Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Moja nowa "Szlifierka"-samoróbka
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:57



Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moja nowa "Szlifierka"-samoróbka 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2007 00:34
Posty: 41
Miejscowość: Brzeziny - podkarpackie
Quad: rośnie w siłe
PostWysłany: 16.09.2007 21:19 
Wsteczny , to była najważniejsza sprawa jaka szła ramie w ramie ze mną od samego początku budowy mojego pojazdu. Jest to w sumie prosta sprawa i dlatego zostawiłem ją sobie na deser. Wyznaje zasade - zrób , a potem pokaż i doradż.Wyjątkowo odszedłem od tej reguły w tym temacie, aby pomóc bezinteresownie innym , którzy mają taką samą pasje jak i ja . Ze względu na różne prace , jakimi się zajmuje , myśle ukończyć jego budowe przed końcem roku . Jeśli chodzi o sprzedaż to może w przyszłym roku, ponieważ chce go zostawić na zimę ( o ile będzie) , nic na ten temat nie pisałem , ale jest to pewna wersja skutera ( ciekawe ilu się domyśliło) - coś się przykręca , a coś odkręca i jest skuter. Wybaczcie , ale wszystkie moje pomysły ujawnie dopiero po skończenu mojej pracy, ale stosownie do posiadanego czasu moge jeszcze coś doradzić. ( z forum a jeszcze więcej z poza , jest cała armia zainteresowanych - nie wyrabiam). Pozdrawiam wszystkich konstruktorów i zachęcam do myślenia - co dwie głowy to nie jedna :D


 
Profil

Rejestracja: 10.09.2007 18:05
Posty: 9
PostWysłany: 17.09.2007 14:14 
nie dociekam :D ale skutera śnieżnego ? czy skutera = odkurzacza ?:/

zacne plany :D może byłbym chętny na zakup tego cuda gdybyś sprzedawał :>

masz zamiar jakiś hak zamontować ? żeby podpiąć przyczepkę ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2007 00:34
Posty: 41
Miejscowość: Brzeziny - podkarpackie
Quad: rośnie w siłe
PostWysłany: 21.09.2007 19:48 
Oczywiście skuterka śnieżnego , aby poszaleć po zaspach. Ja wiem , że to nie nie forum o skuterach , ale przy okazji powiem ,że miałem kiedyś robić skutera ,i było by to tylko na zimę......... , wiec postanowiłem zrobić coś na wiosnę , lato , jesień , a na zimę się to dostosuje, aby był skuter ( o ile ta zima w tym roku będzie, chociaż zbytnio za nią nie tęsknie). Jeśli chodzi o haczek, to oczywiście - mała przyczepka jest bardzo praktyczna i sanki w zimie można pociągnąć :D


 
Profil

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 24.09.2007 18:02 
...chłopak nie ma tylko głowy żeby się deszcze nie lał do środka, tylko w tej głowie rodzą się smaczne pomysły. :D Robert dziel się pomysłami z innymi !! ha ..... wsteczny też myślałem o nim ale niestety nie wiem jak tego dokonać chociaż to co zrobiłem dzięki Twojej pomocy to i tak dużo ... narka PS. jak bedziesz coś wiedział na temat wstecznego to daj znać narka


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.09.2004 19:56
Posty: 17
Miejscowość: NS
Quad: yawaha 350
PostWysłany: 25.09.2007 02:09 
może taki wsteczny was zainteresuje.

link

_________________
Lepiej pić więcej, ale za to częściej!!!


 
Profil

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 25.09.2007 20:57 
[quote="czarnypzl"]może taki wsteczny was zainteresuje.

niestety ja na taki wsteczny chyba jednaj miejsca w moim nie mam . jesli on miałby się znajdowac miedzy zębatką napedowa a silnikowa :płacz: może inny pomysł??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 25.09.2007 20:59 
ale głupio mi się Ciebie "z cytowało" czarnypzl,,,, beznadziaja ahh


