hydrauliczna. W taka wyposażone są TRX 680 i Foreman 500.
Skrzynia Hondy eliminuje problemy ze zrywaniem i paleniem paska które są naturalne dla skrzyni CVT w jaka wyposażone są wszystkie quady oprócz Hondy.
Zdanie na temat wspomagania przez ciebie zacytowane szkoda komentować, nie wiadomo czy śmiać się czy współczuć.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2018 10:57
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Imię: Darek
Quad: CF Moto 520 L
PostWysłany: 25.06.2018 15:05 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Cześć, słuszne pytanie
Szron2408 napisał(a):
Natomiast pytanie jakie sobie stawiam, to czy do moich potrzeb warto wydawać na nówkę 30 tys ?


Myślę że to indywidualna sprawa każdego i zależy od zasobności portfela. Jeżeli kogoś stać i może kupić markowy sprzęt to zawsze będzie to lepszy wybór. Ja stwierdziłem że 23 000 PLN to max na jaki mogę sobie pozwolić. Z używanym quadem jest za duża loteria i nie mam doświadczenia z zakupie takie sprzętu więc nie będę w stanie ocenić stopnia zużycia, dlatego postanowiłem kupić nowego.

Szron2408 napisał(a):
A co Ciebie przekonuje do CF Moto 520 ? I czy dobrze kojarzę, że model, który wybrałeś, ma homologację na 2 osoby?

- quad jest nowy,
- gwarancja 2 lata,
- homologacja 2 osoby,
- cena.
Sporym minusem są przeglądy co 400 km ale zobaczymy w praktyce jak to będzie wyglądać.

W piątek byłem u dealera. Decyzja zapadła. Dzisiaj umówiłem się na montaż haka do samochodu (przyczepka do wożenia na przeglądy się przyda). Jak wszytko dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia odbieram CF Moto 520 Long :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 25.06.2018 15:48 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Co do przeglądów, to proponuję zrobić 1, 2 i może 3 a potem robić samemu. Prosta sprawa, a wiedzy o cf jest na forum ogrom.


 
Profil

Rejestracja: 23.06.2018 11:36
Posty: 3
PostWysłany: 25.06.2018 22:38 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Tu jest ciekawa oferta Hondy https://www.otomoto.pl/oferta/honda-trx ... xtor=SEC-8 choć nie wiem czy wersja USA ma się tak samo jak wersje samochodów USA a Europa - tzn. inne części, gorsza jakość.
Gratuluję wyboru CF - cena jest naprawde atrakcyjna a quad poza niezłym wyglądem sprawia wrażenie solidnego (poza smarkami na spawach w egzemplarzach jakie oglądałem ale takie same smarki widziałem w polarisie za 56tyś więc może nie będzie tragedii) - na YT są filmy jak ruscy to katują w lesie i daje radę.
Ja póki jeszcze się zastanawiam nad nowym lub z 15 tyś tańszym używanym :)


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2018 10:57
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Imię: Darek
Quad: CF Moto 520 L
PostWysłany: 26.06.2018 14:54 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
robertmuszka napisał(a):
Co do przeglądów, to proponuję zrobić 1, 2 i może 3 a potem robić samemu. Prosta sprawa, a wiedzy o cf jest na forum ogrom.


Robert, tylko że oznacza to utratę gwarancji. Zobaczymy ile czasowo zajmie mi przejechanie tych 400km. Jeżeli przeglądów będzie 3-4 w roku to ok. Jak raz w miesiącu to już koszty robią się spore.


 
Profil

Rejestracja: 06.06.2018 16:38
Posty: 55
Imię: Krzysztof
Quad: CF Moto 550 EPS
Poprzednie quady: Nie miałem
PostWysłany: 02.07.2018 22:14 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Cześć DarekK.
I jak, kupiłeś Quada? A jak kupiłeś, to jak pierwsze wrażenia?


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2018 10:57
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Imię: Darek
Quad: CF Moto 520 L
PostWysłany: 03.07.2018 14:28 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Cześć, Szron2408
Tak, w piątek odebrałem :)
Zaciągnąć swojego własnego quada na przyczepie, samodzielnie go zdjąć i zrobić nim pierwszą rundę to przeżycia porównywalne do narodzin potomka :)
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Co prawda nie za wiele można napisać po pierwszych 30 km i to jeszcze tylko po działce :) ale jazda sprawia ogromną frajdę. Silnik bardzo fajnie pracuje - uwielbiam ten dźwięk, quad jest zrywny. Prędkości nie były za wysokie ale czuć że ma spory zapas (mam zdjętą blokadę). Z drugiej strony jest na dotarciu więc nie chciałem przesadzić jak na pierwsze kilometry.
Niestety nie mogłem wybrać się gdzieś dalej bo nie miałem jeszcze tablic i ubezpieczenia a stróże prawa w tej okolicy są baaardzo mało wyrozumiali więc nie chciałem ryzykować.
Wczoraj próbowałem zarejestrować i drobne problemy w urzędzie bo importer wydał błędne oświadczenie (pomylił się w jednej rubryce) ale sprawa już wyjaśniona i mają dosłać poprawiony dokument.


