Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wymiana napędu.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:20



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Wymiana napędu. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.08.2015 20:48
Posty: 3
PostWysłany: 17.08.2015 21:22 
Wymiana napędu.
Witam wymieniam napęd w moim tgb 325 target (zabawka tylna przednia łańcuch) zamówiłem zebatki przednia o jeden ząbek mniejsza a tylna o dwa większe.. Czy ma to jakieś większe znaczenie, nic się nie stanie? I moje pytanie czy jest jakieś znaczenie w ustawieniu zebatki czy jakoś specjalnie trzeba je ustawić bo żadnych oznaczeń chyba nie mają byle pasowały na wałek? :oczy:


 
Profil

Rejestracja: 13.05.2015 14:52
Posty: 30
Quad: Tgb Target 525 4x4
PostWysłany: 18.08.2015 12:19 
Re: Wymiana napędu.
Wydaje mi się że tu raczej chodzi o średnicę zębatek, a przy większej/mniejszej ilości ząbków średnica raczej jest inna, więc jeśli będzie w ogóle pasować (do quada i do łańcucha) może powodować inne przyśpieszenie/prędkość maksymalną, nadmierne rozciąganie łańcucha i wydaje mi się, że można popsuć ewentualny napinacz. Najlepiej było by zastosować takie same zębatki i łańcuch jak stosuje producent.


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 20:48
Posty: 3
PostWysłany: 18.08.2015 17:08 
Re: Wymiana napędu.
Też tak mi się wydaje że najlepiej na oryginalne wymienić ale zamawiajac w sklepie motocyklowym (profesjonalnym) stwierdzili że nie ma takich samych zebatek w ich katalogu więc zamówiłem inne.. A co do ustawienie tych zebatek? Nie zależnie jak je założę to będzie wszystko ok czy trzeba je jakoś dokładnie ustawić?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 19.08.2015 00:56 
Re: Wymiana napędu.
Tgb325 napisał(a):
Witam wymieniam napęd w moim tgb 325 target (zabawka tylna przednia łańcuch) zamówiłem zebatki przednia o jeden ząbek mniejsza a tylna o dwa większe.. Czy ma to jakieś większe znaczenie, nic się nie stanie? I moje pytanie czy jest jakieś znaczenie w ustawieniu zebatki czy jakoś specjalnie trzeba je ustawić bo żadnych oznaczeń chyba nie mają byle pasowały na wałek? :oczy:


Spadnie Vmax
Polepszy się przyspieszenie
jeżeli zamowisz pasujace do siebie zębatki i łancuch to będzie grało. Musi być tylko odpowiedniej długości no i jak wspominał kolega, kwestia napinacza

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2015 20:48
Posty: 3
PostWysłany: 19.08.2015 04:54 
Re: Wymiana napędu.
Tyle że ten quad nie ma napinacze. Są tylko dwie rolki i prowadnica a łańcuch napina się pod obciążeniem.. A zebatki zamówiłem rozmiarami takie same.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.