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2007 00:34
Posty: 41
Miejscowość: Brzeziny - podkarpackie
Quad: rośnie w siłe
PostWysłany: 27.09.2007 20:00 
A właśnie coś w tym stylu myśle zastosować hehe...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2007 20:45
Posty: 35
Miejscowość: Tralee
Quad: KQ 450
PostWysłany: 08.11.2007 22:09 
Co się dzieje ze "szlifierką", przeczytałem cały temat jak dobrą powieść i mało mi :) .
Co ze skuterem śnieżnym??
robertign podziwiam Cię


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2007 00:34
Posty: 41
Miejscowość: Brzeziny - podkarpackie
Quad: rośnie w siłe
PostWysłany: 08.11.2007 23:35 
Witam ponownie po mojej nieobecności na forum i od razu odpowiadam , że " szlifierka" stoi w moim warsztacie i ma się dobrze. Niestety ostatnio jestem bardzo zajęty , pracuje poza domem i wracam wieczór do domu ,więc nie mam czasu się o niego zatroszczyć. Wymaga jeszcze drobnych uzupełnień i kosmetyki.Bardzo chce go skończyć na" zero" jeszcze w tym roku . Zdjęcia będą zapewniam. Jest mi bardzo miło , słoneczny, że moja "nowela" przypadła Ci do gustu- też Cię pozdrawiam , jak i całe grono forum :D


 
Profil

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 20.11.2007 18:22 
Robert te foty rób a nie zajmuj się inną robotą :D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 16.12.2007 20:26 
witam Robert zamarłeś czy cio heh rób żesz te foty wszyscy czekają na pewno, wiem że mam inne źródło rozmowy z Tobą ale tak czytam forum i postanowiłem napisać tych pare słów bo widze tu pajęczyny się robią od nie pisania, w ogóle coś przez okres zimowy mało tu ruchu na "samoróbkach" pewnie się to zmieni z nadchodzącą wiosną za jakiś czas. w ogóle to pozdrawiam i życze powodzenia w budowie i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym rokiem 2008 pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.12.2007 14:02
Posty: 35
Quad: Peugeot 206 :)
PostWysłany: 17.12.2007 13:38 
Witam, mam pytanie do wszystkich domorosłych konstruktorów, przed którymi nisko chylę czoło. Chodzi o połączenie wahacza z ramą. Stosujecie jakieś toczone tulejki, czy tuleje metalowo gumowe? Wiem że to być może banalne pytanie, ale jako początkujący adept nie mogę określić tego z zamieszczonych zdjęć. Widziałem też zamontowane smarowniczki więc guma odpada, tuleja stalowo-mosiężna, a może podchodzi jakiś fabryczny element ?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.06.2007 20:09
Posty: 142
Miejscowość: Lubliniec
Quad: Ls-250
PostWysłany: 17.12.2007 18:15 
witam nie wiem czy wypada mi odpowiadać na to pytanie bo to nie mój temat na forum , ale wyręcze Roberta (jeśli pozwolisz) :) tuleje oczywiście metalowo gumowe standart jednym słowem, tanie i praktyczne tuleje z maluszka, takie są wprasowane w przedni resor w przodzie. pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2007 00:34
Posty: 41
Miejscowość: Brzeziny - podkarpackie
Quad: rośnie w siłe
PostWysłany: 17.12.2007 20:43 
Dzięki Krzyś- sam bym tego lepiej nie ujął , przy okazji dzięki za pozmiatanie pajęczyn :D . Przy budowie własnej "zabawki" , dobrze jest zastosować części nadające się z innego pojazdu jak np. tulejki gumowe. Robiąc dużo części składowych własnej konstrukcji , narażamy się na ponowny wkład pracy przy ewentualnej naprawie,,,,,, a tak to wymieniamy drobnostke szybko i sprawnie. Podałem tutaj tylko prowizoryczny przykład, oczywiście kilka elementów (małych , ruchomych) musimy zrobić sami, postarajmy się więc to zrobić z "głową", aby w najlepszym momencie zabawy nie wysiadło. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i życzę wspaniałych świąt i nadchodzącego 2008 roku , aby awarie naszych sprzętów omijały nas szerokim kołem :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.