Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - rejestracja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:39



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
rejestracja 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.12.2008 23:37
Posty: 1
PostWysłany: 22.12.2008 23:45 
rejestracja
witam serdecznie Panów i Panie równie gorąco. mam takie małe pytanie co do samoróbek a czytając o Waszych poczynaniach widzę ze mam do czynienia z profesjonalistami. Wasze maszyny z założenia mają pomykać po bezdrożach więc płacenie oc jest bez sensu. mimo to mam pytanie. czy ktoś wie jak zarejesrtować samoróbkę??? czy na silnik trzeba mieć papiery(podobno od niedawna jest częścią zamienną)??? gdzie się udać i ile to kosztuje?? z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 23.12.2008 00:13 
Wiesz Pan co?
Leniwy Pan jesteś... :)
Pierwszy z brzegu ze stajni Google:
http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec ... i-SAM.html

Nic się nie zmieniło.
Co do silnika, zależy od Wydziału Komunikacji. W niektórych dowód zakupu silnika, w niektórych dowód zakupu złomu. Zależy co masz, albo skąd pochodzi jednostka napędowa.


 
Profil

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 02.01.2009 18:02 
rejestrował ktoś już Sprzęt jako sam??W sumie to mozemy swoje sprzety bez homologacji zarejestrowac jako sam i po temacie.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 02.01.2009 21:22 
Cześć.
Powiem tyle ile pamiętam na chwilę obecną.
Jeżeli chodzi o quada to można. Nie wiem jakie są teraz ceny, ale jak wyliczałem sobie(jakieś 4 lata temu) to rejestracja powinna zamknąć się w 1000zł - czy to dużo czy mało niech sobie każdy odpowie.
Swojego quada miałem rejestrować, ale na razie nie będę.

1. Największy koszt to opinia rzeczoznawcy - w przypadku quada max. 600 - 700zł
2. Nadanie numeru VIN: 40zł (należy złożyć wniosek do całego kierownika wydziału komunikacji, ja go składałem i mam VIN, tylko nie wiem jak długo jest ten dokument ważny - w moim przypadku :) )
3. Pierwsze badanie techniczne: 170zł
4. Nabicie numerów na ramę: 70zł
5. No i reszta urzędowych spraw

Oczywiście należy wypełnić podanie o rejestrację SAMA - chyba 4 strony A4 (np. typ silnika, promień zawracania, masy, ilość kół napędowych, rodzaj użytych podzespołów .....i jeszcze 100 innych pozycji :D

Swego czasu rozpatrywałem rejestrację jako pojazd SAM - ciągnik rolniczy, nie wiem jak by to było rozpatrywane teraz. W niektórych przypadkach mogą być plusy tego:
- nie są wymagane hamulce z przodu
- potem przegląd techniczny co 2 lata
- chyba nieduże OC w zakładzie ubezpieczeń

minusy:
- trójkąt ostrzegawczy z tyłu i gaśnica na wyposażeniu pojazdu, ale po rejestracji można tego raczej nie wozić na quadzie :D

Ciągnik jest pojazdem samochodowym, a ten w dzisiejszych czasach nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy, ale od tego można zrobić odstępstwo kierując odwołanie do ITS w Warszawie ( http://its.home.pl/nsite/? ) Należy tak jak każde podanie dobrze umotywować powód odstępstwa. Mi się udało uzyskać pozytywną opinię :) ( w sumie jeszcze nie, bo aby zezwolili na silnik 2T należy przysłać do nich dokumenty ze stacji kontroli pojazdów, w której pojazd jest rejestrowany, w których zawarta jest informacja o silniku 2T)

Tyle co mogę dać od siebie.

p.s. Aha czasami jest tak, że nie w każdej stacji kontroli pojazdów się znają, dlatego w takim przypadku trzeba iść do innej, aż się trafi na konkretnych ludzi.
Jeżeli chodzi o samochody, to tu jest chyba znacznie trudniej, bo jednym z wymogów są testy wytrzymałościowe w ITS-ie w Warszawie (np. upadek pojazdu z 1,5m wysokości) - oczywiście powyższa usługa jest płatna


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 03.01.2009 09:30 
Blackbird napisał(a):
rejestracja powinna zamknąć się w 1000zł


dolicz do tego też koszty ubezpieczenia...jak ktoś jeszcze nie ma znizek albo nie sa duze to na takiego quada mam wrazenie ze sporo to wyniesie rocznie...


