Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 02:54



Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.10.2006 13:02
Posty: 87
Miejscowość: Białystok
Quad: Aeon COBRA 350
PostWysłany: 16.11.2006 18:18 
naprawdę nie chciałbym być źle zrozumiany zgadzam się z Wami jeżeli chodzi o ocenę zachowań na szlakach itp. Uważam jednak, że tworzenie różnego rodzaju regulaminów nie ma najmniejszego sensu. Chyba, że w celu poprawy samopoczucia tych co je piszą. Jakikolwiek regulamin bez możliwości jego wyegzekwowania nie będzie nic znaczył. Co z tego, że ustalimy 1000 zasad skoro znajdzie się gromada gości którzy będą je mieć głęboko w dupie! Sorry, ale na brak rozumu i braki w wychowaniu nie pomoże zapisanie, że od tej chwili wszyscy mają machać łapką do przechodniów. Quadów przybywa. Będzie ich coraz więcej i obawiam się , że będzie też coraz więcej konfliktów. Moim zdaniem lepiej zaangażować się w tworzenie torów, spróbować dogadywać się z leśnikami czy rolnikami w celu wyznaczenia bezpiecznych tras. Lepsze to niż tworzenie zasad na papierze.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.11.2006 18:23 
Jezu, nie chodzi o zasady na papierze, chodzi o spostrzezenia, kazdy ma rozne doswiadczenia i chodzi o bezpieczenstwo!!! Czy to nie ma sensu?


 
Profil Facebook WWW
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 16.11.2006 18:49 
Uwaga na rolników z kosami. Jak nie wypije to może trafi.

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 16.11.2006 19:53 
Bardzo mi się podoba 6 punktów Sheltona, właściwie zazwyczaj je stosuję. Punkt rozmowa jest bardzo trudny do zrealizowania, kilka razy próbowałem-zawsze zostałem niewybrednie zwyzywany :oczy: (rozumiem, że za kogoś innego, kto nie stosuje 6 punktów). Niestety przynajmniej mnie psuje to przyjemność jazdy, bo nerwowy jestem. NIGDY młodzi ludzie mnie nie zaczepiali, zawsze problem miało pokolenie 60+, czyżby dosięgnął nas moher ? (tzn. "ja nie mam na zakupy a tu takie ekscesy"?)
Proszę dobrze mnie zrozumieć, nie mam nic przeciwko starszym wiekiem.

Głosuję na " 6 punktów Sheltona" 8)

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.11.2006 20:41 
Przykladowo, zagubilem się w okolicy dzialek wypoczynkowych, widze wscieklych dzialkowiczow, którzy już chca interweniowac-podjezdzam, sciagam kask i pytam się o droge. Nastepuje rozluznienie-pelna kuktura. Kumacie?


 
Profil Facebook WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.11.2006 20:43 
Sir Adam Jr napisał(a):
Uwaga na rolników z kosami. Jak nie wypije to może trafi.


dzięki Adam, trafna uwaga, idz porozmawiac z Chuckiem, może cos poradzi.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 16.11.2006 21:08 
Marcolife napisał(a):
NIGDY młodzi ludzie mnie nie zaczepiali, zawsze problem miało pokolenie 60+, czyżby dosięgnął nas moher ? (tzn. "ja nie mam na zakupy a tu takie ekscesy"?)
Proszę dobrze mnie zrozumieć, nie mam nic przeciwko starszym wiekiem.


