Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Mój Pierwszy QUAD POMOCY!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:49



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Mój Pierwszy QUAD POMOCY! 

Czy dam radę złożyć Quada pojemność powyżej 200cm3 z automatyczną skrzynią biegów poniżej 2500zł?
Ankieta zakończyła się 10.09.2011 08:15
Tak 0%  0%  [ 0 ]
Nie 33%  33%  [ 6 ]
Może, ale musiał byś znaleźć tanio części. 50%  50%  [ 9 ]
Idź pojeździć rowerem, a nie nam zawracasz głowę :P 17%  17%  [ 3 ]
Razem głosów : 18

Mój Pierwszy QUAD POMOCY! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.08.2011 19:18
Posty: 4
Quad: ...
PostWysłany: 16.08.2011 08:15 
Mój Pierwszy QUAD POMOCY!
Chciałbym złożyć Quada. Pojemność powyżej 200... Po dłuższych przemyśleniach mam do dyspozycji 2000 zł; 2500 góra. Myślałem o niewielkim, lecz silnym Quadzie. Nigdy jeszcze niczego nie składałem i nie mam doświadczenia w tych sprawach, jednak mój tata mógł by mi pomóc. Wiem, że kiedyś pracował jako mechanik, więc w miarę mógł bym na niego liczyć, ale nie wiem, czy będzie miał tyle chęci co ja. :(
Proszę was o dokładne instrukcje krok po kroku. Wiem o Quadach tyle, że... (Jedyne co wiem to to, że kiedy się wywraca to trzeba szybko wiać do tyłu, bo kiedyś mnie nieźle pocharatał :( )
Myślałem o podwoziu od malucha, ale moim zdaniem jest zbyt szerokie. Chciałbym chudego Quada, a nie terenówkę. Coś takiego mi w miarę pasuje:

https://lh4.googleusercontent.com/_hVnd ... 250035.JPG

http://lh3.ggpht.com/_Yr8-j6Fyd7E/SxRFL ... G_0229.JPG

A! P.S. Nie chciał bym na manualu się męczyć, przez co dochodzą dodatkowe koszty i problemy :( więc musi być automatyczna!

Jeżeli chodzi o zdjęcia to nie mówię, że musi tak wyglądać, ale najważniejsza jest moc, automatyczna skrzynia, przyspieszenie, i to jak sobie radzi w terenie... (trochę zrymowałem :P).

Możecie mi także udzielać podpowiedzi jak poprawić wygląd wizualny. Jestem otwarty na nowe pomysły. Czekam i od dziś się tu udzielam :^^D:


Zgłoś ten post


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.02.2011 10:16
Posty: 131
Miejscowość: Kolbudy
Quad: w trakcie budowy 126p 4x4
PostWysłany: 16.08.2011 20:51 
Re: Mój Pierwszy QUAD POMOCY!
W automacie ja tego nie widzę ni jak, nawet nie mam pomysłu od czego wziąć silnik :/
Jeżeli chcesz za małe pieniądze, na Twoim miejscu kupił bym JAWE 350 tak do 1500 PLN, oczywiście w pełni sprawną, i wziął się za przerabianie ramy. Elektrykę byś miał, inne części mógł byś wykorzystać, a resztę sprzedać. Ale wątpię czy się zmieścisz w 2,5k, na budowę naprawdę idzie kasa.
Mimo wszystko, powodzenia :) nie zniechęcaj się, próbuj, buduj, działaj, kombinuj.

_________________
"Zrobić coś z czymś to jest nic, zrobić coś beż czegoś, żeby było jak z tym czymś, to dopiero coś..."

https://picasaweb.google.com/1035379839 ... dowaQuada#


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2011 13:32
Posty: 135
Miejscowość: Toruń
Quad: Robi się :)
PostWysłany: 19.08.2011 23:50 
Re: Mój Pierwszy QUAD POMOCY!
ja mam pomysł, nie wiem czy dobry ale jest: mianowicie silnik od skutera; na allegro walają się silniki nawet 500 cm3 od skuterów i myślę, że mocy by w nich nie zabrakło :)

_________________
(...)Positive news, reggae luz

Toruń to moje miasto(...)

2,5 Tdi 5 cylindrów 140 kucy... :D...niezniszczalny


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 20.08.2011 12:30 
Re: Mój Pierwszy QUAD POMOCY!
Też niezła myśl. Gdyby połączył go jeszcze ze skrzynią od żuka miałby fajny reduktor no i wsteczny.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.