Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - koniec jazdy po pustyni
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 02:37



Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
koniec jazdy po pustyni 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 26.07.2010 11:36 
Re: koniec jazdy po pustyni
Mnie dziwi tylko jedno,

czy Polska ma się rozwijać, mają budować drogi, autostrady i np. wyznaczać nam tereny do jazdy tak jak jest na zachodzie? albo ma zostać jednym wielkim skansenem przyrody?


 
Profil WWW

Rejestracja: 26.07.2010 09:39
Posty: 5
Miejscowość: Zawiercie
Quad: DIABLO 200
PostWysłany: 26.07.2010 11:41 
Re: koniec jazdy po pustyni
technik napisał(a):
jeśli myślicie że ekolodzy robią coś w czynie społecznym to moim zdaniem źle myślicie. Zawsze chodzi o kase
już przebąkują coś o karczowaniu pustyni - kasa i to duża, później wymyślą że za wejście do lasu każdy zapłaci i tak dalej, a quady tylko w tym przeszkadzają.

Mylicie pojęcia i to bardzo ekolog na tym nic nie zarobi, zarobią na tym gminy i starostwa i firmy podstawiane przez nich do karczowania na terenie których Pustynia się mieści. Ludzie zacznijcie najpierw czytać dopiero jak poznacie wiedzę na dany temat piszcie bo jest tego bardzo dużo w internecie co się tam dzieje na Pustyni. Jako że mieszkam w niedalekim sąsiedztwie Pustyni interesuję się tym jednak swoim quadzikiem wole jechać dalej na piaskownie i mieć święty spokój, a nie uciekać i rozglądać się cały czas za siebie.
Tutaj macie artykuł kto na tym na pewno zarobi:
Cytuj:
Pustynia Błędowska znów będzie pustynią

Pustynia Błędowska zostanie oczyszczona z zarastających ją drzew, krzewów i niewypałów. Gmina Klucze w sierpniu podpisze z Komisją Europejską ostatnie dokumenty. Dostanie około 9 mln zł. Pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym roku.
- Mamy już potwierdzenie, że nasz wniosek przeszedł - cieszy się Małgorzata Węgrzyn, wójt gminy Klucze. - To największa kwota, jaką naszej gminie udało się jednorazowo zdobyć - podkreśla pani wójt. W tej chwili Pustynia Błędowska nie przypomina prawdziwej pustyni. Prawie cały jej teren jest zarośnięty, głównie sosnami i wierzbą kaspijską. Tylko teren wojskowego poligonu to kilkadziesiąt hektarów piachu, ale i tak poprzerastanego krzewami. Tam jednak nie wolno wchodzić.

- Niedługo pustyni nie byłoby widać - przyznaje pracownica Urzędu Gminy w Kluczach Agnieszka Mól-Klichowska, która pisała wnioski o dotacje. Gmina złożyła wnioski o unijne pieniądze do dwóch instytucji. Program Life + pokryje 50 procent kwoty, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej -45 procent. Resztę, pięć procent, trochę ponad 400 tys. zł, będzie musiała dołożyć gmina. Pieniądze ma już zabezpieczone.

Ostatnie wnioski, już po weryfikacjach, w wersji papierowej zostały wysłane kilka dni temu.
- Na 99 procent dostaniemy te pieniądze - mówi pani Agnieszka, nie chcąc zapeszyć. Za 9 mln zł dotacji uda się odsłonić około 400 hektarów po południowej stronie pustyni, od strony Klucz.

Sukces gminy cieszy Mariana Pajdaka, prezesa stowarzyszenia Polska Sahara.
- Większość rosnących tu roślin to po prostu chwasty lub sztuczne nasadzenia. Pustynia tylko zyska na pozbyciu się ich - podkreśla Pajdak.

