Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - koniec jazdy po pustyni
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 08:00



Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
koniec jazdy po pustyni 
Autor Wiadomość
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 24.07.2010 07:09 
Re: koniec jazdy po pustyni
domin159 napisał(a):
70km/h wchodzę w zakręt bokiem (były drzewa i nie było widać co jest dalej)

..a gdyby tak
domin159 napisał(a):
na drodze

stało małe dziecko to też byś je skosił tylnymi kołami ? :zalamka:

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 24.07.2010 08:42 
Re: koniec jazdy po pustyni
Waldo napisał(a):
domin159 napisał(a):
70km/h wchodzę w zakręt bokiem (były drzewa i nie było widać co jest dalej)

..a gdyby tak
domin159 napisał(a):
na drodze

stało małe dziecko to też byś je skosił tylnymi kołami ? :zalamka:


nikt tam nie chodzi. ale masz rację. to było nie odpowiedzialne a mojej strony bo mogło coś/ktoś tam być.

_________________
Suzuki!


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 24.07.2010 09:04 
Re: koniec jazdy po pustyni
Trzeba uważać, jeden mały błąd i może już być tragedia ;)

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 24.07.2010 11:59 
Re: koniec jazdy po pustyni
wiem. wstyd mi :oops:

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 24.07.2010 22:02 
Re: koniec jazdy po pustyni
A tak wracając do tematu, to nie zgadzam się z tym, że "zieloni" najbardziej są niebezpieczni ;)
"Przez najbliższe trzy dni patrole leśników, policji, wojska, członków kół łowieckich i ekologów, będą kontrolowały teren i obrzeża jedynej polskiej pustyni - informuje "Dziennik Polski".
W każdej chwili może nam wyskoczyć jakiś członek koła łowieckiego i nas zwyczajnie upolować! Zapewne będzie poruszał się quadem, bo przecież czym innym? :oczy:
Generalnie denerwuje mnie jedno: jak to pustynia i szalejący "wśród drzew?" chwila, to czyżbym miał mylną opinię na temat definicji "pustynia"?
Proszę, niech zagrodzą tereny w obrębie młodnika, proste. Niech wydzielą kawał pustyni dla pieszych, a nawet niech wydzielą kawał pustyni dla off-roadowców, jeszcze prostsze. Niech Ci ekolodzy się o piasek nie martwią, ten zapewne nie wyginie. Jeśli chodzi o drzewa, to według Wikipedii na pustyni odbywa się intensywne wycinanie lasów, które poszerza tereny "piaskowe" Jednak tu dzieją się cuda, raz na pustyni sieje się las, raz go wycina w celu odkrycia "pustyni"
Jednak wszystkiemu są winni ludzie, którzy zamiast podziwiając widoki pieszo, używają do tego pojazdów Ehh... a to pech... :oczy:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 25.07.2010 19:32 
Re: koniec jazdy po pustyni
To prawda co do obławy. Pustyni dziś pilnowała Żandarmeria Wojskowa i po Pustyni jeździli Leśni na quadach i było ich jak mrówek.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2008 11:45
Posty: 421
Miejscowość: Dąbrowa G, Żarki L, Ogrodzieniec
Quad: 1325
PostWysłany: 25.07.2010 19:34 
Re: koniec jazdy po pustyni
Słyszałem że akcja trwa 3 dni, więc luzik 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 25.07.2010 19:38 
Re: koniec jazdy po pustyni
Damiandg napisał(a):
To prawda co do obławy. Pustyni dziś pilnowała Żandarmeria Wojskowa i po Pustyni jeździli Leśni na quadach i było ich jak mrówek.

pokazywali na TVP Info Katowice w Aktualnościach. Cyfra mi wysiadła i nie było na co patrzeć.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 25.07.2010 20:24 
Re: koniec jazdy po pustyni
jaqp93 napisał(a):
Słyszałem że akcja trwa 3 dni, więc luzik


będą pilnowali przez 3 dni a później ludzie będą dalej jeździli

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 25.07.2010 20:46 
Re: koniec jazdy po pustyni
http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/ ... ni/2203426


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 25.07.2010 21:26 
Re: koniec jazdy po pustyni
jak mnie denerwują ci ekolodzy. nic nie robią tylko zakazy dają i kasiorę zarabiają zamiast dać miejsce do pojeżdżenia legalnie. nic tylko tu nie można bo tu rośnie coś tam, tam nie można bo coś tam jest itp.

