Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Plyta do Rincona
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 23:14



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Plyta do Rincona 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.05.2005 22:32
Posty: 157
Miejscowość: Żarki Letnisko
Quad: Honda Rincon 680 Camo
PostWysłany: 11.02.2006 15:00 
Plyta do Rincona
Ehhh.. po 5 godzinach pracy, cięcia, docinania, dorabiania, wytłaczania, spawania i dokręcania... prostym sposobem i bardzo tanim kosztem dorobiłem dzisiaj płyte dom mojego Rincona :) mysle ze teraz już rama tak bardzo nie będzie cierpiec jak wczesniej.. aa, pochwale się i pokaze fotke, jakosc taka sobie- robione telefonem.
Image 8)


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2006 19:11
Posty: 523
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Quad: stare Suzuki
PostWysłany: 11.02.2006 15:12 
witam wygląda prawie jak oryginał ,możesz zdradzić jaka grubość blachy i kto ci to robił :spawał: , ps. ile cię kosztowało bo też bym był zainteresowany :?:

_________________
kupa brudnej roboty i w dodatku za swoje pieniądze


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 11.02.2006 16:34 
A planujesz osłony na wahacze ?

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.05.2005 22:32
Posty: 157
Miejscowość: Żarki Letnisko
Quad: Honda Rincon 680 Camo
PostWysłany: 11.02.2006 18:02 
Arturo napisał(a):
witam wygląda prawie jak oryginał ,możesz zdradzić jaka grubość blachy i kto ci to robił :spawał: , ps. ile cię kosztowało bo też bym był zainteresowany :?:


Blache zakupilem w Czestochowie w hurtowni specjalizujacej się w sprzedazy metali, koszt wyniosl okolo 90 zl za grubość 4mm plus 8 zl za wyciecie na wymiar na gilotynie.
Dodatkowym kosztem byl zakup dwoch tarcz do ciecia aluminium w cenie 8 zl/za szt wymiar 125.
Obydwie tarcze w sam raz starczyly na wyciecie ksztaltu gdyz bardzo szybko się sćieraja.
Otwory do przykrecenia w miejsca w ktorych wczesniej byla przykrecona plastikowa oslona trzeba wytłoczyc, ja posluzylem się prasa u znajomego mechanika, jednakze dodatkowo miedzy blacha a otworami mocujacymi wsadzilem dociete dwu centymetrowe kawałki z rurki calowej gdyz tak glebokich wytloczen nie chcialem robic aby za bardzo nie naruszyc struktury aluminium.
jeżeli chodzi o spawanie, dospawałem tylko 11cm kawalek płaskownika z przodu w ktorym wywiercilem dwie dziury na sruby majace za zadanie trzymania płyty z przodu.
Całosc wykonałem razem z pomoca zaprzyjażnionego ślusarza, jednak w zasadzie samemu też da się to zrobic. :) Najwiecej jest roboty przy docinaniu i wyginaniu blachy.. ahaa :lol: sprawa wyginanie.. otoz najlepiej robi się to podkładajac pod blache rurke i kształtujac blache młoteczkiem :)sposob prosty ale i skutkujacy. Tak wiec calkowity koszt wykonania takiej balchy wynosi nie wiecej niz 120 zl już razem ze śrubami 8)

GALILEUSZ napisał(a):
A planujesz osłony na wahacze ?


taa.. powiem Ci ze przygladalem się również oslona, tylne oslony na wahacze bylyby raczej do wykonania, nie jest to sprawa bardzo trudna. Wystarczy dwa kawalki blachy wygiete w formie U z otworami na sruby. Przednie oslony to troszke bardziej skomplikowana sprawa gdyz wymagaja wiekszej precyzji i specjalnego kształtowania, Ale będę probowal i na pewno powiadomie forum o moich doświadczeniach ;)


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 11.02.2006 19:12 
I proszę widze ze można, ja niestety po paru latach robienia oslon do motocykli rajdowych musialem się poddac-raz brak zainteresowania na polskim rynku :( dwa takie rzeczy szly tylko na Rajd Dakaru i dla nawiedzonych podroznikow z Europy. 120PLN to bardzo dobra cena w zestawienu z blacha aftermarketowa.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.05.2005 22:32
Posty: 157
Miejscowość: Żarki Letnisko
Quad: Honda Rincon 680 Camo
PostWysłany: 16.01.2007 22:19 
Odświeżam troszke temat:) otóz dla zainteresowanych taka mała uwaga, aluminium dużo lepiej tnie się wyżynarka z brzeszczotem do cięcia aluminium.... wygodnie tnie się skosy i w przeciwieństwie do szlifierki tarcza (brzeszczot) nie zużywa się w tak zastraszającym tempie :)

_________________
Korzystajmy z zycia , bo tylko Raaazz się zyje!!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 30.01.2007 19:52 
a co w ogóle myśicice o użyciu do tego alumnium (czyli to co użył Błażej)?
Ja się pytałem o ten materiał i pewien człowiek znajacy się na tym odradził mi użycie go w tym celu.
Sugerował duraluminium

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.