Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - OVERRIDE - brak zmiany wyświetlacza i 4x4 na wstecznym
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 12:17



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
OVERRIDE - brak zmiany wyświetlacza i 4x4 na wstecznym 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 22.11.2012 10:28 
OVERRIDE - brak zmiany wyświetlacza i 4x4 na wstecznym
Reanimacja override. Przycisk nie działa. Wcześniej 'zawiesił' się już na jakiś czas. Po rozkręceniu obudowy na kierownicy (dwie śrubki trzeba wykręcić, patrząc od przodu quada), zerknąłem do środka.

Image

Śrubka bliżej nas w obudowie po lewej jest od przełącznika (odkręcamy), ta trochę wyżej pozwala zdjąć plastik i mieć do niego lepszy dostęp.

Winowajca z częściowo wyjętym zabezpieczeniem...

Image

Sprawdzenie czy brak działania override tkwi w przełączniku polegało na tym, że zwarłem śrubokrętem kable prowadzące do niego prąd. Przy włączonym zapłonie spowodowało to zmianę wskazań na wyświetlaczu. A wyglądał tak niewinnie, wydawało się że wszytko tam jest w porządku. Czyszczenie styków można przeprowadzić bez rozbierania ustrojstwa. Wystarczy wyjąć sprężynkę. Ja jednak wyciągnąłem drucik z ciekawości i rozmontowałem to całkowicie .

Image

Na białym elemencie widać zaśniedziałe styki. Przełącznik działa w ten sposób, że za pomocą sprężynki dotykającej do jednego bieguna, po naciśnięciu żółtego guzika robimy zwarcie i uruchamiamy 'komputerek'. Czemu to uległo awarii? Przycisk jest narażony na dostawanie się tam wilgoci, nie jest szczelny.

I składanie. Najpierw sam przełącznik.

Image
Image

Potem obudowa. I tu uwaga. Dzyndzel w plastiku musi trafić w otwór w kierownicy. Nie ma ustawiania przełącznika w dowolnym miejscu i regulacji pochylenia przycisków. Wszystko ma swoje miejsce. Jak nie trafisz i skręcisz, to możesz połamać obudowę.

Śrubkowkręt pokazuje co i jak.

Image
Image

Naprawa zajęła 20 minut, styki czyściłem... drapałem raczej ostrym narzędziem.
DZIAŁA

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 22.11.2012 10:28, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 07.12.2012 11:56
Posty: 3
PostWysłany: 07.12.2012 12:52 
Re: OVERRIDE - brak zmiany wyświetlacza i 4x4 na wstecznym
no spoko ewentualnie jakiś bezpiecznik by mógł być przyczyną takiej usterki

_________________
teleskop kaczksji


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.