Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Na quadach można jeździć legalnie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 09:06



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Na quadach można jeździć legalnie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 08.08.2008 11:53
Posty: 375
Miejscowość: Bytów
PostWysłany: 28.08.2009 19:50 
Na quadach można jeździć legalnie
Przeglądając strony natknąłem się na ten materiał prawda z 12 maja ale nadal aktualny i odwiedzany przez użytkowników internetu
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 8%26um%3D1


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.05.2009 18:05
Posty: 10
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Chińczyk_Tusker 250
PostWysłany: 29.08.2009 06:10 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Jak przeczytałem 60% odpowiedzi internautów to się załamałem, przecież po samych wypowiedziach widać że część społeczeństwa ma rozum w tyle ( czyt. w dupie). :płacz: Po prostu debile :zalamka:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2008 15:22
Posty: 433
Miejscowość: Myślenice
Quad: Iksiksce
PostWysłany: 29.08.2009 10:18 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
"myśliwi już walą - ale kapucyna kiblu nad fotami zakrwiawionej łani " hahahaha :wizi:


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.12.2008 15:32
Posty: 61
Miejscowość: Wrocław
Quad: AEON 180 Overland
PostWysłany: 29.08.2009 18:37 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Jezu poziom komentarzy iście zadziwiający na 10 stron może 4-5 mądrych komentarzy, a reszta o linkach itp.

_________________
Pozdrowienia!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2009 16:45
Posty: 10
Miejscowość: Katowice
Quad: Yamaha Grizzly 550 Czarny
PostWysłany: 04.09.2009 09:34 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Panowie nie ma co się wkurzać na takich ludzi. To są zwykli napinacze internetowi, ale powiem szczerze że raz miałem przypadek że koleś stał obok mnie na światłach i coś krzyczał głupiego że zaraz wyjdzie i dostane w ryja jak nie zabiorę tego złomu z ulicy, to mu powiedziałem żeby się tak nie napinał bo ja pierwszy mogę stać i dostanie w pysk. (nie chce się tu sam napisać albo coś w tym stylu ale jak to usłyszałem to miałem naprawdę ochotę wstać i mu przypier....lić).

Lepiej dać sobie spokój z takimi idiotami i ich ignorować, większość tych ludzi co tak mówi albo miała nieprzyjemne doznania z quadami albo po prostu żal im dupe ściska że nie mogą sobie kupić takiej maszyny.

_________________
"Na Świecie nie ma miejsc bezpiecznych, jeśli przyjdzie czas żeby odejść to trzeba będzie odejść"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.01.2008 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Dolny Śląsk
PostWysłany: 04.09.2009 11:14 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
A tak między nami Panowie... To po części też i naszych współbraci wina, którzy rozsierdzili społeczeństwo i służby leśne... Każdy z nas widział "kolegę" pędzacego prawie 80 km/h leśną drogą między ludźmi i dziećmi...albo grupę zapaleńców haratających młodnik.... Czyż nie? Ok. zazdrośc to wielka moc ale nienawiść jeszcze większa! Myślę, że z naszej strony (tych normalnych) należy "praca u podstaw" ze społeczeństwem... Mam na myśli na przykład sprzątanie lasu, akcje społeczne, no i uświadomienie że quady nie sa dla komunijnych dzieci...etc... Może by zacząc mówic i podkreślać zdarzenia w stylu "Quadwcy uratowali dziecko", "odwiedzili Dom dziecka" "Akcja Mikołajkowa"... Może społeczeństwo nabierze uznania? Oby...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 04.09.2009 11:23 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Panowie (nie wszyscy), po co powielacie poziom wypowiedzi z cytowanego forum, tym sposobem potwierdzacie opinię o naszym środowisku.
Nic trudnego kogoś nazwać epitetem, ale to jest oznaka że nic innego nie potrafię powiedzieć, że nie mam innych argumentów niż wyzwiska...