Mieszkańcy gminy liczą na pracę. - Może w końcu zjadą do nas turyści, bo przecież nasza pustynia to ewenement na skalę europejską - mówi Sebastian Curyło z Klucz. - Teraz każdy, kto tu przyjeżdża i wychodzi na Czubatkę, nie kryje rozczarowania. Widać tylko drzewa - mówi młody mężczyzna.


Tylko piach

Pustynia Błędowska ma 33 km kwadratowe powierzchni. Powstawała po wyrębie drzew na potrzeby kopalń i jednoczesnym obniżeniu wód gruntowych od średniowiecza. Miała nawet 150 km kwadratwych. W latach 50. w części pustyni zasadzono wierzbę kaspijską i sosnę. Kręcono tu film "Faraon" na podstawie powieści Bolesława Prusa. Jeszcze w latach 50. występowało tu zjawisko fatamorgany.


 
Profil
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 26.07.2010 11:44 
Re: koniec jazdy po pustyni
Dave2424 napisał(a):
- Większość rosnących tu roślin to po prostu chwasty lub sztuczne nasadzenia. Pustynia tylko zyska na pozbyciu się ich - podkreśla Pajdak.

chwasty chronione programem Natura 2000 - to jest dobre


 
Profil WWW

Rejestracja: 26.07.2010 09:39
Posty: 5
Miejscowość: Zawiercie
Quad: DIABLO 200
PostWysłany: 26.07.2010 12:00 
Re: koniec jazdy po pustyni
To jest właśnie podejście jednego kolesia który nie ma pojęcia tak naprawdę o czym piszę i mówi a pewnie najwięcej na tym zarobi ;) Koleś ściągnął tu gdzieś ze śląska właśnie za kasą. Oczywiście nie jestem jakimś zagorzałym ekologiem żeby bez sensu do drzew się przywiązywać i jestem za tym żeby było jak najlepiej ludziom tzn budowa dróg, autostrad itp. ale zawsze można przecież znaleźć jakieś rozwiązanie. Dopóki rządzą nami tylko tacy którzy chcą się nachapać będzie tak jak jest i tego się nie zmieni może kiedyś dojdzie do jakiegoś pospolitego ruszenia bo przecież wszystkiego wytrzymać się nie da ;/

-- dodano 26.07.2010 13:00 --

Niestety nie mogłem już edytować więc napiszę nowy post
Tak dla wyjaśnienia nawet dla tego Pajdaka no i Quadi dla Ciebie:
Na obszarze Pustyni Błędowskiej rośnie jeszcze 6 gatunków, które zostały umieszczone na krajowej liście gatunków prawnie chronionych, w tym 4 podlegające ochronie ścisłej
i 2- częściowej. Są nimi: dziewięćsił bezłodygowy, kruszczyki- rdzawoczerwony
i szerokolistny, pomocnik baldaszkowy, kalina koralowa, kruszuna pospolita.
W świecie zwierząt wielką osobliwością pustyni był bardzo rzadko spotykany ptak kulon
Gnieżdżący się na rozległych piaszczystych powierzchniach.
Na piaskach pustyni słabo porośniętych sosną licznie występuje nieczęsty już w Polsce skowronek borowy. Spotkać też można świergotka polnego oraz jaszczurkę zwinkę.
W piasku można obserwować norki owadów: taszczyn(polujący na pszczoły), sczerklina (poluje na gąsienice), fardzanka (poluje na różne owady).
Wśród trawiastych muraw i płatów macierzanek rośnie czerwiec trwały. Na jego korzeniach żyje owad pluskwiak równoskrzydły.
To pierwsza strona wygooglowana więc nie są to tylko chwasty ale i rośliny chronione i zwierzęta które giną pod naszymi kołami.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 26.07.2010 12:02 
Re: koniec jazdy po pustyni
Mnie rozwaliło to że ekolog mówił o tym że na leśnych drogach znajdywał rozjechane sarny. To jak szybko po wybojach musiał jechać samochód czy quad że rozjechał sarnę no chyba że sarna nie chciała zejść z drogi i wtedy mógł ją przejechać. Ekologia to głupie hobby.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 26.07.2010 12:05 
Re: koniec jazdy po pustyni
Dave2424 napisał(a):
może kiedyś dojdzie do jakiegoś pospolitego ruszenia

w pospolitym ruszeniu ludzi łączy wspólny cel, nie realne




Damiandg napisał(a):
Ekologia to głupie hobby.

