Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Podatek quadowy...lol
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 13:37



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Podatek quadowy...lol 
Autor Wiadomość
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.06.2008 18:36
Posty: 1227
Miejscowość: Warszawa
Quad: 680FA
PostWysłany: 01.09.2010 08:39 
Podatek quadowy...lol
źródło: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/nowym-podatkiem-w-quady,1525943

Od 1 września quady, meleksy, skutery śnieżne, są obłożone akcyzą tak samo jak samochody osobowe.

Nabywcy zapłacą od ceny zakupu 3,1-procentowy podatek. To efekt wejścia w życie nowelizacji ustawy akcyzowej, informuje "Puls Biznesu".

Zarejestrowanych quadów jest w Polsce 22-24 tysiące. Można się nimi poruszać po drogach publicznych. Nikt nie wie ile tego typu pojazdów jest niezarejestrowanych. Są szacunki, że może ich być ponad 100 tys. Rząd chce wprowadzić obowiązek rejestracji wszystkich quadów; budżet państwa zyskałby dodatkowy dochód.

Najprostsze quady, importowane z Chin można kupić już za 2 tys. zł. Stają się one coraz popularniejszym prezentem komunijnym. Pojazdy profesjonalne, z większymi silnikami, mogą kosztować nawet 40-60 tys. zł.

Jak nowy podatek wpłynie na popyt? Jakub Rymkiewicz - menedżer w dziale sprzedaży motocykli w Honda Polska - twierdzi, że w przypadku quada za 30 tys. zł akcyza wyniesie ok. 1 tys. zł. Jeśli ktoś chce kupić taki pojazd, to akcyza go nie przestraszy, uważa ekspert.

_________________
Dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie nie różnią, tylko nazwą - Chińczyk i Japończyk. Chyba tylko jak Chińczyk jest chłopcem a Japończyk dziewczynką to się różnią - płcią. Ale to już tak jak u ludzi.


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 01.09.2010 09:49 
Re: Podatek quadowy...lol
Wiedziałam, że prędzej czy później i do quadów się doczepią, żeby zasysać pieniądze...oto Polska właśnie...

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 01.09.2010 14:28 
Re: Podatek quadowy...lol
Oj Bestyjka narzekasz tak na Polskę. Wyjedź za ocean lub za morze tam może lepiej będzie ci się żyło.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.11.2008 19:04
Posty: 37
Quad: kfx 450 & Yamaha yfm50 & Predator 90
PostWysłany: 01.09.2010 14:35 
Re: Podatek quadowy...lol
Rząd chce wprowadzić obowiązek rejestracji quadów ale jak na razie to są coraz większe kłopoty z rejestracją i co raz więcej utrudnień.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 01.09.2010 15:36 
Re: Podatek quadowy...lol
W porządku, niech będzie ta obowiązkowa rejestracja, ale niech podwyższą ten po...ny przepis co do 15kW :x Miałem okazję kupić KFX 700V-Force za połowę jego ceny rynkowej. Nie kupiłem bo w dowodzie miał 36kW i żaden urzad nie chciał tego przerejestrować, a nie chciałem się bawić w jakieś kombinacje. A pozatym dlaczego w przypadku zarejestrowanego quada moga odmówić przerejestrowania :o Widać, że w rządzie zasiadają sami idioci, przecież coś żeby miało 15kW to musi mieć maksymalnie z 20KM. A tyle mocy to mają chińskie 300 także paranoja totalna. Chcą zrobić kolejne pseudo "udogodnienie" rzucając nam kłody pod nogi. W obecnych czasach to powinni dawać nagrody tym, którzy dokonalli niemożliwego i przerejestrowali bądź zarejestrowali quada. Kolejna sprawa to miejsca do jazdy. Nie mogą dać powiedzmy 5tyś. na wybudowanie toru a na orliki budowane średnio co 10km po 1mln. każdy (na które mało kto chodzi - widzę w swojej okolicy, mamy ich 4 :x )to pieniądze są. Ewentualnie dlaczego jak ktoś na swoim terenie na odludziu wybuduje tor to robią problemy o zanieczyszczanie środowiska czy jakieś inne bzdury... Polskie prawo w tym przypadku (zresztą i w wielu innych też) jest idiotyczne.
Się rozpisałem...


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 01.09.2010 15:42 
Re: Podatek quadowy...lol
Boro napisał(a):
W obecnych czasach to powinni dawać nagrody tym, którzy dokonalli niemożliwego i przerejestrowali bądź zarejestrowali quada.


No mi się ta nagroda należy :) Dokonałem zakupu quada z wbitą w dowód mocą rzeczywistą i przy przerejestrowaniu obyło się bez komplikacji ale to było w 2008 roku :^^D: I do tej pory latam i przeglądy okresowe są robione :^^D:

Boro napisał(a):
Nie mogą dać powiedzmy 5tyś. na wybudowanie toru a na orliki budowane średnio co 10km po 1mln. każdy (na które mało kto chodzi - widzę w swojej okolicy, mamy ich 4 :x )to pieniądze są


To fakt . U mnie w promieniu 1 kilometra są dwa , z całą infrastrukturą i świecą pustkami , niestety :(

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 01.09.2010 18:04 
Re: Podatek quadowy...lol
andrejus17 byłam w Szwecji - tam quada się toleruje jak auto - nawet legalne trasy są...
U mnie stoją 2 ...z czego jeden pusty...i rachunki są nabijane za niego kosmiczne...