 
Profil

Rejestracja: 06.06.2018 16:38
Posty: 55
Imię: Krzysztof
Quad: CF Moto 550 EPS
Poprzednie quady: Nie miałem
PostWysłany: 04.07.2018 18:00 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Super, gratulacje. Ubezpieczałem teraz auto w CUK, i zapytałem o ubezpieczenia quada, pani była zdziwiona i powiedziała, że nie ma dla mnie oferty. Odesłała mnie do PZU. Rozumiem, ze będziesz swojego ubezpieczał ? Znalazłeś już ubezpieczyciela ?
Ja się jeszcze waham, co wybrać (CF czy PS).
Napisałem Ci maila na prywatny adres, jak znajdziesz chwilę, to może uda Ci się odpowiedzieć.
No i czekam kolejnych relacji.


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2018 10:57
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Imię: Darek
Quad: CF Moto 520 L
PostWysłany: 05.07.2018 10:49 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Tak, wczoraj ubezpieczałem. Zaraz jak udało się odebrać tablicę :).
Też poprosiłem o ofertę z CUK bo mają sporą ilość towarzystw w ofercie i miałem nadzieje że coś się znajdzie. Trochę dziwi mnie że Pani Cię odesłała do PZU skoro oni też maja PZU w ofercie. Pani która mi przygotowywała oferty faktycznie mówiła że kilka towarzystw odmówiło ubezpieczenia ale dlatego że chciałem również AC. Podobno robili problemy z dodatkowym zabezpieczeniem np. alarm którego jeszcze nie mam albo zgadzali się na AC ale bez kradzieży. A towarzystwa które zgodziły się na "pełne" AC to stawki były kosmiczne bo zaczynały się od 2500PLN.
Samego OC nie mogą Ci odmówić (podobno) bo jest to obowiązkowe ubezpieczenie. Na razie wykupiłem tylko OC i NNW. Za rok w Warcie wyszło 247 PLN.


 
Profil

Rejestracja: 04.08.2018 14:07
Posty: 1
Imię: Bartek
Quad: na razie brak
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 04.08.2018 14:16 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Siema, mam zamiar kupić quada do 15 tys pln. Mam w planach Raptora 660, wiem, że to dużo jak na pierwszego quada, ale raczej nie mam w planach kupować 250 żebym wyglądał na niej jak krasnal i żeby mnie nie uciągnęła(188cm,110kg) + znudzi się za miesiąc z powodu braku mocy. :lol: Widziałem co ten szatan potrafi, ale chyba jeśli się podejdzie do tego z głową to spokojnie można ogarnąć. I tu moje pytanie, może coś innego w podobnych pieniądzach i żeby był to sprzęt na lata a nie jakas chińska padlina? Pozdro.


 
Profil

Rejestracja: 19.09.2022 18:29
Posty: 1
PostWysłany: 19.09.2022 18:39 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
ja miałem w tym roku wreszcie sobie sprawić zabawkę ale wydatki mnie przerosły... na przyszły rok już sobie nie odpuszczę choćby nie wiem co... mam nadzieję, że w końcu sobie zrobię tą przyjemność

_________________
https://www.norekwspolnicy.pl/


 
Profil WWW

Rejestracja: 09.01.2024 19:00
Posty: 1
Imię: Marcin
PostWysłany: 09.01.2024 19:05 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Witam mam okazję zamienić crossa yamahe yzf 250 za quada Yamaha 250 bear tracker. I mam pare pytań:
1. Czy quad nadaje się do jazdy w terenie ?
2. Czy quad poradzi sobie z odśnieżaniem?
3. Czy quad da rade z przyczepką?
4. Czy jest to dobry sprzęt.
Dodam ze będzie to mój pierwszy quad.

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Marcin.


 
Profil

Rejestracja: 23.02.2024 22:23
Posty: 1
Imię: Kamil
Quad: Aeon Cobra 350
PostWysłany: 23.02.2024 22:37 
Re: FAQ Pierwszy zakup-quad nowy/używany. Poradnik ATVPolska
Myślałem nad kupnem Yamaha Raptor 450 aktualnie jeździć aeon cobra 350 i mocy brakuje czy to dobry pomysł zrobić przesiadkę taką ?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 244 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.