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 26.07.2010 09:39
Posty: 5
Miejscowość: Zawiercie
Quad: DIABLO 200
PostWysłany: 26.07.2010 09:52 
Re: koniec jazdy po pustyni
Macie mylne pojęcie o ekologach i to bardzo, Większość z nich robi to na zasadzie wolontariatu nie zarabiając nawet złotówki, Przeważnie każdy pracuje w innej pracy a ekologią zajmuje się po pracy. Co do drzew na Pustyni Błędowskiej to bywam tam czasami i podejrzewam że chodziło im w mediach o drzewa i rośliny rozjeżdżane podczas dojazdów do pustyni i jak przecinacie przez Rzekę Białą Przemszę na drugą stronę. Choćby wydzieliło się nam miejsca do jazdy po terenie to i tak było by za mało adrenaliny i byśmy wyjeżdżali gdzie się da, niestety taka jest prawda. Co do tego że niby nic nie niszczymy jeżdżąc to znalazłem kilka artykułów i kilka zdjęć gdzie niby nic nie niszczymy a po nas są brzózki połamane.
http://forum.przyroda.org/topics59/slas ... 3b22cb0edb
No i druga sprawa bo też się dowiedziałem ten koleś co się wywrócił był z kolegami , Jak się wywalił żaden kolega mu nie pomógł, a mógł przecież zginąć przygnieciony przez taką maszynę. Wszyscy uciekli i gdzie ta nasza pomoc dla innych? Może jakby mu ktoś szybko pomógł się pozbierać zdążyły jeszcze nawiać. Obserwowałem przez dni tą akcje bo też jestem z okolicy i wiem ze będą bardzo często organizowane takie akcje na tym terenie tylko już bez żadnego szumu medialnego. Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 26.07.2010 10:37 
Re: koniec jazdy po pustyni
nie twierdzę, że ekolodzy coś zarabiają na swoich akcjach, ale sami nie mają świadomości o tym jak bardzo ich działania mogą szkodzić. Przykład: wcielenie obszaru z nowo postawionym wyciągiem narciarskim do natury2000, dzięki takim działaniom nie można przeprowadzać nowych inwestycji które są konieczne do rozwoju. Wniosek: gruba kasa równie dobrze mogła zostać wciśnięta psu pod ogon, bo trzeba ratować drzewka, które w tym miejscu są dokładnie takie same jak w każde inne, a i tak za nie długo zeżre je jakiś robal.

Możemy tak dyskutować bez końca, ale moim zdanie eko-talibowie, nie różnią się niczym od moherowych szwadronów, broniących iksa pod pałacem.

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 26.07.2010 11:03 
Re: koniec jazdy po pustyni
popieram cię qzel

nic na tym nie zyskują oprócz tego że mówi się o tym w telewizji

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 18:46
Posty: 238
Quad: brudny
PostWysłany: 26.07.2010 11:30 
Re: koniec jazdy po pustyni
też dorzucę kilka zdań od siebie. prawdą jest że nie wszyscy fani off roadu zachowują się tak jak powinni ale widząc na pustyni śmietniki, wszędzie leżący azbest w postaci eternitu dziwie się że nikt nie pokazuje takich zdjęć. ale to już jest zbytnio oklepane i nie medialne. a biedni ludzie ze wsi dalej wywożą co chcą i narzekają na bandytów na quadach
jeśli myślicie że ekolodzy robią coś w czynie społecznym to moim zdaniem źle myślicie. Zawsze chodzi o kase
już przebąkują coś o karczowaniu pustyni - kasa i to duża, później wymyślą że za wejście do lasu każdy zapłaci i tak dalej, a quady tylko w tym przeszkadzają.
może niewiele ma z tym wspólnego miejsce które niedawno odwiedziłem na jurze a mianowicie góra zborów nie daleko Kroczyc . jeszcze kilka lat temu było to zwykłe miejsce odwiedzane przez turystów. teraz stworzyli tam rezerwat za wejście do którego trzeba zapłacić, chcesz wejść do jaskini, musisz zapłacić dodatkowo,
ale nie to ścięło mnie z nóg. w pobliżu jaskiń postawili tabliczkę CZYNNA OCHRONA PRZYRODY . I w ramach tej ochrony przyrody kawał lasu został wykarczowany, cały teren przekopany, wejścia do jaskiń zamurowane po czym wyrwane w skale w innym miejscu - widząc coś takiego pękło coś we mnie - ekologia to tylko biznes, nic innego. i to samo zrobią z pustynią.

_________________
połamane plastiki, poobijane kości a człowiek i tak rozumu się nie nauczy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.