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 01.09.2010 18:18 
Re: Podatek quadowy...lol
Bestyjka ma zupełną rację. Mówią, że Afryka to kraj trzeciego świata... a takim krajem jest polska pod względem prawa, takie są realia. Mały offtop, ale opiszę Wam jeszcze kompetencje ludzi pracujących w urzędach. Tydzień temu przyszedł list z urzędu skarbowego, po otwarciu okazało się, że mamy zapłacić podatek od samochodu, który kupiliśmy w czerwcu i mamy na to jeszcze kilka dni inaczej będzie wszczęte postępowanie komornicze. Co najlepsze nie kupowaliśmy żadnego samochodu w ostatnim czasie. Po udaniu się do skarbówki okazało się, że pani "parktykantka" się pomyliła i niewiadomo skąd wzięła nasze dane osobowe, a resztę od jakiegoś faceta, który faktycznie kupił auto w czerwcu i był należny jakieś pieniądze w urzędzie. Pani paralitykantka dostała słowną naganę telefonicznie, ponieważ miała w tym czasie wolne. Na tym się sprawa skończyła... I ja się zastanawiam co by było gdyby komornik zajął nasze dobra finansowe, ponieważ pani praktykantka się pomyliła... :zły: Takich ludzi powinni odrazu wywalić na zbity ...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2008 17:47
Posty: 675
Miejscowość: Ostróda
Quad: TRX 400 FA
PostWysłany: 01.09.2010 22:14 
Re: Podatek quadowy...lol
Och boro bądź wyrozumiały, zdarzają się poniedziałki na kacu :wizi:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 11.09.2010 23:42 
Re: Podatek quadowy...lol
Cytuj:
Rząd chce wprowadzić obowiązek rejestracji wszystkich quadów; budżet państwa zyskałby dodatkowy dochód.
Jeśli za tym idzie możliwość jazdy po drogach publicznych bez kombinowania, to czemu nie? Zresztą jak będzie, to każdy wie, długo musieliśmy się borykać z problemami rejestracji i zapewne wiele maszyn będzie i tak jeździć jak dotąd, czyli "na czarno"


 
Profil

Rejestracja: 27.07.2010 16:24
Posty: 38
Quad: KOLOROWY
PostWysłany: 12.09.2010 08:43 
Re: Podatek quadowy...lol
Polska być piękny kraj dla kombinatorów i oszustów. Jeżeli na dzień dzisiejszy quady są rejestrowane zazwyczaj jako pojazdy samochodowe inne i nie ma obowiązku jazdy w kasku to co tak to pozostanie? i wtedy motocykliści powiedzą że czują się dyskryminowani bo muszą jeździć w kaskach itp itd. Co do podatku to wiedziałem że prędzej czy później się doczepią bo to przecież dodatkowe pieniądze do budżetu ;) tylko niech za to wybudują tory i przekażą tereny gdzie będzie można jeździć legalnie.
Swoją drogą sytuacja z quadami przypomina mi trochę tą z przed paru lat z nagrywarkami CD gdy rząd dopuścił do sprzedaży owe nagrywarki ale jednocześnie kopiowanie czegokolwiek było zabronione trochę jedno drugiemu przeczy.
Wracając do głównego tematu wydaje mi się że jeszcze długo to będzie gorący temat, tak długo aż pojawi się następna sprawa której rządzący poświęcą więcej czasu, a podatek quadowy zejdzie na drugi plan.
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 12.09.2010 13:00 
Re: Podatek quadowy...lol
Niestety wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to,że nic mądrego ani sensownego w sprawie quadów góra nie spłodzi.Wydzierają pieniądze skąd i jak się da,ale niekoniecznie w rozsądny sposób.Akcyza dotyczyć będzie głownie nowych maszyn,tym samym ich cena wzrośnie i tym samym wzrośnie popyt na używki,nawet bez homo.Czyli w efekcie partyzantka jeszcze się powiększy.Zamiast dać możliwość tym 100tyś niezarejestrowanych,zrobić homo i skasować za to kase,to szuka się jakichś groszy,a taka akcyza będzie generować tylko kolejne kombinacje.Polska miała 20 lat na obranie właściwej drogi,i niestety nie udało się,w tej chwili jesteśmy na pochylni prostej w kierunku Grecji.A główna przyczyna to brak kary,odpowiedzialności kogokolwiek za cokolwiek,oraz rozrośnięta administracja,która już w tej chwili zjada swój własny ogon.Może jest tu paru osobom dobrze,jednak to tylko pozory,walący się system wciągnie ich tak samo pod koła jak i zwykłych śmiertelników,tylko boleśniej.Na szczęście robotnik krwią wywalczył dla tego kraju wolność,a z wolnego kraju może w każdej chwili wyjechać-pozostawiając nienażartą hydre-administracje i 2000 zł brutto pensji za 200rh swojemu byłemu właścicielowi.Niech się wtedy razem tu cieszą.


 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.