Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 12:43



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2010 19:09
Posty: 7
Miejscowość: Wielkie Podhale
Quad: Podhale Fasci Group ;)
PostWysłany: 17.05.2010 19:24 
Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie
Dziewięciolatek miał groźny wypadek prowadząc quada. Wszystko działo się na oczach ojca chłopca.

W niedzielę, około siedemnastej, dziewięcioletni chłopiec którym opiekował się jego ojciec jeździł po placu parkingowym w Łapszach czterokołowcem marki Polaris.

Chłopiec niewprawnie manewrował pojazdem, aż go w końcu wywrócił. Niefortunny kierowca odniósł wiele poważnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala w Krakowie Prokocimiu.

- Apelujemy do osób jeżdżących na quadach o zachowanie ostrożności. Przypominamy, że to na rodzicach ciąży obowiązek sprawowania nadzoru nad właściwym i odpowiedzialnym korzystaniem z tego typu pojazdów przez dzieci – przekonuje Roman Wolski, rzecznik prasowy nowotarskiej policji. mk

Za: Tygodnik Podhalański
http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index ... p=&id=8852

_________________
WALKA TRWA!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2010 20:16
Posty: 215
Miejscowość: Wierzchowice
Quad: rene 800 xc , Rincon 680 i coś tam jeszcze :-)
PostWysłany: 17.05.2010 20:31 
Re: Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie
takich sytuacji niestety w najbliższym czasie będzie coraz więcej , te komunie ....


 
Profil
ATV Lady
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.03.2007 15:59
Posty: 138
Miejscowość: Łódź / Konstatynów Łódzki
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 17.05.2010 21:28 
Re: Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie
No niestety quad to nie zabawka niestety. Pewno niektorzy na mnie naskocza za to co teraz napisze, ale najlepiej by bylo gdyby quad kosztowal najmniej kolo 10tys, wtedy nie bylo by masy wypadkow z udzialem dzieci, kupowali by ci, którzy naprawde sa zapalencami, malo który rodzic by wywalil tyle kasy na zachcianke,a tak masowka quadow leci za 2 tys i dzieciaki szaleja wzdluz ogrodzen po 30 razy wkurzajac ludzi do tego stopnia,ze na sam widok z checia siegneli by po kamien. Pewno wiele osob nie zgodzi się z tym, ze to by pomoglo,bo kultura,wychowanie nie idzie w parze z zasobnoscia portfela, jednak patrzac na sytuacje chocby sprzed 3 lat gdzie nie spotykalo się tylu quadow , a już na pewno nie male dzieciaki, to teraz u mnie conajmniej 5 pseudoquadow - strach wsadzac dziecko - lata caly dzien w jedna i druga,kurzac, straszac przechodniow i niestety sa to dzieci w wieku ponizej 14lat . Czesto bez kasku,ochraniaczy i wozac kolegow.

_________________
" Czasami w lesie spotykam prawdziwych szaleńców. Pędzą na złamanie karku wbrew własnemu rozsądkowi.
Naprawdę czasami aż trudno ich wyprzedzić " ;)

Pozdrawiam - Alicja http://picasaweb.google.com/ExtremeSquad
EXTREME SQUAD


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 20.05.2010 12:16 
Re: Nieszczęśliwy wypadek chłopca na quadzie
Czasem tak bywa, że przeceniamy swoje umiejętności. Dobrze, że chłopak nie jest w ciężkim stanie. Wtedy dopiero by się pojawiła nagonka, że quady to zło i tym podobne.

Ahh te komunie... Ja dostałem rower i wypasiony zegarek(Casio :oczy: ) i byłem wręcz wniebowzięty. Natomiast teraz quad/skuter to norma. Rok temu byłem również na komunii, gdzie dzieciak dostał quada. Przygodę skończył po niecałym miesiącu z rozwalonym sprzętem, wstrząsem mózgu i pękniętą czaszką. Popisywał się przed kolegami i walnął w mur. :|
Ja swoją przygodę zacząłem również bardzo młodo, jednak pierwsza jazda odbyła się z instruktorem(śmigałem z godzinkę w kółko) Długo czekałem na własną maszynę, ale gdy już się doczekałem to podchodziłem do niej z szacunkiem i rozsądkiem. Teraz przyznam szczerze, że trochę gorzej z moim rozsądkiem, ale na szczęście i umiejętności są większe, więc ryzyko się niweluje. :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.