 
Profil

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 03.01.2009 21:38 
Dobra opcjia i wydaje mi się najlepsza zarejestrowac jakos "sam".Ale ciekawe co z tym silnikiem jesli ja mam fakture na Raptora to chyba ten kwit styknie zeby potwierdzic pochodzenie silnika jak myślicie.trochę przeraziła mnie cena rzeczoznawcy, czy to może być rzeczoznawca z zakladu ubezpieczeniowego np. PZU? co on ma wystawic zza kwit?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 04.01.2009 11:19 
Z pochodzeniem na silnikiem raczej nie a problemu, bo przecież to od pewnego czasu "część wymienna" , ale przy najbliższej okazji zapytam się jak to jest.

To nie może być z PZU, bo on wydaje opinie kolizyjne, a to musi być opinia odnośnie poprawności konstrukcji.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 04.01.2009 11:45 
Tylko że, bo widzę niikt o tym nie wspomniał, do rejestracji na samoróbkę trzeba mieć jedną rzecz - pt. projekt ramy, przecież z głowy tego nikt nie robił. Bez tego rzeczoznawca nie wyda żadnej opinii.
Ponadto, jak mnie pamięć nie myli, wymagane jest posiadanie hamulca działającego na wszystkie koła jednocześnie.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 04.01.2009 14:10 
no a jeśli będzie potwierdzone ze rama jest lux przez rzeczoznawce to i tak potrzeba projekt??w ogóle rejestrował ktoś już quada na sama kompletnie ze ma już kwity i blachy zalozone? :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 05.01.2009 00:17 
Projektu żadnego nie trzeba. Po prostu przedstawia się pojazd, na który ma zostać wydana opinia.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 05.01.2009 00:19 
Cytuj:
Projektu żadnego nie trzeba. Po prostu przedstawia się pojazd, na który ma zostać wydana opinia.


Jesteś pewien? Pół roku temu badałem temat i dostałem z kilku źródeł tą samą wiadomość - SAM = projekt ramy SAMemu ;)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 05.01.2009 16:38 
Źle się zrozumieliśmy. Chodzi o to, że na ramę-samoróbkę nie trzeba mieć dokumentacji np. wytrzymałościowej, czyli tak jak piszesz SAM = projekt ramy samemu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 05.01.2009 18:49 
To wszystko gra - po prostu myślałem, iz coś się drastycznie zmieniło ;)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 05.01.2009 21:49 
no dobra ale jesli ja mam Raptora który jest orginalnie seryjnty :lol: i chce go poprostu zarejestrowac jako pojazd pod pseudo sam :figielek: to nie muszę miec zadnych projektow ramy tylko poprostu rzeczoznawca odpowiedni wyda mi kwitek zrobię przegladzik ze wszystko jest na swoim miejscu no i pedałuje do wydzialu komunikacji i tam wypelniam jakies kwitki skladam wszystkie papiery i czekam na blachy.Czy skarbówka też cos ściaga sianka? Bo nie zrozumiałem ocb z tym projektem ramy kiedy trzeba przedstawic projekt??Pozdrawiam was goraco i dzięki za pomoc 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 05.01.2009 23:29 
Oryginalnej firmowej konstrukcji nie zarejestrujesz - to oczywiste. No chyba, że przekupisz rzeczoznawce i diagnostę, ale mały w tym interes będzie. Druga opcja to, że będą tak tępi, że nie poznają, że to quad fabryczny - ale to jest tak prawdopodobne jak trafienie 6-tki w totolotka :figielek:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.