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 05.09.2009 20:36 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Cytuj:
wyprzedzil mnie taki jeden jadąc dosyc szybko i wzniecając tumany kurzu, takze nawdychałem się tego dosyc sporo. Kilka kilometrów dalej zatrzymał się wiec przejezdzajac postanowilem mu uswiadomic, ze nie jest sam w lesie. Na moją uwage, zeby może chociaz trochę zwolnil jak wyprzedza rower, bo potem rowerzysta wdycha tony kurzu i piachu, szczeniak odpowiedział: "nie da rady". No i dyskutuj tu z takim.

Cytuj:
Może trafię choć do jednego, który wczoraj wiózł na swym "sprzęcie" jeszcze dwóch pasażerów (wszyscy dzieciaki) i na rondzie na Wielkopolskiej w Gdańsku ledwo uszedł z parchatym życiem jak go postawiło w niezamierzony sposób na dwóch kółkach (dekle bez kasku i ochraniaczy).

Cytuj:
W Oliwie jakiś czas temu koleś jadący qadem przez las uderzył w wózek z małym dzieckiem. Uderzenie było na tyle mocne że dziecko wypadło z wózka na ziemię. Oczywiście sprawca uciekł.


Dopóki będą tego typu zachowania, a szczególnie przypadek pierwszy, taki będzie stosunek ludzi, których jedyny kontakt z quadami wyglądał, jak powyżej. Wielu z nich to pieniacze internetowi, ale z wielu wypowiedzi wynika szczera i uzasadniona niechęć.
Dopóki nie będziemy reagować na tego typu zachowania, nawet pies z kulawą nogą się za nami nie wstawi.
Szczególnie prypadek pierwszy. I nie chodzi tu o jakieś machanie ręką do przechodzących dzieci. Chodzi o to, żeby naprawdę zwolnić, mijając pieszych, gdy ktoś ma psa na długiej smyczy i nie zdąży go przyciągnąć i złapać za obrożę, zatrzymać się i gestem zapytać, czy można przejechać.

ArcziK napisał(a):
żal im dupe ściska że nie mogą sobie kupić takiej maszyny

Też mi faktycznie luksusowy zakup. Milion dolarów...
Podejrzewam, że bardziej żal d*** ściska tym, co sobie kupili i nie wyobrażają sobie nie zamanifestować posiadania poprzez zakurzenie całej okolicy i debilnego lansu poprzez zapierdzielanie koło grupy pieszych.

Zobaczcie sobie, niewiele komentarzy pod artykułem mówi o niszczeniu przyrody czy samym fakcie quada w lesie. Większość potępia uciążliwości spotykania quadów w lesie. Niebezpieczna prędkość, niezachowanie podstaw bezpieczeństwa na wspólnej drodze z pieszymi czy rowerzystamie czy po prostu brak kultury poprzez nadmierne kurzenie...


 
Profil

Rejestracja: 20.04.2008 23:13
Posty: 222
Miejscowość: Poznań
Quad: "Taki czrny z małymi kołami"
PostWysłany: 06.09.2009 16:31 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Ciekawi mnie jedno czy "kozacy" zapier... po lesie zastanowili się choć przez chwilę co się stanie gdy śmigając nawet tylko 60/h napotkają na wąskiej szutrowe ścieżce tuż na szczycie zakrętu drugiego "kozaka" jadącego...

:strzałka: w przeciwnym kierunku :zalamka:


 
Profil

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 08.09.2009 08:47 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
Prawdę powiedziawszy ludziom w tym kraju przeszkadza dosłownie wszystko :( Przykłady z moich przejażdżek rowerowych po lesie.
Kierowca Poloneza jadącego z naprzeciwka (ciekawe co robił w środku lasu :?: ) "pluł się", że blokuję mu przejazd :szok: Podobnie reagował kierowca skutera (również w środku lasu) - coś nerwowo gestykulował.
Innym razem starsza pani pukała się w czoło na mój widok :)
Fakt, że mój rower jest trochę nietypowy ;) (jest bardzo podobny do tego http://www.carbondesign.pl/rowery/trojkolowce.html tylko cały amortyzowany) ale to nie znaczy, że należy "czepiać się" wszystkiego co choć na jotę rożni się od ogólnie znanych rzeczy.
Dlatego przestałem zwracać uwagę na reakcje i komentarze typu "strzelać do nich", "rozciągać stalowe linki" itd.
Takie rzeczy piszą/mówią ludzie bez kultury osobistej i pieniacze.


