Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - gazety: ATV Sport vs. Quadzik
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 01:19



Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
gazety: ATV Sport vs. Quadzik 
Autor Wiadomość
Zbanowany

Rejestracja: 06.11.2008 23:02
Posty: 4
PostWysłany: 08.11.2008 16:16 
Anbites, ale powiedz czy to jest gazeta o samochodach? podoba mi się to wlasnie dlatego ze jest to dodatkową reklamą dla firm!


 
Profil

Rejestracja: 01.09.2008 21:25
Posty: 1832
Quad: Od 1997 ROKU - Już poza mną ......
Poprzednie quady: Cieszą innych .....
PostWysłany: 08.11.2008 16:59 
Nie jesteś teoretykiem -
quadownik napisał(a):
to oni sa super i w ogóle

W ogóle - poprawna pisownia

quadownik napisał(a):
spodziewalme się zegos lepszego za ta cene


Nie spiesz się jak piszesz , przeczytaj przed wysłaniem , popraw błędy - chyba , że jeszcze nie miałeś lekcji poprawnej pisowni np z "ó"
:D
Teoretycznie to powiedz wszystkim co spowodowało , że nagle poczułeś potrzebę zalogowania się i napisania 1 swojego postu akurat w tym temacie a nie jak to wymaga tego dobre wychowanie np. Powitalnia chyba , że naprawdę nie masz nic doczynienia z quadami tak jak wynika to z twojego profilu .
Nie bierz tego do siebie ale jak na świeżaka to ostro po bandzie poszedłeś .
Pozdrawiam i życzę sukcesów w praktyce .

_________________
zaraziłem się quadami w 1997 roku, wyleczyłem się w 2014 roku

Kiedyś trzeba dorosnąć !


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 09.11.2008 02:14 
Quadownik: Obojętnie czy jest to gazeta o samochodach, quadach, aparatach fotograficznych, czy młynkach do kawy, pisanie podziękowań dostarczycielowi sprzętu uważam za obciach. Nie mówię, że jakoś strasznie mnie to razi, ale właśnie po takich podziękowaniach można (między innymi!) odróżnić profesjonalną gazetę od amatorskiej.


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 06.11.2008 23:02
Posty: 4
PostWysłany: 09.11.2008 16:22 
czyli uważasz ze ATV sport jest profesjonalną gazetą?????? :szok:


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.11.2008 17:39 
Powinno być oprogramowanie które analizuje błędy w postach i ich powtarzalność, na tej zasadzie można by wyłowić usera z drugiego forum, który zalogował się pod nowym nickname...


 
Profil Facebook WWW
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 09.11.2008 18:16 
quadownik napisał(a):
niepisze jak mam na imie,nazwisko, i jakim sprzetem jezdze i avatar,

Nie musisz mieć nazwiska w nicku, pisać czym jeździsz ani pokazywac twarzy w avatarze.
Musisz za to podać prawdziwe dane rejestrując się na forum, bo taki jest warunek rejestracji oraz Twojego i każdego innego bytu na forum, możesz go nie akceptować, ale wtedy powinieneś zrezygnować z rejestracji.
Tak jak do meczetu nie wchodzi się w majtkach, tak na forum nie wchodzi się nie podając swoich danych.
Niestety, tylko tak można ponosić odpowiedzialność, za to co się pisze.
Zarejestrowałes się jednak, więc uprzedzam, że jeżeli nie podasz prawdziwych danych w profilu (niedostępnych dla użytkowników) moim obowiązkiem jest usunąć Cię z forum, i zrobię to w ciągu 48 godzin od tej chwili.
Shelton napisał(a):
Powinno być oprogramowanie które analizuje błędy w postach i ich powtarzalność, na tej zasadzie można by wyłowić usera z drugiego forum, który zalogował się pod nowym nickname...


marzenie :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2008 13:10
Posty: 44
Miejscowość: Gliwice
Quad: Bomba Outlander 400
PostWysłany: 09.11.2008 18:19 
ja też uważam że niestety Quadzik od ATV Sport jest lepszy. Obszerniejsze i dokładniejsze artykuły. Jest co pominąć zostawiając część pisma na później. ATV czyta się szybko i po gazecie. Nie bardzo jest po co wracać a do Quadzika już nie raz wracałem.

Jeśli chodzi natomiast o obie strony które są ojcami matkami ww. pism to bezwzględnie ATV rządzi. Quadzik mniej pomocny takimu jeźdzcowi jak ja i skażony wszędobylskim Polsonem że wymiotować się chce. Tego forum nie chce się czytać.

Widać wszędzie musi być równowaga

PZDR
Tytus

_________________
Bo gdzie jak nie w terenie?

http://pl.youtube.com/user/AdobowsT


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 11.11.2008 19:46 
Mi nie udało się znaleźć jak na razie Atv sport w empiku, byłem w dwóch w Warszawie.
Kolego quadownik pomijając treść Twoich wypowiedzi błagam, jeśli jest się Polakiem to pisze się po polsku, bo Twoją wypowiedź z poprzedniej strony naprawdę ciężko się czyta. (zresztą to uwaga do połowy tego forum-jest to pierwsze z jakim się spotkałem z taką fajną opcją jaką jest pisownia a naprawdę niewielu z tego korzysta).


