Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - instalacja elektryczna w silniku 110cc
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 20:22



Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
instalacja elektryczna w silniku 110cc 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 23.10.2009 11:12 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
majkel200 napisał(a):
a i pytanko-to ten mój moduł zapłonowy jest dobry do tego silnika???

Teoretycznie tak ale zdarza się czasem że w takiej samej obudowie znajduje się moduł 2T i wtedy będzie kiszka ale trzeba myśleć pozytywnie.

majkel200 napisał(a):
a pomożecie mi kolecy z tymi kolorami przewodów co gdzie podłączyć???

Jak dostaniesz fotki to wszystko będzie jasne. Ewentualnie w razie potrzeby coś ci jeszcze dopowiem.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 17.10.2009 17:38
Posty: 45
PostWysłany: 24.10.2009 19:10 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
proszę o te fotki lub pomoc w rozszyfrowaniu kolorów tych kabli co jak i gdzie podłączyć

-- dodano 23.10.2009 22:06 --

a i odpowiedź czy jest to silnik 2T czy 4T

-- dodano 24.10.2009 18:40 --

witam serdecznie-długo nikt nie odpisywał i postanowiłem podłączyć wszystko sam metodą prób i błędów-i wiecie co-silnik odpala-zostało mi do zrobienia jeszcze ładowanie akumulatora i tu następne pytanie bo ja mam akumulator 12 V 4 Ah i prąd rozruchu 56 i czy ten silniczek tego nie przeładuje albo w drugą stronę czy to doładuje???

i jeśli ktoś mógłby zrobić i umieścić fotkę wydechu zaraz przy mocowaniu tłumika przy cylindrze-bo kupiłem sam silnik bez rury a chce dorobić coś teraz by pasowało i było zgrane z silnikiem i dobrze uszczelnione

-- dodano 24.10.2009 20:10 --

PROSIŁ BYM JESZCZE O JEDNĄ PILNĄ SPRAWĘ-BY KTOŚ ZAMIEŚCIŁ OPIS PODŁĄCZENIA REGULATORA NAPIĘCIA TAK BY ŁADOWAŁ MI AKUMULATOR-KOLORÓW KABLI ITD. NAJLEPIEJ NA TYCH ZDJĘCIACH CO PRZESŁAŁEM WCZEŚNIEJ-Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZYSTKO


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 26.10.2009 06:05 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Sorki że się nie odzywałem ale cały weekend musiałem być w pracy i nie mogłem zrobić fotek żeby je tutaj zamieścić. Wszystko miałeś podane na tacy. Wyprowadzenia z modułu i opis przewodów z magneta nic więcej ci nie potrzeba.

Aku w tym silniku to jak się nie mylę 6Ah więc ten może być trochę za mały.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 17.10.2009 17:38
Posty: 45
PostWysłany: 26.10.2009 19:08 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
no dobra ale jak podlaczyc ladowanie z regulatora napiecia pod jakie kolory zeby ladowalo

-- dodano 26.10.2009 20:08 --

TO CO POWIE MI KTOŚ JAK PODŁĄCZYĆ PRAWIDŁOWY OBWÓD DO ŁADOWANIA AKUMULATORA-KROK PO KROKU KOLOR PO KOLORZE???


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 27.10.2009 06:39 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Tutaj masz cały schemat podłączenia regulatora:

Image

Reszta schematu jest inna niż u ciebie bo to wersja gdzie cewka jest zintegrowana z modułem CDI.

Pin GND łączysz do masy
Pin lader do akumulatora do +

Dalej jest trochę trudniej. Przewody które idą od prądnicy musisz określić który jest końcem uzwojenia a który odczepem.
Jeśli masz omomierz to pomiędzy masą a odczepem jest mniejsza rezystancja niż między masą a końcem.
Jeśli nie masz omomierza to musisz dokładnie obejrzeć cewki i spróbować dojrzeć który jest który. Ostrzegam iż niewłaściwe podłączenie spali regulator.

