Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polskie radio, program 3
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 03.06.2024 22:59



Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Polskie radio, program 3 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.11.2006 11:22
Posty: 16
Miejscowość: Otwock
Quad: Yamaha czy jakoś tak ...
PostWysłany: 29.03.2007 06:26 
Polskie radio, program 3
Cześć,

dzisiaj rano jadąc do pracy miałem okazję wysłuchać w "trójce" krótkiego reportażu na temat quadowania w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Było o tym jak to quadowcy rozjeżdżają szlaki turystyczne i że OD KWIETNIA 07 począwszy policja i straż leśna będzie ich ścigać również używając do tego quadów.

Nawet udało mi się telefonicznie "dostać na antenę" i wycedzić parę słów komentarza w stylu, że może zanim zaczną ścigać to by się spotkali z przedstawicielami społeczności quadowej, że jest coś takiego jak kodeks etyczny, że może należałoby się zastanowić nad wyznaczeniem szlaków (ścieżek) dla quadów.
Oczywiście były też telefony z drugiej strony, o matołach przejeżdżających obok wózków ze śpiącymi dziećmi itp. :x

Do jeżdżących w okolicach Jury. Warto by było zainteresować się tematem, no i miejcie się na baczności bo ciężkie czasy nadchodzą. :(

pozdrawiam
Bart


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 29.03.2007 08:06 
bart napisał(a):
na temat quadowania w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

To chyba miejsce gdzie quadowcy mają jak najgorszy wizerunek i jak najbardziej przekopane :(


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.06.2005 08:10
Posty: 9
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: Honda Foreman
PostWysłany: 29.03.2007 09:11 
Ciekawe na czym wyjadą policjanty


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 02:40
Posty: 89
Miejscowość: okolice Warszawy (LEGIONOWO)
Quad: Kingquad 700 + WARN 2.5, Raptor 660 Limited Edition+Pro Circuit+Dyno Jet+Razr :)
PostWysłany: 29.03.2007 09:19 
Luccc napisał(a):
Ciekawe na czym wyjadą policjanty

Jak to na czym, kupią im rowery ROMETA, bo trzeba wspierać polski przemysł i będą nas ganiać, jak u mnie w mieście ostatnio gonił mnie leśniczy na rowerze... :)

_________________
Pozdrawiam,
Karol


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 29.03.2007 09:27 
Krz (scyzor) napisał(a):
bart napisał(a):
na temat quadowania w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

To chyba miejsce gdzie quadowcy mają jak najgorszy wizerunek i jak najbardziej przekopane :(

A jaki maj mieć wizerunek jak idiota jeden z drugim jeżdżą po Parku Narodowym


 
Profil

Rejestracja: 17.11.2006 11:22
Posty: 16
Miejscowość: Otwock
Quad: Yamaha czy jakoś tak ...
PostWysłany: 29.03.2007 10:58 
Nie będą to rowery :!: .
Z reportażu wynikało, żę będą to quady.
Wypowiadał się dyrektor parku, że są na to pieniądze z jakichś funduszy ochrony środowiska, że policja również znajdzie na to kasę.


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 29.03.2007 14:22 
Jezu już się modlę żeby jako firma wygrać przetarg cena za sztukę x3. :uśmiech:


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 02:40
Posty: 89
Miejscowość: okolice Warszawy (LEGIONOWO)
Quad: Kingquad 700 + WARN 2.5, Raptor 660 Limited Edition+Pro Circuit+Dyno Jet+Razr :)
PostWysłany: 29.03.2007 22:25 
Shelton jak to x3, chcą kupić 3 sztuki czy za jedną płacą x3 :) hehe

_________________
Pozdrawiam,
Karol


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 29.03.2007 22:49 
Bold napisał(a):
A jaki maj mieć wizerunek jak idiota jeden z drugim jeżdżą po Parku Narodowym


Na początek witam wszystkich miłośników ATV. Nigdy wcześniej nie zabierałem głosu choć śledzę to forum co najmniej od 1,5 roku. Dziś jednak nie wytrzymałem bo sprawa dotyczy bezpośrednio mnie i liczne grono moich znajomych jeżdżące quadami po Jurze.
Na początek kilka słów do w/w cytatu.
Bold, zanim coś napiszesz to pomyśl bo to nie boli a swoim tekstem możesz kogoś obrazić.
Po pierwsze Jura to w większości Parki Krajobrazowe (popatrz na mapę). Może Tobie sprawia przyjemność jazda swoją maszyną po Alejach w Krakowie, ale mnie i grupie kilku przyjaciół którzy jeżdżą już jakiś czas i których reprezentuje na pewno nie. Cały widz polega na tym aby korzystać z tego co daje nam nasza piękna przyroda nie niszcząc tego. Jak kogoś kochasz to nie łamiesz mu rąk. Wkurza mnie to, że stajesz po drugiej stronie barykady i robisz nam takimi tekstami pod górę. Tyle do Bold'a. Pozdrawiam.
Co do straszenia śpiących dzieci to myślę że to przesada. Znam chyba większość użytkowników quadów na Jurze i jeżdżąc z nimi nigdy nie było takich scen. Zawsze gasimy maszyny przy dzieciach, koniach i w podobnych sytuacjach, to chyba norma i nikogo nie trzeba uświadamiać.
Może przy okazji rajdu 20 kwietnia jakieś media i autorytety by nas wsparły w walce z tymi co nigdy nic nie robili i wszystko im przeszkadza?
Jak ku jeżdżą po lesie traktorkami, kradną drzewo, wysypują śmieci to wtedy jest cisza i nie ma że to park!
W Ogrodzieńcu w "żarach"(taki las) wycięte pare hektarów pięknych starych drzew to samo w samym sercu parku w dolinie Wodzącej.
Pytam gdzie wtedy był mądrala leśniczy , policja i wszyscy obrońcy parku.
A może ktoś dostał na wóde żeby zrobić papiery i przymknąć oko.
Niech zabiorą wszystkim samochody bo też są tacy co zapiepszają na ograniczeniu do 50 trzy razy tyle i straszą śpiące dzieci i potrącają staruszki na pasach.
Jak będzie tak będzie ja i tak będę jeździł.
To tyle biadolenia. Pozdrawiam z Jury