 
Profil WWW
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 11.11.2008 23:43 
mihau napisał(a):
zresztą to uwaga do połowy tego forum-jest to pierwsze z jakim się spotkałem z taką fajną opcją jaką jest pisownia a naprawdę niewielu z tego korzysta


I jedno z niewielu gdzie się to tępi , ale to jest jak zaraza , nie ma siły wyplenić :/


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.03.2005 19:39
Posty: 213
Miejscowość: Przędzel
Imię: Dawid
Quad: Polaris Sportsman 550 XP EPS
Poprzednie quady: TRX 350, Kingquad 750
PostWysłany: 12.11.2008 19:55 
No to może i ja się wypowiem :D
Czytam Wasze posty na forum i tak do końca was nie rozumiem, jak nie było żadnej gazetki o quadach to było źle i niedobrze bo nie ma żadnego czasopisma o naszych wspaniałych maszynach i oczywiście się z wami zgadzam. Teraz wyszły dwie gazetki i też jest źle bo ta ma lepszy papier, a ta ma gorsza okładkę, jak dla mnie ważne jest to że w ogóle takie gazetki powstały.
Dziś miałem miałem okazje porównać obydwie gazetki no i fakt może Quadzik ma lepsza okładkę, ale ogólnie obydwie gazetki bardzo fajnie się czyta i to że Atv Sport ma gorszy papier to mi w ogóle nie przeszkadza :) Obydwie gazetki są bardzo ciekawe, chodź może Quadzik zawiera więcej treści i lepszej jakości zdjęcia. Ogólnie moim zdaniem może i Atv Sport jest troszkę gorszy od Quadzika ale za to rekompensuje nam to ceną :) Ja osobiście rozwiązałem ten problem w taki sposób że zamówiłem prenumeratę i Quadzika i Atv Sport :)

Image


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.11.2008 21:16 
widzio napisał(a):
No to może i ja się wypowiem :D
Czytam Wasze posty na forum i tak do końca was nie rozumiem, jak nie było żadnej gazetki o quadach to było źle i niedobrze bo nie ma żadnego czasopisma o naszych wspaniałych maszynach i oczywiście się z wami zgadzam. Teraz wyszły dwie gazetki i też jest źle bo ta ma lepszy papier, a ta ma gorsza okładkę, jak dla mnie ważne jest to że w ogóle takie gazetki powstały.
Dziś miałem miałem okazje porównać obydwie gazetki no i fakt może Quadzik ma lepsza okładkę, ale ogólnie obydwie gazetki bardzo fajnie się czyta i to że Atv Sport ma gorszy papier to mi w ogóle nie przeszkadza :) Obydwie gazetki są bardzo ciekawe, chodź może Quadzik zawiera więcej treści i lepszej jakości zdjęcia. Ogólnie moim zdaniem może i Atv Sport jest troszkę gorszy od Quadzika ale za to rekompensuje nam to ceną :) Ja osobiście rozwiązałem ten problem w taki sposób że zamówiłem prenumeratę i Quadzika i Atv Sport :)


W otchłani kloacznego internetu są jeszcze normalni ludzie. Dzięki ci Boże, że twoja łaska dociera do tego virtualnego padoła :D


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 14.11.2008 12:39 
Nie wypowiadałem się w tym temacie, ba nawet go specjalnie omijam, zaglądając tu rzadko, żeby się nie denerwować, gdyż jestem zaanagażowany w powstanie jednego z magazynów.
Spróbuję więc uniknąć porównań wprost, żeby nikt nie krzyczał, że jestem nieobiektywny. Choć osoby, które widziałem w jednej z gazet na zdjęciach chętnie krytykują drugi tytuł.

Więc po pierwsze, myślę sobie, że to chyba dobrze dla czytelników, że są dwa tytuły o tej tematyce i całe szczęście, że są różne. Jeśli ktoś by chciał czytać te same artykuły w obu gazetach o tym co zabrać na quada, o tym jaką torbę przypiąć, albo co to jest szpej, to ja miałbym lekki przesyt. Zainteresowanie jednej gazet bliżej sportu, a drugiej bliżej rekreacji jest chyba także korzystne, bo każdy coś w którejś gazecie znajdzie. Problemem jaki widzę jest niestety wyniik finansowy. W Polsce długo nie było gazet tego typu, bo się nie opłacało jej drukować. W moim odczuciu nadal się nie opłaca. A gdy są dwie gazety to rynek reklamowy jest podzielony i niestety idzie to w kierunku obniżenia wpływów z tego źródła do każdego z tytułów.