Pin Sense do odczepu
Pin Regler do końca uzwojenia

O kolory przewodów nie pytaj gdyż ich nie znam.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 04.03.2010 19:41
Posty: 2
Quad: ATV 110 CHIŃCZYK
PostWysłany: 04.03.2010 20:30 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Panowie bardzo proszę o pomoc gdyż podobnie jak w temacie nie mogę uruchomić mojego chińczyka 110- nie ma iskry a podmieniłem chyba już wszystko co się dało tzn. świecę, przewód świecy, fajkę, moduł cdi oraz czujnik położenia wału. Niestety wszystko na nic iskry jak nie ma tak nie ma. Jednakże w dniu dzisiejszym zauważyłem rzecz która mnie zaniepokoiła a mianowicie po kolejnym sprawdzaniu instalacji miernikiem przebicie na rozruszniku. Kręci normalnie po podłączeniu ale dotykając jednym końcem miernika do masy a drugim do kabla zasilającego rozrusznik ten pokazuje zwarcie i zastanawiam się czy to może być przyczyna braku iskry. A, zapomniałem dodać iż cewkę zapłonową również wymieniłem. Może mi ktoś podpowie co dalej robić bo mi już ręce opadają. A na pewno to rozrusznik bo gdy odłączę go od całości to przebicia nie ma. :zalamka:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 05.03.2010 06:19 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
babinicz76 napisał(a):
Kręci normalnie po podłączeniu ale dotykając jednym końcem miernika do masy a drugim do kabla zasilającego rozrusznik ten pokazuje zwarcie i zastanawiam się czy to może być przyczyna braku iskry.

Normalna sprawa. Minus rozrusznika znajduje się na obudowie więc jak dokonujesz takiego pomiaru to badasz rezystancje cewki która jest dość duża i myślisz że masz zwarcie.

Teoretycznie zapłon to rzecz nie związana z ładowaniem czy światłami. Posiada własną cewkę ładującą kondensator w CDI oraz własny impulsator. Nie wymaga zewnętrznego zasilania więc jest całkowicie niezależny. Opisywałem na forum zasadę działania. Znajdź przeczytaj i sam będziesz w stanie ocenić co może być przyczyną. Podawałem też sposoby pomiaru poszczególnych elementów.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 04.03.2010 19:41
Posty: 2
Quad: ATV 110 CHIŃCZYK
PostWysłany: 05.03.2010 10:59 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Dziękuję za odpowiedź, tak rzeczywiście po przemyśleniu zasady działania rozrusznika to rzeczywiście normalne. W tej chwili pozostaje mi tylko wymiana całego iskrownika tym bardziej że czujnik położenia wału który podmieniałem też nie było pewności czy jest dobry. Kolejna rzecz która mnie zastanawia to to że gdzieś wcześniej przeczytałem iż jego działanie można sprawdzić diodą u mnie to nie przyniosło oczekiwanego efektu, następnie napięcie z cewki u mnie miernik pokazuje 11- 14V a na forum znalazłem informację iż taka cewka daje dużo wyższe napięcie. Tylko zastanawiam się czy moje rozumowanie idzie w dobrym kierunku?


 
Profil

Rejestracja: 15.07.2010 16:48
Posty: 5
Quad: kinroad 200
PostWysłany: 17.07.2010 18:02 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Johny_Bit
Siema mam prośbe czy byś mógł mi wysłać na gg lub emaila a nawet na forum schemat instalacji elektrycznej od podstaw do quada kinroad 200. bo kupiłem takiego ale bez istalacji:) z góry dziękuje:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 18.07.2010 09:56 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
tasior17 napisał(a):
Johny_BitSiema mam prośbe czy byś mógł mi wysłać na gg lub emaila a nawet na forum schemat instalacji elektrycznej od podstaw do quada kinroad 200. bo kupiłem takiego ale bez istalacji:) z góry dziękuje:)


Niestety nie posiadam takiego schematu. Musisz sam poszukać.
Maniek albo Hipon miał w opisie linki do serwisówek.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 14.03.2011 19:52
Posty: 1
Quad: kinroad 200
PostWysłany: 14.03.2011 19:56 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Johny_Bit
Siema mam prośbę potrzebujje wyraźny i najprostszy schemat do instalacji elektrycznej do quada kinroad 200.. Spaliła mi calutka i teraz mam problem z dojsciem o co chodzi.. Proszę wyślij mi jakis link do istalacji.. Z góry dziękuję...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 15.03.2011 11:12 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Ten link wie wszystko:
http://www.atvpolska.pl/forum/search.php

a o schematach, braku iskry i innych popularnych usterkach nawet w wielu kopiach więc nie będę robił kolejnej kopii. Poszukaj, poczytaj i pytaj dopiero jak nie znajdziesz.

Najlepsze jest to że taki schemat masz troszkę wyżej. Prosty jak drut wystarczy rozszyfrować który przewód do którego miejsca w CDI. Opis wyprowadzeń był na forum już chyba ze 3 razy.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 18.03.2010 07:39
Posty: 300
Miejscowość: Kąclowa/Grybów
Quad: HB-ATV 200F
PostWysłany: 10.04.2011 19:52 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
witam
mam pytanie czy da się jakoś sprawdzić czy impulsator działa ??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.11.2010 09:02
Posty: 1125
PostWysłany: 12.04.2011 07:12 
Re: instalacja elektryczna w silniku 110cc
Tłumaczyłem Ci. Przewody od miernika podpinasz do impulsatora, Ustawiasz na pomiar diod i zbliżasz do niego magnes. Jak pipczy wszystko ok.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.