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 08.09.2009 09:13 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
W mojej okolicy z coraz większą sympatią spotykamy się podczas jazdy.
-Napotkawszy za zakrętem dziewczyny jadące konno zatrzymaliśmy się wyłączając całkowicie silniki (Przejeżdżając ładnie się uśmiechały - dziewczyny, nie konie)
-Wracając z poligonu przez 3km miejcowości, którą musimy przejechać a nie ma tam asfaltu staramy się nie przekraczać 20-30km/h a w razie potrzby jeszcze mniej. Dzieciaki wybiegają z podwórek i nam machają. Czasami nawet mama z dzieckiem na ręku pokazuje małemu palcem na nas i macha ręką
- Kiedy w niedziele wyjeżdżamy z warsztatu sąsiedzi w oknach a jak wracamy to pytają się jak było.
-Z zawodów na lawecie widząc 3-4 gady zdarza się , że na stacji ludzie podchodzą i się pytają co to jest, jak działą, ile kosztuje, fajna zabawa...

Oczywiście zdarzają się wciąż złowrogie spojrznia, ale w zasadzie na tym się kończy.

Nie dalej jak przedwczoraj pojechaliśmy z kumplem za wioske na polną drogę przy okolicznych PGR-ach poćwiczyć sobie jazde na kole. Fakt, że zawracając wjeżdzaliśmy na prywatne pole ale już jest po żniwach a i tak ślady od ciągników są a nasze wcale nie zostawiały kolein ani nic.. widocznie stróż musiał zadzwonić na Policję bo przyjechali po jakiś 10 minutach... Kumpel ma rejestrację ja mam dokumenty też.. Podjechali...popatrzyli.. pojechali NIC :)

Natomiast sam byłem świadkiem jak Ci sami Policjanci zatrzymali "chińczyka" na rynku bo hałas robił.. i dobrze. Ja nie czaje po kiedo diabła wiara szpanuje po mieście.. po co w ogóle tym na ulicę wyjeżdżać??

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 19.05.2009 22:09
Posty: 8
Miejscowość: Kraków
Quad: Bashan BS200-S7... poprostu BaĹźant :D
PostWysłany: 14.09.2009 18:26 
Re: Na quadach można jeździć legalnie
"saymon"
jak ktoś ma quada zarejestrowanego to chyba po to go rejestrowal aby mogl wjechac na drogi publiczne. Nie mowie tu o jezdzie quadem do pracy codziennie rano, ale chocby dojechac z miejsca zamieszkania w teren lub na tor. Nie kazdy mieszka poza miastem i ma wiele terenow do jazdy odrazu obok domu. Mysle ze jazda po drogach publicznych to nic zlego ,oczywsicie majaca na uwadze przepisy rucho drogowego a nie te panujace w offroadzie.

Ja na szczecsie nie mialem jeszcze nieprzyjemnych historii, chociaz widac ze niektorym ostro rosnie gula jak widza quada ale obeszlo się bez incydentow.

Natomiast z tych przyjemnych spotkan kilka bylo. Raz gdy jechalem polna droga i z przeciwka jechalo dwoch panow wozem konnym, zjechalem z drogi zgasilem silnik i poczekalem az przejada, spotkalo się to z podziekowaniem z ich strony czego się nawet nie spodziewalem.
Innym razem spotkalem w lakach kobiete z dzieckiem okolo 2-3 lata. Widzac ich zwolnilem maksymalnie, przysuwajac się skrajnie do przeciwnej krawedzi drogi. Kobieta oczywiscie też się zatrzymala trzymajac dziecko kurczowo za reke ale usmiech zagoscil na jej twarzy.

Zycze wszystkim tylko tych milych spotkan !!!!!!

_________________
Kazdy jezdzi tym na co go stac... :D


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.