ale darmowe i można sobie pokrzyczeć i po rozkazywać innym, poczuć się ważniejszym

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 26.07.2010 12:13 
Re: koniec jazdy po pustyni
No ale nie na quadzie jakbyś potrącił dużą sarnę to raczej byś nie pojechał dalej quadem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 26.07.2010 09:39
Posty: 5
Miejscowość: Zawiercie
Quad: DIABLO 200
PostWysłany: 26.07.2010 12:13 
Re: koniec jazdy po pustyni
Damiandg napisał(a):
Mnie rozwaliło to że ekolog mówił o tym że na leśnych drogach znajdywał rozjechane sarny. To jak szybko po wybojach musiał jechać samochód czy quad że rozjechał sarnę no chyba że sarna nie chciała zejść z drogi i wtedy mógł ją przejechać. Ekologia to głupie hobby.

Nie chcę sam się oskarżać ale też bym potrącił sarenkę na dukcie leśnym wypadłem zza zakrętu no i stała taka mała odbiłem w las bo co mi innego zostało ;/Na pustyni zwłaszcza od strony klucz są te drogi pożarowe tam można niesamowite prędkości rozwijać tak więc o wypadek nie trudno.
qzel dokładnie tak mogło by być niestety ;) fajny filmik


 
Profil

Rejestracja: 26.07.2010 09:39
Posty: 5
Miejscowość: Zawiercie
Quad: DIABLO 200
PostWysłany: 26.07.2010 12:17 
Re: koniec jazdy po pustyni
Na szczęście ta była mała i zdążyłem jej przed nosem odbić. Podejrzewam że chodziło też o inne zwierzęta jak ptaki, zające itp a materiał w ogóle było widać że powycinany bo nawet ten ekolog jakoś tak jakby z kontekstu wyrwany, też mnie kiedyś gdzieś nad morzem dorwali z telewizji kiedyś i jak później materiał oglądałem to były moje może z 10 słow a produkowałem się przed tą kamerą z 5 minut a oni puścili 1/20 tego co mówiłem ;)


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 26.07.2010 23:55 
Re: koniec jazdy po pustyni
;)

Image


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk

Rejestracja: 14.04.2008 16:59
Posty: 953
Quad: (Panzerkampfwagen VI Tiger ( SdKfz 181)
PostWysłany: 27.07.2010 15:13 
Re: koniec jazdy po pustyni
Pustynia Błędowska zostanie oczyszczona z zarastających ją drzew, krzewów i niewypałów. Gmina Klucze w sierpniu podpisze z Komisją Europejską ostatnie dokumenty. Dostanie około 9 mln zł. Pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym roku . Ja im to oczyszcze za jedyny milion i to w jeden weekend,kto z was staje do przetargu,może znajdą się ciekawsze oferty


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 27.07.2010 17:24 
Re: koniec jazdy po pustyni
Jacek, problem w tym że zrobisz to nie EkoLogicznie a EgoLogicznie ;)


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 27.07.2010 17:38 
Re: koniec jazdy po pustyni
jkarB12 dobre :wizi:

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.07.2010 18:37 
Re: koniec jazdy po pustyni
W jaki sposób chcesz to zrobić w jeden weekend :?:


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk

Rejestracja: 14.04.2008 16:59
Posty: 953
Quad: (Panzerkampfwagen VI Tiger ( SdKfz 181)
PostWysłany: 27.07.2010 20:16 
Re: koniec jazdy po pustyni
Na razie się zastanawiam ale do jutra dam ci znać na PW


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.