Porównywanie okładek - śmieszne dla mnie, bo jednemu się podoba blondynka, drugiemu brunetka. Całe szczęście, że gazety nie mają okładek takich samych, bo to dopiero byłby zonk. Ja akurat preferuję okładki dynamiczne, gdzie coś się dzieje i są jednocześnie zapowiedzią tego co w środku. Oczywiście wielu woli jedno ładne zdjęcie.
Okładka jednego z magazynów jest lakierowana, co znacznie poprawia odbiór estetyczny tegoż. Druga jest bardziej matowa.

Rozmiar - jedna jest większa, co po rozłożeniu wyraźnie lepiej się czyta, druga jest bardziej poręczna. Łatwiej zabrać ze sobą, zwinąć. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Gazeta nie może być zbyt duża. Zagraniczne magazyny np. ze Stanów są znacznie mniejsze i nikt z tego nie czyni zarzutu

Cena - jedna z gazet 9,50, druga 8,00. Niby niewielka, ale jest. Ta druga miała pierwotnie kosztować tylko 5,00 PLN, co byłoby chyba bardziej do zaakceptowania, ale tu patrz to co na początku -> wynik finansowy. Gazeta niszowa, nie ma zbyt wielu wpływów z reklam, więc cena musi pokrywać koszty druku, dlatego do ceny 3,50 jak za Top Gear na razie nikt nie zejdzie.

Sprzedaż - jedna z gazet jest już w sprzedaży od kilku tygodni, druga jest rozdawana. Zanim ta druga trafi do sprzedaży ta pierwsza będzie miała już dwa wydania. Tak naprawdę to celem tych gazet jest dotarcie do nowego czytelnika. Takiego, który nie zagląda na strony internetowe. Wy, drodzy panowie, często wiecie na tyle dużo, że możecie pisać do tych gazet, co zreszta ma miejsce (mam wrażenie, że wszystkie osoby ze światka quadowego z jakimś know how zostały zaanagażowane do pisania). Te gazety powinny pokazać to co my już często wiemy tym, którzy tu nie zaglądają i tego nie wiedzą. Tym, którzy jeszcze quada nie mają, powinny pomóc dokonać świadomego wyboru. Ile postów na forum przez te lata były typu: co kupić ?
Taki gość sobie kupi gazetkę, poczyta, popatrzy na zdjęcia i będzie nieco więcej wiedział.
Taki co jeździ na quadzie, a nie korzysta z komputera zbyt często, dowie się może, że straszyć ludzi na szlaku nie można. Dowie się, że jakieś zawody były i ktoś wygrał. Że można nie tylko po lesie jeździć, ale też na zawody przyjechać. Taki jeden obrońca (a może fanatyk) jednego z tytułów, dowie się może, kto to jest Paweł Sobczyk (i nie będzie przekręcał jego nazwiska).
Oczywiście trochę się nabijam i przedstawiam sprawy w krzywym zwierciadle, ale robię to specjalnie, żeby zmienić Waszą optykę na sprawę.

Gdyby była tylko jedna gazeta to chwalilibyśmy ją, że jest. Jak są dwie to znów jest porównywanie, rywalizacja, jakieś zapasy - niepotrzebnie. Przeżywaliśmy to jakiś czas temu między portalami i na pewno nie było to dobre.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 14.11.2008 13:12 
Jako anegdotę mogę opowiedzieć, że staraliśmy się o jeden model quada do testów. W odpowiedzi dostaliśmy:
- tak oczywiście, dostaniemy, jak tylko wróci za kilka dni, bo jest właśnie w drugiej gazecie na testach ....
- A to może nie ... poprosimy o niego za pół roku, macie jakiś inny model ?
:lol2:
Chcielibyście czytać w obu gazetach testy tego samego pojazdu ?
Bo ja nie.

Różnorodność ! To bardzo pozytywne zjawisko.
Mam nadzieję, że oba tytuły pozostaną niezależne i nie będą od siebie kopiowały w dążeniu do rzekomej doskonałości ...

PS. W następnym numerze - Cały ten szpej - na pół magazynu ! :figielek:

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 14.11.2008 14:32 
Quadzika nie miałem, nie wypowiadam się.
Co do ATV, mi czytało się bardzo przyjemnie.
Start jest zawsze trudny a szczególnie w tym środowisku. Tu szacunek do obu wydawnictw. Co do wszystkich uwag, znajdźcie info np. jak wyglądał pierwszy numer Playboy-a.
Będzie dobry zbyt, będzie podejrzewam i bardziej błyszczący papier i szminka lub bluzeczka gratis :D

Podsumowując dyskusję, w związku z zawałem naszego rynku wydawniczego wszelkiego rodzaju magazynami o tematyce ATV, większość z nas i tak będzie kupowała obie pozycje.

Mam rację, Panie i Panowie? :D


 
Profil

Rejestracja: 29.06.2008 09:24
Posty: 62
Miejscowość: Śląskie SPS
Quad: Już nie długo
PostWysłany: 02.12.2008 20:45 
kiedy wyjdzie 2 numer atvpolska?? bo quadzik wiem ze w styczniu

_________________
http://pl.youtube.com/user/MarcinBombardier


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.