Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:52



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2009 22:10
Posty: 88
Miejscowość: Kaszuby
Quad: Bashan 200 & Minitraper 110
PostWysłany: 06.10.2009 22:51 
Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
Witam wszystkich, mam zamiar zbudować(w przyszłości) quada na silniku motocyklowym np xj600 lub CBR i chodzi o to czy ciężko się podłącza całą elektrykę do takiego silnika żeby wszystko działało, światła rozrusznik itp..?? czy muszę kupić do tego silnika całą instalacje czy mogę samemu zrobić?? na pewno musiał bym kupić cewki moduły regulator itp... ogólnie chodzi o to że nie wiem czy jest sens się podejmować takiego czegoś jeśli silnik bym już miał za małe pieniądze sprawny... dzięki za info z waszej strony


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2009 22:52
Posty: 46
Miejscowość: Szczecinek
Quad: SamorĂłbka poj. 400 moc 45 KM
PostWysłany: 07.10.2009 09:02 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
Robiłem elektryke do Kawasaki kz 400 trochę starszy motor i mimo iż wcześniej podpisałem wszystkie wiązki elektryczne to zajęło mi parę godzin kiedy zaczął kręcić :)

_________________
www.kapquadproject.yoyo.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2009 22:10
Posty: 88
Miejscowość: Kaszuby
Quad: Bashan 200 & Minitraper 110
PostWysłany: 07.10.2009 16:27 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
polsatwst napisał(a):
Robiłem elektryke do Kawasaki kz 400 trochę starszy motor i mimo iż wcześniej podpisałem wszystkie wiązki elektryczne to zajęło mi parę godzin kiedy zaczął kręcić :)


no to mnie pocieszyłeś :) ja się i tak tego podejmę kiedyś.A Ty w swojej samoróbce masz wsteczny?? bo dla mnie brak wstecznego w quadzie to duży minus a jak wiadomo żaden silnik motocyklowy wstecznego nie posiada :( czytałem o tym trochę na forum ale żadnych konkretnych rozwiązań nie znalazłem... fajny pomysł jeden kolega miał z założeniem rozrusznika na tylny wahacz. zębatka na rozruszniku napędzać miała łańcuch ale nie wiem czy ktoś już to robił i czy to jest sprawdzone i pewne jeśli to rozwiązanie by działało to zrobił bym coś takiego nie tylko w samoróbce ale także w 110-ce mojego młodszego brata. Jeśli coś wiecie na ten temat to czekam na info dzięki z góry za pomoc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.03.2007 21:55
Posty: 260
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Quad: Lucky Star Sp 250
PostWysłany: 07.10.2009 18:50 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
Najlepiej wziąć całą wiązkę elektryczną. Miałem CBR i jest tam trochę czujników i modułów np od pompy paliwa i zapewne trochę potrwa zanim zbudujesz taką instalację. Pamiętaj - czym nowszy motor tym trudniej. Dla porównania CBR 600 ( gaźniki) serwisówka zajmowała ok. 300 stron, CBR 1100 (wtrysk) serwisóka 600 stron - różnica to opis właśnie układu elektrycznego w większości.

_________________
Extreme Black Lucky Star Dream Team
www.lucky-team.pl
www.bikepics.com/members/zadlow/


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 07.10.2009 21:21 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
osobiście bym się w to nie bawił jeśli nie byłbym dobrym elektrykiem... jeśli się dobrze na tym znasz to po schemacie (mając wszystkie podzespoły elektryki) same kable byś zrobił...

tym bardziej ze dorwać wszystkie elektryczne części do takiej wiązki to też nie mały wydatek


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2009 22:52
Posty: 46
Miejscowość: Szczecinek
Quad: SamorĂłbka poj. 400 moc 45 KM
PostWysłany: 08.10.2009 15:18 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
niestety nie mam wstecznego a czasem brakuje w terenie :)

_________________
www.kapquadproject.yoyo.pl


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 10.10.2009 18:33 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
Wszystko jest do zrobienia, ale i w starej konstrukcji jaką jest XJ 600 po liftingu masz np podgrzewane gaźniki, łatwo to przeoczyć jak kupujesz sam silnik, a później masz nierówną pracę, gorsze osiągi, a wszystko jest niby ok.. W xj masz parę modułów w instalacji, jakieś diody, przerywacz do kierunków. Ogólnie raczej rozglądałbym się za jakimś moto po crash teście ale jeszcze nie rozebranego niż za samym silnikiem. No a jak moto na wtrysku to chyba nie masz wyjścia, dorabianie instalacji chyba jest nieopłacalne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2009 22:10
Posty: 88
Miejscowość: Kaszuby
Quad: Bashan 200 & Minitraper 110
PostWysłany: 10.10.2009 21:08 
Re: Silnik motocyklowy, instalacja elektryczna??
filipfil napisał(a):
Wszystko jest do zrobienia, ale i w starej konstrukcji jaką jest XJ 600 po liftingu masz np podgrzewane gaźniki, łatwo to przeoczyć jak kupujesz sam silnik, a później masz nierówną pracę, gorsze osiągi, a wszystko jest niby ok.. W xj masz parę modułów w instalacji, jakieś diody, przerywacz do kierunków. Ogólnie raczej rozglądałbym się za jakimś moto po crash teście ale jeszcze nie rozebranego niż za samym silnikiem. No a jak moto na wtrysku to chyba nie masz wyjścia, dorabianie instalacji chyba jest nieopłacalne


Ja chcę kupić jakiś starszy silnik ale od jakiegoś ścigacza, najłatwiej było by zamontować silnik od Jawy,WSK lub MZ ETZ ale mi nie pasuje bo trzeba je na kopa odpalać a to odpada poza tym często się psują :(


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.