Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - rejestracja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 02:23



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
rejestracja 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 06.01.2009 13:14 
stary ja mu powiem ze to ja ja robiłem i *****, wahacze i osprzet dokupiłem a rame robiłem idealnie na wzor orginalnej i co nie uwierzy mi nie ma opcjii, ja mu to uswiadomie ze to ja ja robiłem, ale powiedz mi lepiej czy muszę miec ten projekt.??


//Może byś się trochę pohamował, co? To nie budka z piwem, gdzie "łacina" jest normalnym słownictwem!
Zobaczę coś takiego po raz kolejny, i trafisz do moderowanych! Nie mówię już o pisowni!
aXcid


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 06.01.2009 13:38 
neos14 napisał(a):
stary ja mu powiem ze to ja ja robiłem i *****, wahacze i osprzet dokupiłem a rame robiłem idealnie na wzor orginalnej i co nie uwierzy mi nie ma opcjii, ja mu to uswiadomie ze to ja ja robiłem, ale powiedz mi lepiej czy muszę miec ten projekt.??


Chyba uważasz, że każdy rzeczoznawca to człowiek nie spełna rozumu i wierzy we wszystko co mu się mówi. Masz 10 lat, że wierzysz w takie rzeczy?
Projekt ramy jest konieczny. Czytaj ze zrozumieniem.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 06.01.2009 13:42 
Najlepiej sprawdź w swoim wydziale komunikacji ;) Kiedyś wymagano dokumentacji ramy i rachunków na materiały np. silnik, koła. materiał ramy itd. W tej chwili podpisuje się oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, że jesteś właścicielem wszystkich części i materiałów :) Kiedyś rama musiała mieć rysunek i opinię uprawnionego rzeczoznawcy :( Przy rejestracji wymagano też fotografii gotowego pojazdu :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 06.01.2009 14:11 
aXcid widze, że się zrozumieliśmy ale nie do końca :D Jeszcze raz:
Kod:
SAM = projekt ramy samemu

czyli rama nie musi posiadać żadnej dokumentacji w formie rysunku, tylko musi być wykonana jako "samoróbka".
Pewnie od razu pojawi się pytanie: A co będzie jak zrobię quada z wykorzystaniem fabrycznej ramy???
Odpowiedź: Na pewno nic, nikt tego nie zweryfikuje ( no chyba że rzeczoznawca lub diagnosta jest fanem quadów i w dodatku jest służbistą i powie, że tej konstrukcji nie dopuści do ruchu, bo poznaje że to rama fabryczna )
Ale jak użytkownik neos14 (zapewne ma 10lat) przywiezie całego kompletnego quada i powie, że to samoróbka............to takie coś nigdy nie przejdzie.

p.s. A jak tam zdrowie??? Dajesz radę??? Czym uzupełniasz brak kontaktu z quadem??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 06.01.2009 14:24 
Blackbird napisał(a):

czyli rama nie musi posiadać żadnej dokumentacji w formie rysunku, tylko musi być wykonana jako "samoróbka".

Rysunek jest podstawą dokumentacji SAM-a:szok: Na podstawie rysunku i stanu faktycznego (materiał ramy, rzeczoznawca oblicza wytrzymałość ramy) rzeczoznawca orzeka, czy pojazd może zostać dopuszczony do ruchu publicznego.
Poszukaj w sieci informacji o budowie i rejestracji trajek (prawie wszystkie trajki to SAM-y) - tam temat jest często omawiany.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 06.01.2009 14:34 
Adi napisał(a):
Rysunek jest podstawą dokumentacji SAM-a:szok: Na podstawie rysunku i stanu faktycznego (materiał ramy, rzeczoznawca oblicza wytrzymałość ramy) rzeczoznawca orzeka, czy pojazd może zostać dopuszczony do ruchu publicznego.
Poszukaj w sieci informacji o budowie i rejestracji trajek (prawie wszystkie trajki to SAM-y) - tam temat jest często omawiany.


No właśnie, miałem już tego szukać, ale Adimnie uprzedził :) Trajki są dobrym przykładem, i gdzie nie zajrzałem - każdy kto zarejstrował, musiał przedstawić swój własny projekt ramy.
jak się wydłubię z gipsu, ogarnę na uczelni i w końcu dokończę własne roboty, to przymierzę się do tej nieszczęsnej SAM'owej rejestracji.

Blackbird napisał(a):
p.s. A jak tam zdrowie??? Dajesz radę??? Czym uzupełniasz brak kontaktu z quadem??


