Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris SP 500 montaż wyciągarki z heblem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:39



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Polaris SP 500 montaż wyciągarki z heblem 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 22.11.2012 10:13 
Polaris SP 500 montaż wyciągarki z heblem
Podzielę się moimi doświadczeniami z montażu wyciągarki do Polarisa SP500. Materiał zawiera zdjęcia wykonywanych prac oraz zaczerpnięte z instrukcji Polarisa.

Image

Było to już dosyć dawno temu i zacząłem bez instrukcji serwisowej. Koledzy na forum od razu mnie wyprostowali. Pojazd ma przygotowane miejsce na przekaźnik, którego nie zakłada się na przykład tu :wizi:

Image

Do pracy można zdjąć bagażnik (nie jest konieczne, jednak przy okazji możemy poznać maszynę lepiej i sprawdzić elementy zawieszenia i okablowania), prawe przednie koło, siedzenie i boczki.

Image

Ważne, żeby odłączyć akumulator! I tak później będzie trzeba do niego podpiąć zasilanie wyciągarki.

Należy też odłączyć główne żarówki reflektorów i wyjąć żarówki postojowe (jeżeli to ostatnie się nie uda z uwagi na trudny dostęp, to można to zrobić po zdjęciu przodu, ale bardzo trzeba uważać, żeby nie pourywać kabli).

Z całą pewnością jednak trzeba zdjąć przedni plastik z lampami. Jest przykręcony czterema śrubami w środkowej części.

Image
Image
Image
Image

Maszyna posiada przygotowaną instalację wyprowadzoną od akumulatora, którą łatwo znaleźć po zdjęciu przedniego dekla i przy akumulatorze.

Image
Image

Po przeciągnięciu okablowania wyciągarki umieszczamy przekaźnik we właściwym miejscu.

Image
Image
Image

Fabryczna instalacja '+' i '-' jest widoczna na zdjęciu - dwie końcówki wystające z plastiku na różnych wysokościach. Wygląda nieco inaczej niż ta z 'serwisówki'.

Image

Przewód zasilający '+':
- prowadzimy najpierw do hebla
- potem do przekaźnika
- i do wyciągarki
Przewód '-':
- do przekaźnika
- do wyciągarki
Mogą się pojawić problemy ze średnicą śrub przy heblu, należy się wówczas zaopatrzyć w końcówki przewodów (konektory oczkowe) o odpowiednich rozmiarach.

Image

Po montażu zabezpieczyć śruby silikonem i dodatkowo owinąć taśmą (srebrną), żeby nie wywołać zwarcia i jakiejś katastrofy.

Po wywierceniu otworu w przednim deklu i zamontowaniu wszystkiego na miejscu wygląda to tak:

Image

Teraz kolej na właściwe urządzenie. Najpierw skręcamy elementy, kupionej wcześniej, płyty do wyciągarki.

Image

Wsuwamy do niej wyciągarkę i przykręcamy.

Image
Image

Sama płyta posiada otwór potrzebny do przeprowadzenia okablowania. Polecam dodatkowo włożyć przewody w peszle i przytwierdzić do płyty tytyrytkami.

Image
Image

Jeżeli otwory na śruby w płycie nie będą pasowały do ramy quada, to można łatwo je naprowadzić na właściwe miejsce przy użyciu klucza albo śrubokręta. W takiej sytuacji jednak, podczas dokręcania należy cały czas naprowadzać na siebie elementy. W innym przypadku gwint będzie ocierał o krawędź otworu w płycie i zostanie uszkodzony. Śrub nie należy dokręcać zbyt mocno, bo łatwo przeciągnąć gwint.

Image

Przed zamontowaniem przedniego plastiku warto wcześniej włożyć żarówki postojowe, bo potem będzie trudny dostęp. Ja mam reflektory homologowane, zakładane w polskiej sieci dilerskiej.

Image

Moja wyciągarka była wyposażona tylko w zdalne sterowanie, z tego powodu nie ma tu o montowaniu przełącznika. W późniejszym czasie jednak zamontowałem sterowanie manualne wykorzystując przełącznik od szyb samochodowych za 4 zł :wizi: (żółty, po lewej)

Image

Zakładamy wszystkie elementy na swoje miejsca.

Image
Image

Końcowy efekt.

Image
Image

Polecam zakładać osłonę, wtedy winda będzie służyła dłużej.

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 22.11.2012 10:13, edytowano w sumie 7 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.