Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:25



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2006 22:39
Posty: 141
Miejscowość: Wanaty k. Częstochowy / Łódź
Quad: G700 Ducks Unlimited Edition
PostWysłany: 09.08.2010 13:04 
artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,8228 ... zego_.html


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.02.2006 20:47
Posty: 16
Miejscowość: wiocha - dolnyśląsk
Quad: ltz 400...hell yeah...;-)
PostWysłany: 09.08.2010 18:40 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Zamiast robic tyle szumu samorządy zrobilyby tory ,ktore wszytskim przeszkadzają jakiegos powodu jak np.fajny w Nowej Rudzie zamkniety bo 2 chłopów miało problem ze po hałdach "pierdziawki jeżdzą" mimo że to szczere łaki stojące odłogiem a miasto laske kładzie.. normalnie krew człowieka zalewa ...panowie jak bedziemy mieli taką prasę to słabo wiedze nasze jezdzenie w tym kraju ..;-(
Pozdrowionka


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 09.08.2010 19:24 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Nie rozumiem takiego gadania. To mniej więcej jak z pożarem lasów. Ekolodzy trąbią, że zginęła biedna mrówka a inne nie mają domu, ptaszek stracił pożywienie.... bla bla bla i tak dalej.
Jechałem dziś przez łąki (objęte programem NATURA 2000) i pasą się na nich krowy i konie. Na quada nie reagują absolutnie!!! Przejechałem od stada może jakieś 20metrów i zero reakcji- podniosły łby, spojrzały i dalej zajęły się skubaniem trawki. Spotkałem też sarnę - stanęła, spojrzała i pobiegła wcale nie śpiesznie.
Gdy spotykam ludzi zawsze zwalniam i powolutku mijam.
Więc nie mogę pojąc o co tym debilom chodzi. Komu to przeszkadza, czemu w ludziach taka zawiść. Ostatnie dni pokazują, że Polacy potrafią się kłócić o wszystko i skakać sobie do gardeł. Skąd w nas tyle złości?
Kiedy minister Drzewiecki powiedział, że Polska to dziki kraj miałem mieszane uczucia. Ale jak się tak bardziej zastanowić to jest to szczera prawda....
A będzie coraz ciężej :zalamka:
nie wiem po co ja to wszystko piszę, szkoda energii.. ehhh


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.08.2010 19:38 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
stanisław tak jak piszesz . W 2009 roku podczas naszej wyprawy na Mazury przejeżdżaliśmy bodajże w woj. świętokrzyskim obok siedlisk czarnego bociana, dodam , że w odległości około 300 metrów od tych siedlisk drogą udostępniona dla ruchu kołowego . Czuliśmy pewny dyskomfort moralny. Ale ptaki nic sobie nie robiły z Naszej obecności. Zatrzymaliśmy maszyny i podziwialiśmy je w ich naturalnym środowisku. Piękny widok.
Ale w oczach co po niektórych pseudo ekologów jesteśmy barbarzyńcami. Dla mnie takie stanowisko nie jest zrozumiałe . Obok tego siedliska przejeżdżają zapewne traktory , samochody ale to my jesteśmy tymi BE.

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 09.08.2010 20:16 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Jak czytam takie artykuły w prasie to zastanawia mnie czy taki ekolog jak idzie do lasu to podnosi każdy listek przed sobą sprawdzając czy nie nadepnie czasem na jakiś rzadki okaz i czy jak wali klocka w krzakach to najpierw sprawdza czy rośliny wokół niego nie są chronione bo przecież nie powiniech chronionym liściem dupska podcierać wkurza mnie takie przesadne manifestowanie poglądów ekologicznych


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 09.08.2010 20:24 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Piro właśnie do tego dążę. Zwierzęta traktują quady tak jak traktory. Dodam, że łąki po których jeździłem są w większości koszone. I ludzie nie robią tego ręcznie... Koszą traktorami, często dwa razy do roku i jakoś nikt problemu z tego nie robi.
Powiem więcej. Ostatnio byłem w lesie. Na terenie około 10ha punktowo prowadzona jest ścinka drzew. Panowie, drogi są tak zaorane, że ośką ciężko przejechać... Miejscami koleiny do kolan... Ale i tak będzie na nas, że raz przejechałem i droga zniszczona :zalamka: Komentarz chyba zbędny


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.08.2010 20:31 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
stanisław napisał(a):
:zalamka: Komentarz chyba zbędny

Oj zbędny :zalamka:

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 09.08.2010 20:49 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
najbardziej trafiło do mnie to:
Cytuj:
Wiem, o czym mówię, bo kiedyś badałem życie w drogach na poligonie.

teraz już wiem na co pójdzie ten 1% Vatu

Z moich obserwacji wynika, że zwierze szybciej zaczyna uciekać na widok człowieka (piechura) niż np. rowerzysty czy quada. Przecież jak by aż tak bardzo płoszył je hałas nie mielibyśmy okazji oglądać ich z tak bliska, przecież słyszały by na dobre 200m, że coś jedzie i miały by czas na ucieczkę.