Jeszcze żyję, jakoś. Moim największym marzeniem jest... kąpiel :?
A brak kontaktu z quadem uzupełniam głównie pisaniem pracy magisterskiej :P
Szukam także różnych szpejów, bo wyścig zbrojeń przed sezonem enduro trwa , a tym razem efekt końcowy ma być niewąski...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 06.01.2009 17:19 
Blackbird napisał(a):
aXcid widze, że się zrozumieliśmy ale nie do końca :D Jeszcze raz:
Kod:
SAM = projekt ramy samemu

czyli rama nie musi posiadać żadnej dokumentacji w formie rysunku, tylko musi być wykonana jako "samoróbka".
Pewnie od razu pojawi się pytanie: A co będzie jak zrobię quada z wykorzystaniem fabrycznej ramy???
Odpowiedź: Na pewno nic, nikt tego nie zweryfikuje ( no chyba że rzeczoznawca lub diagnosta jest fanem quadów i w dodatku jest służbistą i powie, że tej konstrukcji nie dopuści do ruchu, bo poznaje że to rama fabryczna )
Ale jak użytkownik neos14 (zapewne ma 10lat) przywiezie całego kompletnego quada i powie, że to samoróbka............to takie coś nigdy nie przejdzie.

p.s. A jak tam zdrowie??? Dajesz radę??? Czym uzupełniasz brak kontaktu z quadem??


stary co Ty gadasz ja 10lat :oczy: :oczy: :oczy:.Kwestia jest taka ze potrzebuje konkretnej odp a nie jeden pisze ze trzeba drugi natpmiast ze nie.Rzeczoznawca jest to opcjia do zalatwienie nie takie sprawy się załatwiało, jak byscie nie wiedzieli ze to tylko Polska no chyba ze piszecie ze swiata.No coz dzięki za odp. ale i tak najlepiej będzie jak pojde i się zapytam osobiscie, bo jak nikt tego nigdy nie latwil to nie udzieli mi odpowiedzi 100%.Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 06.01.2009 18:29 
To co przedstawiłem w temacie to to, czego doświadczyłem. Był u mnie w garażu rzeczoznawca żeby zobaczyć w ogóle "co ja chcę zarejestrować" i nic o projekcie ramy nie wspominał......albo ......po prostu nie był do końca zorientowany :)
Ale spoko - mam kolegów, którzy rejestrowali TRIKE od podsataw, więc się zapytam jak to jest i dam znać.

p.s. to na chwilę obecną życzę dobrej kąpieli i powrotu do zdrowia,a reszta..........jakoś się ułoży


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 06.01.2009 19:17 
Odpowiedź przyszła błyskawicznie :) Cytuje ważne kwestie kolegi:

" projektu nie trzeba ani atestu na spawy, a teraz niepotrzebne są nawet papiery na silnik...................zostawia się rejestrowany pojazd na stacji diagnostycznej ( okręgowej ) i oni sami robią tam potrzebne dla nich pomiary i opisy................jak zrobione są te pomiary to dzwonią, że już wszystko gotowe i idzie się z papierami od nich do wydziału komunikacji i rejestruje się jak każdy inny pojazd"

wyjaśnienie: ONI - czyli chodzi o rzeczoznawcę i diagnostę, te 2 funkcję może pełnić również 1 osoba, czyli diagnosta (ma uprawnienia rzeczoznawcy)

Zaznaczam, że koledzy zrobili i zarejestrowali już 2 TRIKE, a aktualnie 3 jest w trakcie budowy.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 06.01.2009 19:30 
Blackbird napisał(a):
Odpowiedź przyszła błyskawicznie :) Cytuje ważne kwestie kolegi:

" projektu nie trzeba ani atestu na spawy, a teraz niepotrzebne są nawet papiery na silnik...................zostawia się rejestrowany pojazd na stacji diagnostycznej ( okręgowej ) i oni sami robią tam potrzebne dla nich pomiary i opisy................jak zrobione są te pomiary to dzwonią, że już wszystko gotowe i idzie się z papierami od nich do wydziału komunikacji i rejestruje się jak każdy inny pojazd"

wyjaśnienie: ONI - czyli chodzi o rzeczoznawcę i diagnostę, te 2 funkcję może pełnić również 1 osoba, czyli diagnosta (ma uprawnienia rzeczoznawcy)

Zaznaczam, że koledzy zrobili i zarejestrowali już 2 TRIKE, a aktualnie 3 jest w trakcie budowy.


To wyjaśnia wiele - znaczy się, że coś musiało ulec zmianie, albo macie rewelacyjnych diagnostów, rzeczoznawców i urzędników u siebie ;)

Good to know!

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.08.2008 16:44
Posty: 31
Miejscowość: ze wsi
PostWysłany: 06.01.2009 20:07 
noo i teraz właściwie dostaliśmy konkret odpowiedź.dzięki wielki a Tobie kolego aXcid życze szybkiego powortu do zdrowia.Pozdrawiam. 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 07.01.2009 10:45 
No drugiego takiego diagnostę, a zarazem rzeczoznawcę jakiego mamy u siebie w mieście .........to ciężko zapewne będzie znaleźć w naszym dziwnym kraju.
:)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.