Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - mechanizm różnicowy ?????????
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 01:31



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
mechanizm różnicowy ????????? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 03.09.2007 20:03 
mechanizm różnicowy ?????????
Wiatm mam małe pytanie jestem w trakcie robienia quada zrobiłem tylny wahacz zalozylem koła i cos to bardzo ciezko skreca jak wy robiliscie napęd na (sztywno) czy z mechanizmem roznicowym jak tak to w jaki sposob z gory dziekuje


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2004 09:47
Posty: 203
Miejscowość: Giżycko
Quad: Samoróbka
PostWysłany: 03.09.2007 20:43 
Ja mam od Junaka B-20. Tylko, że musiałem dorobić 2 półośki. Wadą jest to że jak na zakręcie podniesie się koło to tracę napęd = dziwne wrażenia z jazdy, ale za to silnik ma lżej ciągnąć.
Małym antidotum na to jest założenie miękkich amortyzatorów z przodu. wtedy podczas skrętu koło tylne wewnętrzne "szybciej" będzie się podnosić.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 04.09.2007 12:38 
a czy bez mechanizmu da się jeździć ??? ma ktoś może zrobone tak ??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.09.2004 19:56
Posty: 17
Miejscowość: NS
Quad: yawaha 350
PostWysłany: 04.09.2007 16:24 
No oczywiście, że można zrobić bez układu różnicowego! Sztywna oś, ja tak zrobiłem i śmigało się nieźle dopóki silnik się nie rozleciał (ale to już inna bajka). Z resztą wszystkie sportowe quady 2k, mają sztywną oś, a nie jakieś mechanizmy różnicowe. Jak widzę samoróbki z mechanizmami różnicowymi to śmiać mi się chce, jak już odwzorowywać to od najlepszych i DOKŁADNIE!
pozdrawiam

_________________
Lepiej pić więcej, ale za to częściej!!!


 
Profil

Rejestracja: 29.06.2007 22:37
Posty: 12
PostWysłany: 05.09.2007 09:51 
no własnie patrzyłem na wiele quadów i maja sztywną os ale czy to przy skrecie nic nie robi ?? duzo ciezej się skreca ??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.09.2004 19:56
Posty: 17
Miejscowość: NS
Quad: yawaha 350
PostWysłany: 05.09.2007 18:48 
Dlaczego masz jeszcze jakieś wątpliwości???? Czy inżynierowie takich marek jak Yamaha, Honda, Suzuki itd. mogli się mylić? Jeszcze raz proponuję przyjrzeć się markowym quadom 2k! I dokładnie przeanalizować co tam się zobaczyło! Żadnych mechanizmów różnicowych tam nie ma, a czy ciężko się takim sprzętem skręca to już zapytaj tych co mają. Ale ja mogę "w ciemno" powiedzieć, że łatwo. A teraz kilka porad praktycznych czyli DIY. Najlepiej żeby oś była wykonana z trochę wytrzymalszego materiału niż zwykła stal.
Mam nadzieje, że te informacje ułatwią Ci budowę quada ze SZTYWNĄ OSIĄ TYLNĄ.
pozdrawiam

Image

_________________
Lepiej pić więcej, ale za to częściej!!!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.