 
Profil

Rejestracja: 17.11.2006 11:22
Posty: 16
Miejscowość: Otwock
Quad: Yamaha czy jakoś tak ...
PostWysłany: 30.03.2007 07:14 
Znam imię i nazwisko Pana, który w tym reportażu wypowiadał się w imieniu parków krajobrazowych województwa śląskiego. Jeżeli jesteś zainteresowany (może warto pomyśleć nad jakimś spotkaniem i rozmowami) to daj znać na PW.

pozdrawiam
Bart


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 30.03.2007 08:38 
tomo27 napisał(a):
Bold, zanim coś napiszesz to pomyśl bo to nie boli a swoim tekstem możesz kogoś obrazić.

Czyżby sprawdzało się stare polskie przysłowie uderz w stół a nożyce się odezwą, Ojcowski Park
Narodowy zajmuję powierzchnię kilkuset hektarów i jest to kropla w morzu powierzchni całej jury,
jeżeli jeździsz w tych terenach to chyba wiesz gdzie są granice parku. Nie wiem dlaczego jesteś urażony
moimi słowami skoro jesteś taki porządny. Jeżdżąc quadem spotykam różny ludzi i niestety
nie jest tak różowo jak piszesz, niestety ludzie siedząc przed komputerem piszą co innego a
wsiadając na quada dostają małpiego rozumu, mi to się też zdarza ale staram się to kontrolować.
nie staję po drugiej stronie barykady, też chciałbym aby można było qudem pojeździć bez problemów
ale niestety dzięki garstce kretynów tak nie jest i będzie coraz gorzej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 30.03.2007 10:54 
Bold napisał(a):
ale niestety dzięki garstce kretynów tak nie jest


Proponuje poprostu nie używać lepperoskich ogólników typu 'idiota jeden z drugim' czy 'garstka kretynów'. Bo tak naprawdę to nie wiadomo do kogo się to tyczy ani jak dużą garstkę masz na myśli. Wiadomo iż w każdym środowisku są czarne owce.
Święty nikt nie jest. I każdego z nas ponosi czasami fantazja. Chodzi o to aby zdarzało się to w miejscach odpowiednich. Po Ojcowie nie jeżdżę ale zapraszam w okolice Ogrodzieńca. Jest tu kilka opuszczonych kopalni piasku i kamienia niedaleko też na Pustynie Błędowską.
Sęk w tym że do tych miejsc trzeba dojechać przez las.
Proszę o nie pisanie też o reputacji quadowców z tego czy innego regionu.
Większość jeżdżących po Jurze to ekipy przyjezdne.
My też czasami zapuszczamy się w inne rejony polski. Chodzi o to by nie robić drugiemu na minus.
Tak więc wszyscy pracujemy na naszą opinie.
Robiąc porządek zacznijmy od siebie i swoich znajomych.
Myślę ze warto też uświadamiać początkujących bo wiadomo że oni nie zawsze mają bagaż doświadczeń. Namawiajmy ich aby zerknęli w wolnej chwili na zasady o których pisał kiedyś
Shelton .
Ja osobiście urazy nie czuję ale myślę że kilka słów przeprosin (do wszystkich jeżdżących po jurze) bez włażenia do tyłka byłoby wskazane. Chyba że wiesz o jakiś konkretnych przegięciach.
Pozdrawiam


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 30.03.2007 11:17 
Mnie takie dialogi i tego typu dyskusje śmieszą, wybaczcie. Ktoś rzuci medialny ochłap jakiegoś populisty i zaczynają się igrzyska. Lud się gryzie, a ci z góry patrzą i śmieją się z tego. To są bomby medialne, żeby dać wypełniacz i odwracać uwagę od innych rzeczy. Zapełniać czas medialny masą która zginie. Niech każdy się zastanowi nad tym wewnętrznie i sobie odpowie, czy jest ok czy nie. To w sumie jest bardzo proste. Trzeba zachować jakiś elementarny rozsądek...


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 30.03.2007 12:00 
tomo27 napisał(a):
Ja osobiście urazy nie czuję ale myślę że kilka słów przeprosin (do wszystkich jeżdżących po jurze) bez włażenia do tyłka byłoby wskazane. Chyba że wiesz o jakiś konkretnych przegięciach.
Pozdrawiam

A czy możesz napisać w którym miejscu obraziłem wszystkich jeżdżących po jurze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 30.03.2007 12:23 
Bold napisał(a):
A czy możesz


Bold, daj spokój i na luz.
Mam propozycję : jak się kiedyś spotkamy na szlaku to po jeździe wypijemy wspólnie browar i podyskutujemy (mogę postawić).


Shelton napisał(a):
Mnie takie dialogi i tego typu dyskusje śmieszą


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.