Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 09:26



Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.07.2007 14:41
Posty: 62
Miejscowość: bydgoszcz
Quad: Honda trx450r
PostWysłany: 21.07.2008 22:46 
może na wstępie odpowiem na Wasze pytanie- tak jestem archeologiem ;]
ale ja w innej sprawie, konkretnie chodzi mi o legalny wjazd do lasu.
ostatnio spotkałem leśniczego w lesie oczywiście zatrzymałem się jak to robią ludzie wychowani myślałem że jak się zagada to będzie wszystko dobrze-otóż byłem w błędzie nie było wszystko dobrze, dostałem wezwanie na komisariat w celu dostania mandatu(od razu nie mógł wypisać bo myślał że podałem fałszywe dane). powiecie mi lekcja na przyszłość-otóż zgodzę się z tym, to była lekcja na przyszłość. życie polega na szukaniu kompromisów i z takim zamiarem poszedłem na komisariat siedziałem tam trochę ponad godzinę rozmawiając z leśniczym i po wymianie swoich spostrzeżeń na temat quadów wspólnie stwierdziliśmy że mimo wszystko quadowcy nie muszą być dewastatorami lasu że mimo wszystkich różnic między nami i ja i leśniczy kochamy przyrodę tylko inaczej się nią cieszymy.
w każdym bądź razie spotkanie na komisariacie które miało przynieść mi mandat 500zł+ jeśli by mi udowodnili 5000zł za poruszanie się po drodze publicznej niezarejestrowanym quadem, przyniosło mi same korzyści.
teraz jeżdżąc w lesie nie tylko nie przeszkadzam ale wręcz pomagam leśniczemu w doglądaniu lasu. konkretniej? często zdarza się że my quadowcy jesteśmy świadkami przestępstw w lesie np wyrzucanie śmieci nielegalny wywóz drzew i tym podobnym. moim zadaniem jest po prostu zgłaszanie takich czynów leśniczemu, poza tym z własnej nieprzymuszonej woli obiecałem że posprzątam las żeby i ludziom i mi przyjemniej korzystało się z piękna przyrody.
pytacie się jak? odpowiadam po prostu ;] bez żadnych znajomości udało się to załatwić-jasne kwestia na kogo się trafi jednak taki osobnik który chce być jednostką pożyteczna raczej wszędzie będzie inaczej postrzegany niż jednostki nastawiona na destrukcje.
jestem zarejestrowany jako ochotnik przeciw pożarowy i zgłaszanie pożarów jest moim podstawowym obowiązkiem reszta to tylko akt dobrej woli.
ochotnikiem takim można zostać załatwiając to u leśniczego(tak jak ja to uczyniłem) lub(ale tego nie jestem pewny) w straży pożarnej. mój tata jakiś rok temu zgłosił pożar w lesie i właśnie wtedy straż pożarna zaproponowała mu taką funkcje jednak sprawy się tak potoczyły że nie wypaliło, jednak znaczyło by to że i w sraży pożarnej taką funkcje można dostać.


co do postrzeżeń- moja 1 jazda z tą funkcją była zupełnie inna niż wszystkie inne, nie dlatego że jeździłem inaczej po prosu czułem się pożyteczny zamiast psuć i niszczyć,naprawiałem i pomagałem poza tym jak by ludzie bardziej się uśmiechali do mnie a i przyroda już tak nie uciekała-i tu nie ściemniam- spotkałem króliczka na drodze któremu jakoś specjalnie nie śpieszyło się do ucieczki zwyczajnie bez pośpiechu wykicał sobie na łoneczke ;]


no to by było na tyle mam nadzieje że komuś się to przyda i że ktoś spróbuje zrobić podobne rzeczy u siebie


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2008 10:08
Posty: 117
Quad: XMRek
Poprzednie quady: King 750 2008r
PostWysłany: 24.04.2009 20:33 
Quady na cenzurowanym - moto.pl
http://moto.pl/MotoPL/1,90109,6538236,Q ... wanym.html

No i narobiło się w tym jakże pięknym Polskim kraju gdzie jakakolwiek działalność sportowa lub rekreacyjna zostaje zmieszana z błotem i dodana do jednego garka.
Jeżeli osoba nieodpowiedzialna powierza dzieciom cudo na 4 kołach za małe pieniądze może skończyć się tragedią, po czym dwóch idiotów po pijaku ucieka przed policją. W jeden sposób można zareagować nałożyć takie przepisy by nikt i nic nie mógł.

Zgodzę się że parki krajobrazowe powinny być nieodwiedzane przez quadowców. A dzieciom nie prezentować takich maszyn gdzie nie mają pojęcia o sile odśrodkowej lub prawach fizyki. Ale jak to bywa oczywiście osoby zafascynowane tym sportem i możliwością eksploracji przyrody (niekoniecznie rycia lasów) odczują to w postaci krzywych spojrzeń przechodniów i zwykłych użytkowników drogi.

A kiedy Ministerstwo pomyśli nie tylko o ścieżkach rowerowych ale i quadowych, tych maszyn nie będzie ubywać a przybywać, niekoniecznie dobrych marek ale chinolów których właściciele nie będą trzymać ich w garażu. Gdzie wcześniej czy później zryje pole sąsiadowi lub przekonany o tym że dziecko jest w szkole nie zauważy braku kluczyków, dowiadując się od oficera prowadzącego śledztwo o śmieci bądź kalectwie syna. Czy znajdzie się kiedyś osoba która zacznie spełniać marzenia o długich trasach dla mniej wprawionych użytkowników małych terenowych 4 kółek?

