Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Samoróbka 4x4 na silniku z malucha
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 16:36



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Samoróbka 4x4 na silniku z malucha 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 20.09.2011 21:34 
Re: Samoróbka 4x4 na silniku z malucha
Niestety, plany były ale nowa szkoła i dużo nauki. Nie wiem czy coś z tego będzie. Mam fajny silniczek z malucha ładnie odremontowany. Wszystkie blachy wypiaskowane, pomalowane podkładem z dwóch stron a później kolor i bezbarwny, blok alternator itp, wszystko srebrzanką i bezbarwnym, nawet gaźnik :P Do tego mam automatyczną skrzynię biegów od golfa II. Połączę to, wyprowadzę napęd z silnika do tego połączenie na jeden dyfer, no i kosa do koszenia ogródka. Do tego hak itp. Generalnie czołg przydomowy :p

-- dodano 20.09.2011 21:58 --

Projekt po części powraca ale trochę inny. Na razie rodzi się w głowie i to tylko takie mało zobowiązujące plany ale przedstawię Wam o co chodzi. Myślę nad sprzedażą Polarisa i zrobieniem rasowej przeprawówki na silniku motocyklowym. Ale nie ma to być jakaś zmota czy coś tylko już profesjonalny projekt.
Co mam na myśli?

Silnik z motocykla napędzanego wałem kardana o pojemności z przedziały 600-1100 w zależności co będzie okazja kupić chłodzony cieczą.

Koła z Grizzly bądź Renegade.
Koszt takiego kompletu ok. 1000-1200zł.

Amortyzatory od yzf 450 bądź podobnych quadów gazowe. Koszt ok. 250zł za sztukę.

Reduktor oraz bieg wsteczny zrobiony na skrzyni od żuka.

Tylny most zrobiłbym z oryginalnej przekładni kontowej z motocykla tak jak w tym projekcie:

Image

Przedni most jeśli by się udało zdobyć w koszcie do 500zł co raczej będzie niemożliwe to od quada a jeśli nie to zrobiłbym samemu o odpowiednim przełożeniu.

Plastiki od jakiegoś markowego quada być może takie jak w quadzie łukasza rogali z tym że cena (ok 4 tys.) powala więc wolałbym znaleźć coś tańszego.

Co do reduktora mam jeszcze skrzynię biegów z mojego loncina (nową) która wbrew pozorom jest bardzo mocna bo jak nie mogłem kupić pojedynczego tryba i dałem je dorobić (robili je na zakładzie fiata, tam gdzie robią tryba do skrzyń biegów z fiatów) nie wytrzymało obciążenia więc kupiłem całą skrzynię i teraz mam skrzynię bez jednego tryba więc gdyby dorobić odpowiednią obudowę i byłby fajny reduktor ale to tylko takie głośne myśli bo pewniejszy byłaby skrzynie z żuka.

Za jakiś czas postaram się wrzucić rysunek jak sobie wyobrażam połączenie tego wszystkiego. Co myślicie?

Co do motocykla tutaj przedstawiam przykładowy egzemplarz za rozsądną kasę:
http://moto.allegro.pl/honda-ntv-revere ... 66100.html

-- dodano 20.09.2011 22:34 --

Co do tyłu jedna różnica niż na zdjęciu. Z tyłu zawieszenie niezależne a tam gdzie jest wał kardana wstawiona skrzynia od żuka.


Ostatnio zmieniony przez maciek-k_95 20.09.2011 21:34, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2009 20:28
Posty: 698
Miejscowość: ropczyce
Quad: lifan 250st, mini quad 50,
PostWysłany: 21.09.2011 14:05 
Re: Samoróbka 4x4 na silniku z malucha
Wszytko fajnie ale jak wyprowadzisz napęd na przód? Czekam na rysunek pomocniczy twojej teorii:)

_________________
Sprzedam Lifan 250ST/ Kingway Traper 250MR. --> http://allegro.pl/quad-lifan-250st-traper-250mr-calosc-czesci-i2197123334.html?source=oo


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 21.09.2011 16:18 
Re: Samoróbka 4x4 na silniku z malucha
maciek-k_95

Motocykl stoi 2km ode mnie, wioskę dalej :P

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 21.09.2011 22:03 
Re: Samoróbka 4x4 na silniku z malucha
Image

Wiem że to nie rysunek techniczny ale na szybko szkicowane tylko ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.