To prawda, najczesciej jada po nas ludzie starsi, a mlodzi w 99% pokazuja by przyspieszyc albo na tylnych kolach pojezdzic :D

(Witaj Marcolife na atvpolska :) mielismy okazje się spotkac na gassach gdy zalala się Wam w jednym polarisie skrzynia :D aha i uwazajcie w oborach na rolnikow, na mnie patrzyli już wilkiem, mimo ze wolno jechalem po szutrach:/ A rolnicy przy lesie kabackim już chcieli policje wzywac mimo ze jechalem przepisowo zarejestrowanym gadem, bo im się nie podobala pogoda chyba :/ od taka konstancinska uprzejmosc :D )


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 16.11.2006 21:58 
Witaj sXat
Jeżdżę w różne rejony Polski ale nasza konstancińska społeczność jest najbardziej zjadliwa, pod Las Cabacas tylko raz zajechałem i to mi wystarczy, elektryczność czuje się w powietrzu.
A przy okazji ten zielony wyjątkowo się zalewa. Odstąpiłem go koledze i szykuję się na wiosnę na Renegade. Teraz męczę 800 tkę. Pięknie dziś było nad Wisłą, bobry szaleją.:lol:

Rolnika najciekawszego spotkałem na Jurze. Nie czyta, nie pisze, nie myje się, nie płaci ZUS ani podatku, natomiast mógłby wystąpić w konkursie na przekleństwa. Generalnie nie mam nic przeciwko rolnikom. Oni też jeżdżą quadami... trochę większymi. :oczy:

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.11.2006 22:45 
Shelton napisał(a):
Przykladowo, zagubilem się w okolicy dzialek wypoczynkowych, widze wscieklych dzialkowiczow, którzy już chca interweniowac-podjezdzam, sciagam kask i pytam się o droge. Nastepuje rozluznienie-pelna kuktura. Kumacie?
Zgadza się to najlepszy sposób, "Dzien dobry. Panowie a gdzie ja jestem, bo wystartowałem stąd a chce tam, a teraz to gdzie jestem?


 
Profil

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 17.11.2006 07:38 
Cześć wszystkim.
Kultura własna to jedno a brak miejsc do jazdy to drugi problem. Ja akurat jeżdżę po lasach i zgadzam się, że hałas może przeszkadzać innym (szczególnie zwierzętom). Kiedy zaczynałem jeździć spotkałem leśnika, porozmawialiśmy chwilę i skarżył mi się, że quady niszczą las (koleiny, zniszczona ściółka, wystraszone zwierzęta itd.). Zgodziłem się z nim bo wjeżdżanie między drzewa to zły pomysł a leśne drogi są wystarczająco dziurawe więc nie trzeba szukać dziur między drzewami. Zwalnianie przy pieszych i rowerzystach do 15-20 km/h to norma tak samo jak odjeżdżanie przynajmniej kilkuset metrów od nich z tą samą prędkością żeby nie kurzyć za sobą. Gdyby większość z nas jeździła w ten sposób nie mielibyśmy tylu wrogów.
Jeśli chodzi o hałas naszych sprzętów to można znaleźdźć na to radę. Mimo że używam fabrycznego tłumika to i tak właśnie rozebrałem układ wydechowy i robię przeróbki żeby go jeszcze bardziej wyciszyć. W ten sposób nie będę taki uciążliwy dla otoczenia.
Jak już tutaj ktoś napisał - największym problemem jest brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznej jazdy :!: Osobiście wolałbym jeździć po wyznaczonym terenie dla quadów. Wtedy możnaby w miarę bezpiecznie "dać do dechy" nie obawiając się, że wpadnę na pieszego czy rowerzystę a jeżdżąc po lesie zawsze trzeba mieć to na uwadze.