Zapraszam do komentowania artykułu na stronie moto.pl by wyjaśnić parę kwestii odnośnie naszego wspaniałego hobby.

_________________
K.W.I.S.A. Drapers SQUAD


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 26.04.2009 10:56
Posty: 82
Miejscowość: Nowy Żmigród
Quad: smc 250
Poprzednie quady: sam mz250,sam 125
PostWysłany: 16.05.2009 15:39 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
ja myslę żeby po prostu zgrupowania quadowiczów wprowadziły jasne zasady jeśli połowa teamu zwróci jednej osobie uwage to na pewno już drugim razem pomyśli


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.06.2009 08:59
Posty: 2
Miejscowość: Malbork
Quad: EAGLE Lyda 203E
PostWysłany: 08.06.2009 09:04 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
Panowie, bardzo mądry pomysł z tym kodeksem !


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2008 13:12
Posty: 22
Miejscowość: Wesoła k/Warszawy
Quad: AM BR-300UD
PostWysłany: 14.06.2009 22:31 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
Problem jest, ale i rozwiązanie wydaje się być w zasięgu ręki.

Tak się składa, że po starym Układzie Warszawskim w Polsce zostało trochę poligonów.
Na tyle dużo, że Anglicy i Niemcy przyjeżdżają do nas z ciężkim sprzętem (czołgi), aby potrenować.

Wystarczyło by, aby przez ogólnodostępne forum (np. internet) właściciel poligonu (wojsko)
informowało w jakich dniach nie ma ćwiczeń i za drobną opłatą można by śmigać po czołgowiskach.

Na pewno przyklasną temu ekolodzy, leśnicy o armia będzie miała dodatkową kasę na np. imprezy
integracyjne z ludnością.

Ale ponieważ, jak to u nas bywa - wszystko co proste trzeba na maksa skomplikować.
To wojsko twierdzi, iż takich informacji nie ma kto (rzecznik prasowy nie będzie się tym zajmował
bo ma poważniejsze sprawy), albo nie można przekazać (np. tajemnica wojskowa). Itp. Itd.

Reasumując - jest kasa do zrobienia, są chętni do wyłożenia jej. Ale przy tak dobrze prosperującej
gospodarce nie ma kto się po nią schylić.

Inne rozwiązanie, to wykorzystanie nieużytków, byłych kamieniołomów czy też żwirowni, które
NA PEWNO są w każdym powiecie, jeśli nie gminie.
Przy małym nakładzie pracy można w tych miejscach stworzyć niezłe tory, Wójt brałby kasę za użytkowanie
ich (np. w formie miesięcznego abonamentu). Panowie mundurowi (policjanci lub strażnicy) mieli
by wszystko pod kontrolą. A my, no cóż TYLKO GAZ I NA PRZÓD.
Ale tak też się nie da.
Dlaczego?. Bo za proste. No i kasa leży do wzięcia.

_________________
Lesio


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.03.2009 14:29
Posty: 81
Miejscowość: Od Olkusza po Chrzanów
PostWysłany: 14.07.2009 06:35 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
A pro po poligonów w Polsce jest tylko kilka poligonów które są własnością Wojska Polskiego, mówię tu o tych największych w kraju. Natomiast pozostał część poligonów min. pustynia Błędowska jest własnością Skarbu Państwa ale w resorcie Ministerstwa Środowiska które przekazuje nadzór nad nimi Lasom, a te dopiero z kolei przekazują na zasadzie porozumienia Wojsku Polskiemu. Trochę to skomplikowane ale tak jest.
Co do przekazania takich miejsc celom innym niż militarne, to już decyduję Wojsko i może tylko zasięgnąć konsultacji Lasów w sprawie użytkowania np. dla quadów, Nie wiem ale w sprawie Błędowa to chyba właściwie terytorialną jednostką użytkującą ten obszar jest chyba jednostka w Krakowie na Rząsce.

_________________
Zmierzły leśnik z zasadami,


 
Profil

Rejestracja: 05.05.2015 19:32
Posty: 1
Imię: Michał
Quad: Suzuki ltz 400
PostWysłany: 05.05.2015 19:46 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeźdz
:D :D :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 05.05.2015 20:27 
Re: Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeźdz
Lesio napisał(a):
armia będzie miała dodatkową kasę


Nie licz na to nikt w MON-ie się na to nie zgodzi uwierz mi. :)
To taka sama kwestia jak z leśniczymi. Oni mają swoje pieniądze i nie potrzebna im żadna złotówka od pana Kowalskiego bo i tak podatnik zapłaci.


Ostatnio zmieniony przez PiotrMW, 05.05.2015 20:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 11.03.2024 18:09
Posty: 7
Miejscowość: Brunei Darussalam
Imię: JoshuaWooreGQ
PostWysłany: 17.03.2024 02:41 
#gpt_ridiculous_vassal exposed to
Czy naprawdę w Małopolsce nie ma lepszych sportowców do wyboru niż ci, którzy znaleźli się na tej liście? Moim zdaniem lista powinna być bardziej zróżnicowana i uwzględniać także mniej popularne dyscypliny sportowe. Chętnie poznałbym opinie innych użytkowników na ten temat.

mailuator.homes

_________________
https://dachnaideya.cx.ua/


 
Profil ICQ Tlen Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.