Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - batmobil- problem z elekryką
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 09:15



Odpowiedz  [ 1 post ] 
batmobil- problem z elekryką 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 04.01.2020 21:40
Posty: 1
Imię: Wojtek
PostWysłany: 04.01.2020 22:31 
batmobil- problem z elekryką
Witam wszystkich!
Pomagam w zasadzie dla znajomego z naprawą batmobila, podobno maszyna jakiś czas temu sprowadzona z USA, wygląda dość ciekawie, posiada silnik od jakiegoś quada (nie siedzę w tym temacie za bardzo więc ciężko określić coś bardziej, bliżej mi do samochodów) wiązka elektryczna także wydaje się być od quada. Było padnięte sprzęgło jednokierunkowe te przy rozruszniku, zostało zrobione, problem w tym że elektryka przez poprzedniego właściciela została rozgrzebana i pojazd nie odpalał normalnie. W zasadzie najlepiej było odpalać z przewodów z innego aku. Ten co był rozładowywał się szybko- więc gdzieś "uciekał" prąd (akumulator był nowy) fakt faktem sprzęt działał, była co najważniejsze w tym iskra. Jako, że plączące się między nogami kabelki przeszkadzały i stwarzały nie bezpieczeństwo postanowiliśmy wiązkę trochę póki co ułożyć, żeby nie przeszkadzała bo chciało się trochę polatać pojazdem. (mieliśmy ogarnąć jakiegoś elektryka, ale nikt nie chce za bardzo się podjąć tak rozdłubanej wiązki bo to za dużo roboty i takie tam), No i klops. Straciliśmy iskrę. Tak więc już samemu krok po kroku zacząłem walkę z wiązką, sprawdzałem przejścia na przewodach od modułu CDI do cewek, do cewki WN, impulsatora, regulatora napięcia, stacyjki itd wszystko ok. Sprawdzałem wszystkie masy co podpięte być powinny do silnika też ok. Podmieniałem moduł CDI, cewkę zapłonową nic... Sprawdzałem rezystancję na cewce od zapłonu, jest ok, na iskrowniku też ok, napięcie z cewki od zapłonu( tej cewki zespolonej z cewkami od ładowania) coś koło 50V wychodzi, z modułu CDI w stronę cewki zapłonowej też wychodzi takie napięcie. Na iskrowniku też pojawiało się napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem. Dokładne wartości mogę podać we wtorek. Zacząłem rozkładać ręcę. Postanowiłem zrobić to na krótko. Zająć się samym zapłonem. Spiąłem ze sobą moduł cdi, cewkę zasilającą zapłon, impulsator, cewkę zapłonową. Wszystko według schematów, ominąłem tylko stacyjkę dając biało czarny kabel od razu na masę. Podłączenie w kostce modułu CDI na 100% dobre. A iskry dalej nie ma. Zaraz postaram się wrzucić jakiś schemat jak to podłączyłem.

-- dodano 04.01.2020 22:31 --

Image przesyłam taki prosty schemat jak to podłączyłem.


Ostatnio zmieniony przez projec, 04.01.2020 22:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.