 
Profil

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 17.11.2006 10:36 
Jeszcze jedno. Czytając artykuły o uciążliwości motocyklistów i quadowców a przede wszystkim komentarze do nich odnoszę wrażenie, że komentatorzy byliby uszczęśliwieni wprowadzeniem ustawy podobnej do angielskiej "czerwonej flagi" z XIX w. Była to ustawa nakazująca poprzedzanie pojazdu mechanicznego (czyt. samochodu) przez osobę pieszą :!: z czerwoną flagą w celu ostrzegania innych o "zagrożeniu". Niektórzy ówcześni naukowcy dowodzili nawet, że podróżowanie z prędkością 30 km/h może powodować u podróżnych powstawanie chorób psychicznych a nawet śmierć. Efektem tej ustawy był całkowity zanik na drogach pojazdów mechanicznych na kilkadziesiąt lat. Już wtedy tłumaczono to uciążliwością dla innych (czyt. pieszych, konnych i dorożek) z powodu hałasu, zatruwania powietrza spalinami i niebezpiecznych prędkości tych pojazdów. Należy przy tym pamiętać, że najszybsze samochody wyścigowe osiągały wtedy 40 km/h. Taka jest mentalność ludzka - jeśli coś im się nie podoba, przeszkadza czy czegoś nie rozumieją należy tego zakazać, stłamsić, zniszczyć (stawiać bariery, kopać rowy w poprzek drogi, przeciągać w poprzek drogi liny i druty kolczaste). Każdy kto jest choć odrobinę inny od większości jest wrogiem.
Rozumiem, że każda ze stron ma swoje racje ale wojowanie do niczego nie doprowadzi. Z wypowiedzi pieszych turystów wynika, że góry, lasy itd. są ich własnością i ma być tak jak oni chcą. Jakoś nie widać w tych komentarzach chęci do kompromisu czy jakiegoś rozwiązania problemu może poza głupawym tekstem "jak chcą jeździć, to niech kupią sobie ziemię".


 
Profil
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 17.11.2006 23:21 
Mam jedną uwagę co do tych rozrytych śladów po kołach - czy widzieliście czasem miejsca zorane przez dziki? To dopiero klęska żywiołowa dla leśników :!:

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 18.11.2006 00:09 
nie mowiac o pracy drwali, którzy po sobie zostawiaja butelki po winie, kanistry po oleju do pil, puszki po konserwach. Oprocz tego zwalone drzewa targaja samochodami, zrywajac cala sciolke i to jest ok... prawda? :)

A poza tym to gdzie my mamy jeździć? Quady i crossy sa ogolnie dostepne w sprzedazy, a miejsc do jazdy nie ma zadnych. Ja tu widze pewien dysonans ;)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 18.11.2006 18:32 
No i nie musieliśmy długo czekać.

Dzisiaj około 15.30 mieliśmy w Gassach kontakt (przypadkowy) z Policją.
Akurat dzisiaj z powodu pogody w Gassach był wielki ruch (prawie korki). Kończyliśmy właśnie jazdę, dołem wzdłuż wału, patrzymy :szok: a tu moher biegnie (beżowy, antenka regulaminowa 11 mm) ... gałązkami, a za moherem nasz dzielny dzielnicowy z Konstancina Peugotem. Panowie policjanci bardzo elegancko "interweniowali" w sprawie hałasu, czy czegoś tam i pojechali do prawdziwej pracy. Natomiast moher jakby się w błocie rozpłynął-zakablował i zniknął, pewnie siedzi teraz i pisze raport do Torunia z wykonanego zadania.
Koledzy rozkłada mnie ta nasza ojczyzna na łopatki, bo ten cały szajs z telewizora nawet do Gassów moherowi emisariusze przynoszą. :zły:

I tu żadne kulturalne zasady niczego nie zmienią, tylko wymiana pokoleniowa.
Co nie zmienia mojej postawy: żyj i daj żyć innym. :lol:


P.S.
Pozdrawiam wszystkich Kolegów spotkanych dzisiaj nad Wisłą.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 19.11.2006 01:57 
bo wiesz... bobry wystraszyles halasem ;) a jak moherki nasze jezdza traktorami bez lusterek, migaczy i innego oswietlenia po drogach publicznych, zasrywajac je doszczetnie łajnem z pola to już jest wszystko lux i zgodne z prawem ;)

wlasnie taka jest nasza Polsza... mentalnosc kalego goruje w pokoleniu moherowym, czyli zyj i nie daj zyc innym :D


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.