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 16.08.2010 23:15 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Zazdrość,zawiść i jeszcze raz zazdrość.w tysiącach form i metod.I dalej jeżdże.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.04.2009 12:16
Posty: 126
Miejscowość: Kłodzko
Quad: Nie mam nad czym mocno ubolewam... ;(
PostWysłany: 17.08.2010 07:05 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Ostatnio jadąc przez las zauważyłem z drogi "dzikie" wysypisko śmieci. Podjechałem bliżej i byłem załamany. Jeżeli nie uda mi się sprzedać quadów do września to jadę tam, biorę aparat zbieram te śmieci wywożę i daję do gazety artykuł ze zdjęciami. Niech ludzie wiedzą że to nie quady niszczą lasy...
A co do artykułu to zastanawia mnie jedno. Skoro mogli zrobić tor dla rowerzystów dlaczego nie mogą zbudować takiego toru dla quadów ? Przecież niewiele się różnią...

_________________
sanitas animalium pro salute homini...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2009 22:05
Posty: 1378
Miejscowość: Toruń
Poprzednie quady: ACCES 250, R350, LTZ 400, DS 650, KFX 450, LTR 450
PostWysłany: 18.08.2010 22:05 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
"Mimo że dla wielu jazda quadem to obciach, wciąż przybywa jej miłośników." - jak myślicie powiedział to maniak motoryzacji czy "Polski jajo głowy" ? :| Potrafia pisac ze niszczymy i dreczymy zwierzeta w lasach... a gdzie mamy jezdzić-może po podwórku? (wtedy problem że hałasujemy sąsiadom) :okok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 18.08.2010 22:27 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
arturatv wiesz to nawet nie chodzi o to czy jajo głowy czy maniak motoryzacji. Trzeba oczernić quadowców to się pisze co do głowy przyjdzie. Tak to już u nas jest, że jeśli ktoś ma odrobinkę więcej, to od razu trzeba go piętnować. Do większości nie dociera, że to forma spędzania wolnego czasu, przyjemność, która nikomu postronnemu nie musi szkodzić. Dla wielu quadowanie to wybryk, zachcianka chłopaczków z bogatymi rodzicami. Ludzie nie mogą pojąć, że jazda po bezdrożach czy upapranie się po uszy w błocie może być nie lada zabawą, przyjemnością.
Quad jeszcze długo będzie kojarzył się z tym, że ktoś nie ma co z pieniędzmi robić. Taka chyba już nasza mentalność. Ktoś ma więcej- źle, ktoś chce inaczej, nowocześniej- też źle. Dlaczego jesteśmy tacy nieufni, podejrzliwi i zawistni? Tego nie pojmę ale to jest fakt.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 18.08.2010 13:11
Posty: 104
Quad: Może jeszcze będzie... a może nie :p
Poprzednie quady: Kingway Terminator 250 i Keeway GTX 300
PostWysłany: 19.08.2010 10:49 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Niestety to jest ta Polska zawiść. Ktoś kogo nie stać na quada próbuje zniszczyć i uniemożliwić jazdę na quadzie komuś kto ma to szczęście być posiadaczem quada. Tutaj przypomina mi się ten dowcip: Pan Bóg podchodzi do rolnika i pyta się czy on chce mieć jedną krowę więcej czy Bóg ma zabić krowę sąsiada. Rolnik wybiera tą drugą opcje. Możliwe że trochę to przekręciłem ale myślę że wiadomo o co chodzi.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 19.08.2010 19:04 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Tak,niestety,te stare ubeki na emeryturkach,też są upierdliwe,może go i stać ale to znowuż już nie może,no to rusza kontakty i póżniej czytam ,jak dziś w tym szmatławcu,kronice beskidzkiej, że znowu quady,że bezczelni.I takie tam.Trzeba coś chyba z tym zrobić,bo tu nie wolno,to niemożna,nic nie wolno.Według mnie nie ma co mówić -wybudujcie nam tory-czy-gdzie mamy jeżdzić? bo to trochę głupie i naiwne.Akurat w okolicy mam spokój ale chętnie wybrałbym się np do Torunia jakąś znakowaną i legalną trasą dla quadów.Jakieś pomysły?


 

Rejestracja: 18.08.2010 13:11
Posty: 104
Quad: Może jeszcze będzie... a może nie :p
Poprzednie quady: Kingway Terminator 250 i Keeway GTX 300
PostWysłany: 20.08.2010 09:33 
Re: artykuł z łódźkiego dodatku Gazety Wyborczej z dn 9/08/2010
Ja w okolicy też mam spokój. Pytanie jak zareagują na drugiego quada, ale teraz jak bedą dwa jeden za drugim z jednego domu to już może nie być tak spokojnie. Ale 3 km dalej już takiego spokoju nie mam.
Czy jakieś pomysły? Jedynie próba kreowania dobrego wizerunku w okolicy i najważniejsze w mediach.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.