Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Quad z silnikiem ZX10r
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 02:36



Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Quad z silnikiem ZX10r 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 28.03.2010 21:13
Posty: 427
Miejscowość: okolice Łodzi
Quad: 680 powodów do szczęścia :)
PostWysłany: 28.12.2011 16:52 
Re: Quad z silnikiem ZX10r
Chłopaki, gość lubi ryzyko, wie co może stracić, chce quada który będzie jechał 200km/h i koniec. Lucky widać że dał radę, acz ja bym się bał na takie cudo wsiąść. 100km/h na Rinconie i ... z siodła. Quadowcy nie są przyzwyczajeni do wysokich prędkości, na szutry dobre 80 max 90 km/h wystarcza, tutaj mamy cel pobicia prędkości na quadzie, my możemy doradzić specyfikację techniczną a to co właściciel ze sprzętem zrobi, to już jego sprawa. Czy da się polecieć 200 km/h na quadzie i się nie zabić ?

Gdzieś kiedyś czytałem że tzw. Dakarówki latają po ok. 160 km/h. Niemniej jednak kasa nie zostaje włożona tylko w silnik, zawias i inne. Montowane są przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dodatkowo koła w quadzie nie są wyważane, przy wysokich prędkościach pewnie byłoby niezłe bicie.

Wszystko jest możliwe, ale czy warto ?

_________________
Czyszczenie gaźnika - poradnik


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.10.2011 10:57
Posty: 13
Quad: W planach budowa od podstaw
PostWysłany: 28.12.2011 16:54 
Re: Quad z silnikiem ZX10r
Trzeba było tak od razu. Ja właśnie byłem tego zdania, że gdy bym miał dużą moc dawałaby to bardzo mega frajdę. I ze taki quad nigdy się nie znudzi. Ale też myślałem nad tym żeby silnik się wcale nie męczył nie grzał i cały czas będzie można jeździć na Maksa bez uszkodzenia silnika. Myślałem bardziej ekonomiczniej.


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 29.12.2011 19:44 
Re: Quad z silnikiem ZX10r
Silnik o mocy 100km spokojnie Ci wystarczy a i tak nie będzie to quad łatwy do opanowania. Zamiast ciężkiego i mocnego ja bym raczej stawiał na duży stosunek mocy do masy lecz starałbym się zrobić tego quada tak aby był jak najlżejszy. Przykładowo Yamaha banshee ma ok. 55 km a to jest potwór.

-- dodano 29.12.2011 20:44 --

Trochę poszperałem i to powinno Cię zainteresować:
http://www.motocykl-online.pl/newsy/Bri ... uadracycle


Ostatnio zmieniony przez maciek-k_95, 29.12.2011 19:44, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2011 13:32
Posty: 135
Miejscowość: Toruń
Quad: Robi się :)
PostWysłany: 31.12.2011 13:07 
Re: Quad z silnikiem ZX10r
Wg mnie dysponując odpowiednimi zasobami pieniężnymi i zapleczem technicznym mógłbyś zrobić porządnego quada, ale na wejściu zastanów się nad silnikiem z crossa, a nie od typowego ścigacza, rama z grubościennych rur i profili. Oś nalepiej seria od ltr, kfx. Całość powinna "lecieć" z dobre 100 km/h a frajdę będziesz miał ogromną. Jadąc 200 km/h na byle jakim quadzie wołasz szatana żeby cię zabrał z tego świata...

_________________
(...)Positive news, reggae luz

Toruń to moje miasto(...)

2,5 Tdi 5 cylindrów 140 kucy... :D...niezniszczalny


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 02.01.2012 12:47 
Re: Quad z silnikiem ZX10r
Dargas napisał(a):
że gdy bym miał dużą moc dawałaby to bardzo mega frajdę. I ze taki quad nigdy się nie znudzi



Ok... może i frajda z jazdy będzie duża z taką mocą, ale zapewniam Cię że będzie ona trwała tylko na początku. Z czasem znudzi Ci się przyspieszenie po prostej i palenie gumy i będziesz chciał jeździć szybko w innych warunkach czyli zakręty itp. i wtedy ta moc będzie Ci wręcz przeszkadzać a masa i konstrukcja samoróbki dosłownie uniemożliwi precyzyjne prowadzenie quada w zakrętach i stracisz frajdę z jazdy.
Uwierz mi że quad o takiej mocy żeby był bezpieczny niestety będzie musiał mieć bardzo dużą masę (mówię tu o warunkach garażowych), a co za tym idzie będzie się nim ciężko jeździć i tu pojawia się pytanie: Czy warto robić quada który będzie sprawiał frajdę z jazdy tylko na początku?

Zwróć też uwagę na markowe quady. Dlaczego żaden z nich nie ma aż tak dużych mocy? Nie dlatego że nikt nie potrafi zrobić mocnego silnika ale własnie dlatego że jest ona zupełnie zbędna.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.